Szkolne Mikołajki

 

 

 

 

Niedługo  każdemu dam prezencik mały.
By o Mikołaju wszyscy pamiętali.
Bardzo wiele osób na mnie dzisiaj czeka.
Szkoda, że tak prędko nam ten czas ucieka.


 

 

 
Stypendyści Starosty Lubelskiego

30 listopada 2011 roku czterech uczniów naszej szkoły odebrało stypendia Starosty Powiatu Lubelskiego.  Za bardzo dobre wyniki w nauce nagrodę otrzymał Rafał Sulowski ? klasa III Technikum Samochodowego, a za osiągnięcia sportowe: Mateusz Mazur ? klasa IV Technikum Samochodowego, Krystian Piłat i Grzegorz Matraszek ? klasa III Technikum Samochodowego.

Nagrody wręczali starosta Paweł Pikula i przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Zygo.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


 

 
Klasa Iz sprząta miejsca pamięci w Piotrowicach

Tradycją już stało się, że przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie ZSTR w Piotrowicach porządkują miejsca pamięci znajdujące się na terenie miejscowości Piotrowice ? cmentarz żołnierzy austriackich i rosyjskich z okresu I wojny światowej oraz mogiłę ofiar nazistowskiej zbrodni dokonanej na obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego na terenie obecnej gminy Strzyżewice w latach 1942-43. W tym roku miejsca te po raz pierwszy odwiedzili i uporządkowali uczniowie klasy Iz, którzy zapalili tam również znicze - chrześcijański symbol pamięci.


 

 
Wizyta w Schronisku dla Zwierząt

30 listopada 2011 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli akcję ?Ciepła i syta zima dla braci mniejszych? w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie mieszczącym się na ulicy Metalurgicznej 5. Do schroniska zawieziono ponad 200 kg suchej karmy oraz koce, ręczniki i inne drobne akcesoria potrzebne dla zwierząt. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w schronisku, obejrzeli nowoczesne boksy dla psów i kotów oraz zwierzęta egzotyczne w egzotarium. W planach mają założenie Koła Przyjaciół Schroniska i dalsze wspomaganie opuszczonych zwierząt.


 

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

24.11.2011 r. odbyły się wybory  do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  ZSTR w Piotrowicach. Udział wzięło w nich 121 na 183 uprawnionych do głosowania uczniów. Oddano: 108 głosów ważnych i 13 nieważnych. Klasy I-III reprezentowało w sumie 18 kandydatów.

Największą liczbę głosów zdobyli:

Koper Mateusz - kl. II tg - 19 głosów

Ładziak Kacper - kl. II tg - 17 głosów

Sprawka Dagmara - kl. I tg - 16 głosów

Woś Wojciech - kl. I tg - 16 głosów

Bogusławska Katarzyna - kl. I tg - 15 głosów

Basaj Michał- kl. III tm -15 głosów

Pałka Paweł- kl. III Tm - 14 głosów

Widomski Mateusz - kl. II tg - 14 głosów

Matacz Łukasz kl. I ts - 14 głosów

Zdybel Artur - kl. I z - 12 głosów

Pietroń Jakub - kl. I ts - 9  głosów

Banach Jarosław - kl. III tm - 9 głosów

Wyżej wymienione osoby zostały członkami SU, na zebraniu organizacyjnym rozdzielą w demokratycznym głosowaniu poszczególne funkcje.   


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 127 z 132