Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

17 listopada 2011 roku w sali błękitnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Wojewoda Lubelski pani Henryka Strojnowska i Lubelski Kurator Oświaty pan Krzysztof Babisz wręczyli stypendia Prezesa Rady Ministrów uczniom, którzy w roku szkolnym 2010/11 uzyskali w swojej szkole najwyższe wyniki w nauce. Wśród nagrodzonych znalazł się po raz kolejny uczeń naszej szkoły - Łukasz Rutkowski z kl. III technikum samochodowego. Łukaszowi gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do wytężonej pracy, która w przyszłości zaowocuje podobnym sukcesem.


 
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Popiersie Wincentego Witosa w szkole w Piotrowicach

W tym roku przypada 11 rocznica nadania ZSTR w Piotrowicach imienia Wincentego Witosa ? wybitnego Polaka, męża stanu, działacza ruchu ludowego, trzykrotnego premiera Rzeczpospolitej.14 października 2000 roku nasza szkoła zyskała nie tylko zacnego patrona, ale też nowy sztandar ufundowany przez Radę Rodziców, który został oficjalnie przekazany dyrektorowi szkoły Bolesławowi Baranowi przez ówczesnego starostę Jana Łopatę. To doniosłe święto swoją obecnością uświetnili wtedy: m.in. wspomniany już starosta lubelski Jan Łopata, starszy wizytator Kuratorium Oświaty i Wychowania w Lublinie- Marian Szymczyk, zmarły tragicznie w 2010 roku członek Zarządu Województwa Lubelskiego - Edward Wojtas, ówczesny Wójt Gminy Strzyżewice Krzysztof Chmielik, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Andrzej Jurczyszyn.

10 listopada tego roku szkoła w Piotrowicach wzbogaciła się o kolejny, niezwykle efektowny wizerunek patrona ? popiersie Witosa wykonane na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie pod nadzorem doktora Wojciecha Mendzelewskiego. Popiersie spoczęło na marmurowym postumencie ufundowanym przez pana Adama Cnotę prezesa Zakładu Kamieniarskiego ?DIATRAK? w Rechcie. 

W przeddzień Święta Niepodległości, podczas specjalnie zorganizowanego w tym celu spotkania dyrektor szkoły Janusz Baran dokonał uroczystego odsłonięcia popiersia Wincentego Witosa, a uczniowie klas pierwszych, już ?pod czujnym okiem? patrona uroczyście ślubowali być dobrymi Polakami, uczyć się wytrwale, swoja pracę, wiedzę i zdolności poświęcić dla pomnażania dobra wspólnego. Dla dyrekcji, grona pedagogicznego oraz pozostałych uczniów niezwykle ważny i radosny pozostaje fakt, iż po raz pierwszy w historii szkoły do braci uczniowskiej zostały przyjęte dziewczęta (uczennice technikum hotelarskiego). Mamy nadzieję, że właśnie rozpoczyna się nowy rozdział w życiu ZSTR w Piotrowicach, a jego symbolami niech będą: ?nowe? dostojne oblicze patrona i uśmiechnięte twarze pierwszoklasistek.

Dyrekcja i cała społeczność ZSTR w Piotrowicach pragnie złożyć szczególne podziękowania na ręce Pana Adama Cnoty, prezesa Zakładu Kamieniarskiego ?DIATRAK? w Rechcie za ufundowanie marmurowego postumentu, na którym godnie mógł spocząć wizerunek naszego patrona - niezwykła hojność i bezinteresowność pana Adama zasługują na szczególne podkreślenie.

Magdalena Samborska 


 
Konkurs "Mój październikowy różaniec"

W październiku został ogłoszony konkurs pt. "Mój październikowy różaniec". Uczniowie w drodze głosowania wskazali autorów najlepszych prac, są to: Grzegorz Drąg - IV klasa TS (I miejsce); Konrad Kryk - II klasa TMR (II miejsce); Arkadiusz Paszkowski - IV klasa TMR (III miejsce).

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy ciekawych pomysłów.


 
Sukcesy Marleny Polakowskiej

W dniach 22-28.08.2011 w Ciechanowie odbyły się Mistrzostwa Europy do lat 17 w podnoszeniu ciężarów. Bardzo udanie w kategorii 48 kg. zadebiutowała zawodniczka GLKS "POM-ISKRA" Piotrowice, uczennica Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach Marlena Polakowska.

Zawodniczka zajęła czwarte miejsce w dwuboju. Zdobyła srebrny medal w rwaniu z wynikiem 61 kg. bijąc tym samym rekord życiowy.

więcej


 
Zakończenie roku szkolnego

DSC00600

22 czerwca uczniowie naszej szkoły, tak jak wszystkich szkół w Polsce zakończyli kolejny rok nauki. Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań oraz zasłużonych nagród i  wyróżnień. A ten rok był szczególnie owocny.

Najlepszym uczniem w szkole został Łukasz Rutkowski z klasy II Technikum Samochodowego. Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali także Rafał Sulowski (I klasa TS) oraz Łukasz Dudziak (II klasa TS).

Już po raz trzeci wręczone zostały nagrody  specjalne  ?Wincenta 2011?.

Otrzymali je:

Jarosław Zarzeczny ? za zaangażowanie w życie społeczności szkolnej

Arkadiusz Jamróz ? za wzorową postawę i kulturę osobistą

Kamil Oleszko ? w kategorii Najlepszy Mechanik Samochodowy

Ponadto nagrody rzeczowe i upominki książkowe otrzymali najlepsi uczniowie  każdej z klas oraz uczestnicy konkursów przedmiotowych, a także chłopcy angażujący się w życie szkoły i internatu.


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 129 z 132