Projekty unijne
Realizowane projekty:

Rok szkolny 2018/19


„Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W naszej szkole obecnie prowadzony jest dziewięciogodzinny cykl zajęć z doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach realizowanego w szkole projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Uczestnikami obecnej edycji są uczennice I i II klasy Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu.

Celem doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i zmiany decyzji edukacyjno-zawodowych uwzględniających pogłębianie poznawania samego siebie, analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji oraz własnej wiedzy, rozwijanie kompetencji społecznych sprzyjających efektywnemu funkcjonowaniu w sytuacjach zawodowych, wsparcie uczniów w sytuacji wyboru, kształtowanie umiejętności aktywnego uczestnictwa na rynku pracy, przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy i mobilności zawodowej oraz uczenia się przez całe życie i uczestnictwa w całożyciowym poradnictwie kariery.

W poprzednim roku szkolnym, w pierwszej turze takiego przedsięwzięcia uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa chłopców uczących się obecnie w III klasie Technikum Mechanizacji Rolnictwa, w drugiej również dziesięcioosobowa grupa uczących się obecnie w klasie III i IV Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu.

W obecnym roku szkolnym, oprócz grupowego doradztwa edukacyjno – zawodowego, pięć osób korzysta z cyklu indywidualnych spotkań (wrzesień – grudzień) z psychologiem, p. Iwoną Misztal.

W 2019 roku odbędą się 35 –godzinne zajęcia wyrównawcze z matematyki dla dziesięciu uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a także również pięć kolejnych osób z naszego Zespołu Szkół będzie mogło skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologicznych z p. Misztal. Niebawem rozpoczniemy rekrutację do tychże zajęć, a do udziału w nich już dziś Was- Drodzy Uczniowie- serdecznie zapraszam.

Małgorzata Pruchnicka


 

Projekt „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”.

W tym roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów mamy następujące działania:

 • kurs spawacza metodą TIG – 10 osób
 • kurs na prawo jazdy kategorii B – 20 osób
 • kurs na prawo jazdy kategorii B+E – 10 osób
 • kurs - operator drona – 10 osób
 • kurs operatora wózków widłowych z uprawnieniami UDT – 10 osób
 • kurs ECDL Core – 10 osób
 • zajęcia „Akademia Techniki Motoryzacyjnej” – 10 osób
 • wyjazd na Targi Motoryzacyjne w Poznaniu i do zakładu produkującego pojazdy – 10 osób
 • staże i praktyki

 

Projekt „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym, kontynuowany będzie projekt „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Tym razem będą to zajęcia wyrównawcze z matematyki oraz z doradztwa edukacyjno – zawodowego przeznaczone dla 10 osób uczących się w Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz indywidualne konsultacje psychologiczne dla 10 osób uczących się w naszym Zespole. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

Dla każdego ucznia, do dyspozycji podczas zajęć matematycznych, zostały zakupione podręczniki oraz materiały piśmiennicze ułatwiające pracę, a także 22 laptopy i 2 drukarki 3D. Zachęcamy do udziału w projekcie i zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi.

Informacja o projekcie

Dokumenty rekrutacyjne:

Kwestionarusz

Oświadczenie 1

Oświadczenie 2

Deklaracja


 

 Rok szkolny 2017/18


 W latach 2017 – 2019 w naszej szkole będziemy realizować razem z Powiatem Lubelskim dwa kolejne projekty unijne pod nazwami: „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” oraz „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”.

Dla uczniów proponujemy następujące działania:

 • Kurs na prawo jazdy kategorii B
 • Kurs na prawo jazdy kategorii B+E
 • Kurs spawacza metodą MIG MAG
 • Kurs spawacza metodą TIG
 • Kurs ECDL Core
 • Staże i praktyki
 • Kurs - operator drona
 • Kurs operatora wózków widłowych z uprawnieniami UDT
 • Zajęcia „Akademia Techniki Motoryzacyjnej” oraz wyjazd na Targi Motoryzacyjne w Poznaniu i do zakładu produkującego pojazdy
 • Zajęcia z języka angielskiego i matematyki.

Miło nam także poinformować, iż kolejna grupa 54 uczniów wyjedzie w przyszłym roku na staże zawodowe do Włoch i Portugalii w ramach programu Erasmus+.

 

"Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"

Informacja o projekcie

Dokumenty rekrutacyjne

„Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”

Informacja o projekcie

Dokumenty rekrutacyjne


W ramach projektu „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”10 uczniów z naszej szkoły rozpoczęło kurs obsługi drona, 20 uczniów kurs prawa jazdy kategorii B a 10 kurs prawa jazdy kategorii B+E. W marcu 10 osób zakończy kurs spawacza.

Na początku kwietnia 20 uczniów z Technikum Samochodowego pojedzie na Targi Samochodowe do Poznania.

Wszyscy chętni uczniowie mogą również brać udział w płatnych praktykach zawodowych.


Kurs spawacz


 „Chcesz mieć możliwości rozwoju nowe, przyjdź na doradztwo edukacyjno – zawodowe” - "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"


 

Zajęcia wyrównawcze z matematyki "Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"


 


W ramach projektu „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim” 10 uczniów III klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa rozpoczęło kurs na operatora wózka widłowego. Po zajęciach składających się z części teoretycznej i praktyczne kursanci przystępują do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.


 

 

 

 Rok szkolny 2016/17


W dniach od 13.03-30.03.2017 r. 36 uczniów Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach wraz z opiekunami przebywało na praktykach we Włoszech (Spoleto) i Portugalii (Apulia). Uczniowie odbywali staże zawodowe w zawodach: technik hotelarstwa, technik pojazdów samochodowych oraz technik mechanizacji rolnictwa. Praktykanci pracowali w renomowanych hotelach z tradycjami, zakładach napraw samochodów, warsztatach mechanicznych, gospodarstwach rolniczych oraz u prywatnych pracodawców. Wszędzie znacząco poszerzali swoje kompetencje zawodowe. Były to następujące miejsca: Włochy-Hotel Clitunno, Hotel Dei-Duchi, gospodarstwo o profilu uprawa winorośli Acienda Agraria Coricelli, Auto Carozzerria Gori, Nissan SRL, Autofficina Agostini, De. car elettronica, Spoleto Uno Auto Demolicioni. W Portugalii stażyści pracowali w Comercio de Agregados e Producao Agricola,Electro Amadeu, Tecnoactual, Auto Andorinhas, Octavio oraz w Hotelu de Apulia i Campusie.

Praca w tych miejscach pozwoliła uczniom na poszerzenie wiedzy i posiadanych umiejętności zawodowych, umożliwiła zastosowanie zdobytych umiejętności językowych w praktyce, a z pewnością zwiększyła motywację do nauki, aby w przyszłości mogli wrócić do poznanych miejsc. Dzięki temu pobytowi praktykanci mieli możliwość zapoznania się z różnymi pracami związanymi z obsługą klienta hotelowego we Włoszech i Portugalii, nowoczesnymi technikami prac naprawczych, mechanicznych, demontażowych przy różnych typach samochodów, uprawą winorośli.

Uczniowie byli również uczestnikami kursów języka włoskiego i portugalskiego zawodowego w wymiarze 30 godzin. Na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w nich oraz Europassy-Mobilność w języku polskim i angielskim, które stwierdziły jakie umiejętności zostały przez nich wyuczone.

Oprócz zajęć praktycznych u pracodawców stażyści realizowali programy kulturowe poprzez wycieczki. Ci, którzy byli we Włoszech zwiedzali Asyż, Perugię i Rzym. Zapoznawali się z historią tych miast i zabytkami m.in. Bazylikami Santa Maria Degli Angeli, św. Franciszka, św. Klary w Asyżu, podziemnym miastem w Perugii. W Rzymie podziwiali Bazylikę św. Piotra na Watykanie, Forum Romanum, Piazza di Spagna, Koloseum ,Piazza Navona, Pantheon.

Stażyści portugalscy, odwiedzili m.in.: Barcelos, Ponte de Lima ,Viana do Castelo, Guimarães– pierwszą stolicę Portugalii, gdzie zwiedzili Kościół Matki Boskiej Oliwnej, Bragę– dawne centrum religijne. Spacerowali malowniczymi uliczkami, podziwiali centrum miasta wraz z Katedrą i Pałacem Biskupów, Porto- miasto nad Oceanem Atlantyckim.

Uczniowie wrócili do kraju bogatsi o nowe doświadczenia zawodowe oraz społeczne, i z wielkim zapałem chcą wdrożyć w praktyce nabyte umiejętności.

Przez trzy ostatnie lata ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach zorganizował wyjazdy na praktyki zagraniczne dla 144 uczniów, co świadczy o tym, że szkoła promuje swoich uczniów nie tylko w Polsce, ale także zapewnia przy okazji nauki i pracy możliwości wyjazdu i odpoczynku we Włoszech i Portugalii.

 


Zakończenie projektu i rozdanie certyfikatów - Portugalia

 


Zakończenie projektu i rozdanie certyfikatów - Włochy


Portugalia


Włochy - Zwiedzamy i pracujemy :-)


Portugalia

W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy z zaplanowanych wyjazdów – wycieczka do Porto. Zwiedzanie zaczęliśmy od piwnic Winiarni Offley, w której wytwarzane jest tradycyjne wino „porto”. Następnie udaliśmy się na rejs po rzece Douro, podczas którego podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Po obiedzie i krótkim odpoczynku kontynuowaliśmy zwiedzanie: przeszliśmy przez Ponte Luis I, czyli most łączący Vila Nova de Gaia ze Starym Miastem (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Podczas spaceru po Starym Mieście zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Porto, m.in. Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wieżę Torre dos Clerigos, zabytkowy dworzec oraz główny plac miasta, na którym odbywają się lokalne uroczystości. Powróciliśmy do Apulii zmęczeni, ale zachwyceni miastem i jego klimatem.


Portugalia

W niedzielę 12 marca kolejna grupa 18 uczniów wraz z opiekunkami Barbarą Budziłowicz i Justyną Górczyńską-Świtaj wyleciała na staż w ramach projektu Erasmus+ do Portugalii. Podróż samolotem dostarczyła uczniom wielu wrażeń, tym większych, że lecieli do Porto z przesiadką w Lizbonie i dzięki  temu mieli możliwość podziwiania Portugalii nocą. Grupa została zakwaterowana w Apulii w Centro Social Joao Paulo II, który jest położony niemal nad samym oceanem.

Następnego dnia wszyscy uczniowie zostali zapoznani ze swoimi miejscami pracy, zaś potem udali się na zwiedzanie Barcelos.

Wtorek był już pierwszym dniem pracy. 8 uczniów z Technikum Mechanizacji Rolnictwa pracuje w gospodarstwie ogrodniczym, gdzie pomagają m.in. przy sadzeniu sałaty, brokułów, cebuli, itp.
7 uczniów z Technikum Samochodowego pracuje w warsztatach samochodowych przy naprawie m.in. pojazdów i zakładaniu instalacji gazowych.
Natomiast 3 uczennice Technikum w zawodzie technik hotelarstwa zapoznają się z pracą w różnych działach hotelu w miejscowym Centro Social Joao Paulo II i Apulia Praia Hotel.

Po pracy młodzież, korzystając z pięknej pogody, relaksuje się nad oceanem.


Włochy


12 marca 2017r. kolejna grupa 36 uczniów wyjechała na trzytygodniowe staże zawodowe do gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw we Włoszech i Portugalii w ramach programu ERASMUS+ „Na staż po doświadczenie II” . Życzymy powodzenia. :-)


16 września 2016r.państwo Dorota i Jarosław Skrzeczyńscy, zaprezentowali kolejnej grupie uczniów projekt staży zagranicznych finansowanych ze środków programu ERASMUS+. W ramach programu "Na staż po doświadczenie II" 72 uczniów naszej placówki wyjedzie na trzytygodniowe staże zawodowe do gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw we Włoszech i Portugalii.


Rok szkolny 2015/16


 

Spoleto - Włochy

W dniach od 25 maja 2016r. do 15 czerwca 2016r. byliśmy na praktykach w miejscowości Spoleto we Włoszech. Wyjazd odbył się w ramach programu Erasmus + "Na staż po doświadczenie". Grupa hotelarska pracowała w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu, "samochodziarze" naprawiali włoskie auta a rolnicy uczyli się trudnej sztuki uprawy winorośli.W wolnych chwilach zwiedzaliśmy piękny Rzym, zabytkowy Asyż oraz Peruggię. Udało nam się również zdobyć kilka szczytów w okolicznych górach.

Fajnie było pracować i odpoczywać w tym pięknym regionie Włoch.


Wielka przygoda rozpoczęta - PORTUGALIA !!!
Piotrowice - południe, słońce wysoko na niebie, wsiadamy do busa, rozpoczynamy naszą wielką przygodę z Portugalią :)

Warszawa - 15.00 - lotnisko Okęcie, wszyscy bardzo zdenerwowani i podekscytowani, walizki odprawione, bilety w dłoniach :)

Samolot- 17.25 - startujemy:)

Lizbona - 21.40 - wylądowaliśmy:) wszyscy cali, zdrowi i bezpieczni :)
APULIA

4.00 - jesteśmy na miejscu, zakwaterowani w Hotelu "Centrum Jana Pawła II"

8.00 - pobudka, smaczne śniadanie:), spacer nad Ocean, zwiedzanie miasteczka z przewodnikiem i naszym opiekunem panem Adamem oraz odwiedzenie miejsc w których będą odbywały się praktyki.

19.30 - obfita kolacja, nawiązywanie nowych znajomości z innymi uczestnikami projektu Mobility Friends:)

Apulia- małe miasteczko w północnej Portugalii położone nad samym brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Dla nas stało się rajem na ziemi na okres prawie 3 tygodni !! 

Nasz  hotel  Centrum Społeczne Jana Pawła II znajduje się 100 metrów od oceanu ! Każdą wolną chwilę staramy się spędzać na świeżym powietrzu przy blisko położonej plaży, gdzie niektórzy biegając rano podziwiają wschód słońca, a wieczorami piękny zachód.


UCZYMY SIĘ
BON DIA - DZIEŃ DOBRY
Od pierwszych dni pobytu uczymy się języka portugalskiego, dzięki czemu jest nam łatwiej zaaklimatyzować się, porozumiewać i integrować z Portugalczykami. 


PRACUJEMY
Uczniowie zostali przydzieleni do poszczególnych zakładów pracy na terenie miasteczka Apulia oraz do miejscowości Barcelos. Każdy dzień przynosił coś nowego - uczniowie zdobywając nowe doświadczenia poznawali również pełną otwartość, uśmiech , ciepło i dobry humor Portugalczyków!


ZWIEDZAMY
PORTO - zwiedzanie miasta Porto rozpoczęliśmy od rejsu po rzece Douro, nad którą wznosiły się wspaniałe mosty, gdzie podziwialiśmy piękne widoki! Mieliśmy również możliwość zapoznania się z historią najstarszych winnic w Porto. Miłośnicy piłki nożnej mogli zobaczyć stadion drużyny FC Porto z bliska.
GUIMARAES - pierwsza stolica Portugalii gdzie urodził się pierwszy król Portugalii Alfons I. Zwiedzaliśmy przepiękny zamek z X wieku, który był pierwotnie twierdzą, chroniącą mieszkańców miasta przed atakami Maurów i Normanów.
BRAGA - jedno z najstarszych miast w Portugalii, przedstawiana jest jako portugalski odpowiednik Rzymu. Słynie głównie z zachwycających schodów i tarasów, otoczonych kaplicami oraz fontannami. Każdą kondygnację ozdabiają zadziwiające figury, które przedstawiają stacje Drogi Krzyżowej.


Rok szkolny 2014/15


 

W czwartek, 04 grudnia, odwiedzili naszą szkołę państwo Dorota i Jarosław Skrzeczyńscy, aby zaprezentować projekt staży zagranicznych finansowanych ze środków programu ERASMUS+. W ramach programu "Na staż po doświadczenie II" 72 uczniów naszej placówki wyjedzie na trzytygodniowe staże zawodowe do gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw we Włoszech i Portugalii. Program dotyczy uczniów klas drugich i trzecich technikum o specjalnościach: technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych, technik architektury krajobrazu i technik hotelarstwa.

Podstawowym założeniem jest zwiększenie szans absolwentów szkoły na osiągnięcie w przyszłości sukcesu zawodowego i życiowego. Cele projektu to podwyższenie kompetencji zawodowych i językowych uczestników do poziomu oczekiwanego przez pracodawców, poznanie kultury innych krajów, nauka zrozumienia i tolerancji dla innych zachowań i obyczajów.

Każdy uczestnik projektu weźmie udział w kursie przygotowującym do wyjazdu. Złożą się na niego zajęcia z przygotowania pedagogicznego, językowego i kulturowego. Projekt będzie trwał dwa lata, w związku z tym w roku szkolnym 2014/15 na staże wyjadą: jedna grupa do Włoch i jedna do Portugalii (każda po 18 stażystów i dwóch opiekunów). Identyczne grupy wyjadą w roku szkolnym 2015/16.

Po odbyciu stażu każdy jego uczestnik otrzyma certyfikaty: odbycia kursu językowego, zajęć przygotowawczych, odbycia stażu wystawiony przez włoską / portugalską organizację partnerską oraz unijny dokument Europass Mobilność, potwierdzający nabyte kwalifikacje zawodowe, honorowany na terenie Unii Europejskiej.

Wszystkie koszty związane z udziałem w projekcie są finansowane ze środków programu "Uczenie się przez całe życie". Całkowity koszt to 158 372, 00 ?.


 Zajęcia z języka angielskiego

 


Kolejna 10-osobowa grupa naszych uczniów zakończyła kurs spawacza, zdała egzamin i otrzymała książki spawacza oraz międzynarodowy certyfikat. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu "Szkoły Dobrych Umiejętności".


"Kwalifikacje na europejskim rynku pracy"

Nauczyciele przedmiotów zawodowych od stycznia 2014r. biorą udział w projekcie pt. "Kwalifikacje na europejskim rynku pracy" w ramach Programu Leonardo da Vinci, będącego komponentem Programu  "Uczenie się przez całe życie". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej realizowany jest przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Lublinie.

Działania projektu obejmują wzrost kompetencji nauczycieli, kadry kierowniczej oraz pracowników jednostek samorządowych w zakresie nauki języka obcego zawodowego oraz wzrost doświadczeń poprzez zagraniczne wizyty studyjne u partnerów z Włoch i Niemiec. Projekt będzie realizowany do 30.09.2014r.


W dniu 30 września 2014 r. w naszej szkole odbyła się Konferencja podsumowująca projekt "Na staż po doświadczenie". Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach projektu w programie Leonardo da Vinci, będącego komponentem Programu "Uczenie się przez całe życie". Na konferencję przybyli koordynatorzy: państwo Danuta i Jarosław Skrzyczyńscy, opiekunowie wraz z uczniami, którzy brali udział w projekcie, uczniowie z gimnazjum w Bystrzycy Starej, uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

Konferencję rozpoczął dyrektor ZSTR - pan Janusz Baran. Następnie uczestnicy praktyk we Włoszech wyświetlili swoje prezentacje multimedialne. Kolejnym punktem konferencji była dyskusja i dzielenie się wrażeniami z pobytu oraz wręczenie Certyfikatów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w praktykach zagranicznych i stwierdzili, że chętnie znów wyjechaliby na kolejne staże organizowane w ramach programu ERASMUS+ (do Włoch i Portugalii).


Rok szkolny 2013/14


 

29 kwietnia 2014r. 12 uczniów z technikum samochodowego wyjechało na zagraniczny staż do włoskich zakładów w ramach projektu "Na staż po doświadczenie". Uczniowie zostali zakwaterowani  w 3 - osobowych pokojach w hotelu EUROPA w miejscowości Spoleto. Pracują w trzech grupach 2-osobowych i jednej 6 - osobowej od 9.00 do 12.30 i po obiedzie od 15.00 do 18.00.

Galeria

Na lotnisku w Warszawie, zakwaterowanie, zwiedzanie Spoleto, Asyżu, Perugi i Rzymu

Praca we włoskich warsztatach samochodowych


29 marca 2014r. młodzież z naszej szkoły wyruszyła w podróż do Włoch w ramach projektu ?Na staż po doświadczeni?. 12 uczniów z technikum hotelarskiego rozpoczeło zagraniczny staż we włoskich hotelach. Ich wyjazd jest ukoronowaniem pracy, której podjęli się już w październiku, kiedy zaczął się 80 godzinny kurs języka włoskiego. Uczniowie brali także czynny udział w szkoleniach kulturowych, na których przybliżano im obyczaje słonecznej Italii. Naszym kolegom i koleżankom życzymy owocnej pracy i niezapomnianych wrażeń.

Relacja naszych uczniów z miejscowości Spoleto.


"Na staż po doświadczenie"

W ramach projektu Leonardo da Vinci młodzież z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach już wiosną 2014 roku wyjedzie do Włoch na staże zawodowe. W przedsięwzięciu weźmie udział 36 uczniów z klas drugich i trzecich technikum o specjalnościach: technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych i technik hotelarstwa.

Nasi uczniowie odbędą staże w różnej wielkości przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych w Spoleto w Umbrii. Przez trzy tygodnie każda z trzech grup pod opieką przedstawiciela szkoły będzie poszerzać kompetencje zawodowe i uczyć się języka włoskiego na poziomie umożliwiającym komunikowanie się w pracy.

Technicy pojazdów samochodowych będą pracować w specjalistycznych serwisach, gdzie poznają nowoczesne techniki diagnozowania i naprawy samochodów.

Technicy mechanizacji rolnictwa, pracując w przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych, nauczą się obsługi i naprawy skomplikowanych urządzeń i maszyn rolniczych, poznają zasady ich konserwacji i reguły BHP obowiązujące w tego rodzaju pracy.

Technicy hotelarstwa będą zgłębiać tajniki pracy w hotelach i pensjonatach, poznają najnowsze systemy informatycznej rezerwacji miejsc hotelowych i biletów lotniczych, miejscowe zasady obsługi gości zagranicznych, zapoznają się ze specyfiką pracy przy organizowaniu i obsłudze dużych imprez turystycznych i kulturalnych.

Oprócz tego młodzi ludzie poznają kulturę, tradycje i zwyczaje, zdobędą nowe kompetencje osobiste, pierwsze doświadczenia zawodowe, co wspomoże ich wiedzę teoretyczną wyniesioną ze szkoły i ułatwi późniejszy start na rynku pracy zarówno w kraju, jak też za granicą.

Ukoronowaniem trzytygodniowego pobytu będzie otrzymanie przez stażystów certyfikatów i dokumentu Europass Mobilność, które będą doskonałą zachętą do dalszego kształcenia i ważnym atutem podczas poszukiwania pracy.

Koszt projektu to 94779,00 EUR.


"Szkoły dobrych umiejętności"

Od 1 marca 2013r. bierzemy udział w projekcie pn. "Szkoły dobrych umiejętności" realizowanym przez Powiat Lubelski w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet IX.

 • Główne działania w projekcie to:
 • Zajęcia wyrównawcze z matematyki, języka polskiego, języka angielskiego
 • Zajęcia z języka obcego zawodowego
 • Laboratorium ECDL
 • pracownia procesów cyfrowych
 • Szkolne Pracownie Diagnostyki Samochodowej
 • Warsztaty spawalnicze
 • Doradztwo edukacyjno-zawodowe
 • Praktyki zawodowe w przedsiębiorstwach

Zakończenie projektu: 30 czerwca 2015r.