Krwiodawstwo

Szkolne Koło Krwiodawców  "Krwinka"

Już po raz 42 raz oddajemy krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Tym razem było nas dużo bo aż 28 osób. Krew oddało 16 osób. Oddaliśmy w sumie 7,2 litra krwi. Następna akcja będzie za 2 miesiące czyli na początku czerwca. Dziękujemy wszystkim którzy oddali krew.


W dniu 22.01.18r. 27 osób z naszej szkoły pojechało oddać krew do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na ul. Żołnierzy Niepodległej. Krew oddało 14 osób w tym nasz sor Dudzicz. Następna akcja oddawania krwi odbędzie się za 2 miesiące i już teraz na nią zapraszamy. 


Za nami już 40 akcja oddawania krwi przez uczniów naszej szkoły. Tym razem było nas 21 osób, krew (6,5 litra) oddało 14 osób. Wśród honorowych krwiodawców było 3 absolwentów. Zapraszamy na następną akcję za dwa miesiące.


 

 


Dnia 21.01.2017 r. na Zamku Lubelskim odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń państwowych Honorowym Krwiodawcom. Przyznawane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę Krzyże Zasługi, wręczał Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek. Wśród odznaczonych był również nauczyciel naszej szkoły pan Mariusz Dudzicz, który otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi. Całą uroczystość rozpoczęła i zakończyła część artystyczna w wykonaniu artystów scen lubelskich. Po części oficjalnej odbył się tradycyjny poczęstunek.


  • Krew oddajemy od 2006 roku.

Krew oddajemy zawsze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa mieszczącego się w szpitalu imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego przy alejach Kraśnickich 100.