DNI OTWARTE

24 marca 2011 roku w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach był Dniem Otwartych Drzwi.

Z zaproszenia chętnie skorzystali gimnazjaliści, ich rodzice, a także nauczyciele i wychowawcy klas gimnazjalnych. Licznie zgromadzona młodzież mogła oglądać nowoczesną bazę szkoły, poznać atrakcyjne kierunki kształcenia w technikum i szkole zawodowej. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej szkoły, gimnazjaliści mogli obejrzeć pokaz na siłowni, posłuchać koncenrtu naszego szkolnego zaspołu muzycznego oraz wziąć udział w lekcjach pokazowych: zajęcia z języka polskiego, pokaz zjawisk fizycznych, pokaz elektrotechniczny. Na sali gimnastycznej dla chętnych odbyły się zawody sportowe.

Swoje drzwi szeroko otworzył również internat. Gimnazjaliści mogli obejrzeć kompleksy mieszkalne, pracownię multimedialną, aneks kuchenny. W świetlicy można było zapoznać się z prezentacją multimedialną, pooglądać kroniki oraz prace chłopców. Nie brakowało też amatorów gry w bilard czy piłkarzyki. Pod koniec wędrówki po internacie wszyscy zwiedzający zostali zaproszeni  na poczęstunek do stołówki: piotrowickie oponki oraz czerwony barszczyk z pasztecikami.

Kolejnym przystankiem dni otwartych były warsztaty szkolne. Przygotowano pokaz nowoczesnego sprzętu rolniczego, a  uczniowie demonstrowali, czego nauczyli się na zajęciach: wyważanie opon, ustawianie świateł, badanie sił hamowania oraz badanie sprawności amortyzatorów.

Wszystkim, którzy przybyli do nas 24 marca serdecznie dziękujemy :-)