Aktualności
Wigilia w Internacie

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Przygotowania do Wigilii w Internacie trwały przez dwa tygodnie. Zwieńczeniem była uroczysta kolacja, która odbyła się w poniedziałek 18. 12. 2017 r. Tego dnia cała brać, czyli Wychowawcy Internatu oraz Uczniowie zgromadzili się w stołówce punktualnie o 18.00.

Świętowanie zaczęliśmy od wysłuchania montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez naszych wychowanków pod bacznym okiem p. I. Lipiec. Następnym punktem tego ważnego wieczoru było przełamanie się opłatkiem, z wychowankami, kolegami, koleżankami oraz złożenie życzeń.

Następnie zasiedliśmy do suto zastawionych stołów, na których nie zabrakło czerwonego barszczu, ryby oraz makowca. Skoro była to Wigilia, nie obyło się więc bez kolęd – gromko zabrzmiały w całym Internacie. Uroczystość odbyła się w bardzo miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.


 

 
Ozdabiamy bombki choinkowe ....

Na początku grudnia pani Anna Krzyżak zaprezentowała naszym uczennicom nową metodę ozdabiania styropianowych bombek choinkowych. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem a efekty można podziwiać na zdjęciach. Pani Ani dziękujemy i zapraszamy ponownie z nowymi, ciekawymi propozycjami :-)


 
24 października przypada Światowy Dzień Origami

Origami to sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX wieku ostatecznie ustalono, że w procesie robienia klasycznego origami, nie należy ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać.

Kilkoro śmiałków z naszego internatu podjęło się tej trudnej sztuki. Efektem ich pracy są papierowe: żabki, serduszka, motylki itp.


 
Tradycji stało się zadość - pierwszoklasiści są już po otrzęsinach.

Dzielnie pokonywali zadania, aby być godnie przyjętymi do społeczności internackiej ZSTR w Piotrowicach. Sprawdzono umiejętności matematyczne w zakresie miary powierzchni nietypowym urządzeniem, czyli długopisem. Pierwszoklasiści udowodnili nam, że na lekcjach muzyki nie spali - pięknie śpiewając wyznaczone piosenki. Przy tej okazji, próbie poddano także nową wychowawczynię – p. Magdę, która udowadniała, że śpiewać każdy może… Nie zabrakło także konkursów kulinarnych, takich jak picie mleka przez słomkę czy jedzenia jabłka bez użycia rąk. Ostatnia konkurencja sprawdzała umiejętności malarskie. Nasi wychowankowie niczym koty, które widzą po ciemku, malowali portret swojego wychowawcy z zawiązanymi oczami. Jury w składzie: Patrycja B., Michał P. Iwona S. ogłosiło, że najlepszą klasą pierwszą okazała się klasa I Szkoły Branżowej I stopnia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili pod czujnym okiem sorek I. Lipiec, M. Dec i E. Kołodziejczyk.


 
Dzień Chłopaka

To wyjątkowe Święto Naszych Chłopców uczciliśmy w internacie dyskoteką, drobnymi upominkami słodkościami, refleksjami…

W chłopięcym już to stwierdzisz wieku,

Że świat wciąż robi Ci na przekór.

Na drodze życia już od razu

Znaki zakazu:

Nie wolno piłką rzucać w okno!

Nie wolno kąpać się bo mokro!

Nie wolno kłamać w życia wiośnie!

Nie wolno kląć, aż się dorośnie!

Nie wolno palić ani pić,

Bo wciąż Ci mówią wstydź się, wstydź!

Gdy w wiek męski zdołasz zmienić

Tę młodość szkolną i mozolną,

Wolno Ci się będzie ożenić

I znów Ci nic nie będzie wolno!


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 35