Prawybory w ZSTR

04.10.2011 w naszej szkole odbyły się Prawybory parlamentarne 2011. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi przepisami ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu oraz techniczną stroną głosowania.

Dla uczniów pełnoletnich była to także ?generalna próba? przed niedzielnym głosowaniem (09.10.2011r.). Prawybory poprzedzone były akcją informacyjną, która miała na celu przybliżenie polskiej sceny politycznej i programów wyborczych poszczególnych partii.

W głosowaniu wzięło udział 121 uczniów ze 182 uprawnionych do głosowania, a więc frekwencja wyniosła 66,48 %. Oddano 112 głosów ważnych i 9 nieważnych. Uczniowie wskazywali partię, której udzielają poparcia w wyborach parlamentarnych. Wyboru dokonywali spośród partii, które zarejestrowały swoje komitety wyborcze we wszystkich okręgach wyborczych.

Oto wyniki:

 1. Ruch Palikota ? 49,10% poparcia,
 2. PiS-29,46%,
 3. PSL-11,6%,
 4. SLD ? 2,67%,
 5. PJN ? 2,67%,
 6. Polska Partia Pracy ? 2,67%
 7. PO ? 1,78%.

Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, by porównać je z wynikami z prawyborów zorganizowanych w ZSTR w Piotrowicach.


 

 

 

 
ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU

W związku ze światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu, który przypada w każdy ostatni czwartek listopada w naszej szkole odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną. Spotkanie poprowadziły przedstawicielki z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Lublinie Uczniowie oraz pracownicy szkoły mieli możliwość uczestniczenia w:

 • badaniu tzw. Smokolizerem, czyli sprawdzenia stopnia zanieczyszczenia swoich płuc;
 • badaniu spirometrycznemu czyli wydolności oddechowej;
 • mierzeniu ciśnienia;
 • specjalistycznej konsultacji dla osób chcących rzucić palenie oraz skorzystania z materiałów edukacyjnych na temat szkodliwości palenia tytoniu.

 
Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

17 listopada 2011 roku w sali błękitnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie Wojewoda Lubelski pani Henryka Strojnowska i Lubelski Kurator Oświaty pan Krzysztof Babisz wręczyli stypendia Prezesa Rady Ministrów uczniom, którzy w roku szkolnym 2010/11 uzyskali w swojej szkole najwyższe wyniki w nauce. Wśród nagrodzonych znalazł się po raz kolejny uczeń naszej szkoły - Łukasz Rutkowski z kl. III technikum samochodowego. Łukaszowi gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do wytężonej pracy, która w przyszłości zaowocuje podobnym sukcesem.


 
DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Popiersie Wincentego Witosa w szkole w Piotrowicach

W tym roku przypada 11 rocznica nadania ZSTR w Piotrowicach imienia Wincentego Witosa ? wybitnego Polaka, męża stanu, działacza ruchu ludowego, trzykrotnego premiera Rzeczpospolitej.14 października 2000 roku nasza szkoła zyskała nie tylko zacnego patrona, ale też nowy sztandar ufundowany przez Radę Rodziców, który został oficjalnie przekazany dyrektorowi szkoły Bolesławowi Baranowi przez ówczesnego starostę Jana Łopatę. To doniosłe święto swoją obecnością uświetnili wtedy: m.in. wspomniany już starosta lubelski Jan Łopata, starszy wizytator Kuratorium Oświaty i Wychowania w Lublinie- Marian Szymczyk, zmarły tragicznie w 2010 roku członek Zarządu Województwa Lubelskiego - Edward Wojtas, ówczesny Wójt Gminy Strzyżewice Krzysztof Chmielik, proboszcz tutejszej parafii ks. kanonik Andrzej Jurczyszyn.

10 listopada tego roku szkoła w Piotrowicach wzbogaciła się o kolejny, niezwykle efektowny wizerunek patrona ? popiersie Witosa wykonane na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie pod nadzorem doktora Wojciecha Mendzelewskiego. Popiersie spoczęło na marmurowym postumencie ufundowanym przez pana Adama Cnotę prezesa Zakładu Kamieniarskiego ?DIATRAK? w Rechcie. 

W przeddzień Święta Niepodległości, podczas specjalnie zorganizowanego w tym celu spotkania dyrektor szkoły Janusz Baran dokonał uroczystego odsłonięcia popiersia Wincentego Witosa, a uczniowie klas pierwszych, już ?pod czujnym okiem? patrona uroczyście ślubowali być dobrymi Polakami, uczyć się wytrwale, swoja pracę, wiedzę i zdolności poświęcić dla pomnażania dobra wspólnego. Dla dyrekcji, grona pedagogicznego oraz pozostałych uczniów niezwykle ważny i radosny pozostaje fakt, iż po raz pierwszy w historii szkoły do braci uczniowskiej zostały przyjęte dziewczęta (uczennice technikum hotelarskiego). Mamy nadzieję, że właśnie rozpoczyna się nowy rozdział w życiu ZSTR w Piotrowicach, a jego symbolami niech będą: ?nowe? dostojne oblicze patrona i uśmiechnięte twarze pierwszoklasistek.

Dyrekcja i cała społeczność ZSTR w Piotrowicach pragnie złożyć szczególne podziękowania na ręce Pana Adama Cnoty, prezesa Zakładu Kamieniarskiego ?DIATRAK? w Rechcie za ufundowanie marmurowego postumentu, na którym godnie mógł spocząć wizerunek naszego patrona - niezwykła hojność i bezinteresowność pana Adama zasługują na szczególne podkreślenie.

Magdalena Samborska 


 
Konkurs "Mój październikowy różaniec"

W październiku został ogłoszony konkurs pt. "Mój październikowy różaniec". Uczniowie w drodze głosowania wskazali autorów najlepszych prac, są to: Grzegorz Drąg - IV klasa TS (I miejsce); Konrad Kryk - II klasa TMR (II miejsce); Arkadiusz Paszkowski - IV klasa TMR (III miejsce).

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie gratulujemy ciekawych pomysłów.


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 127 z 131