Międzynarodowy Turniej w Piotrowicach

17 marca w sobotę odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego w piłce siatkowej. Gościły u nas zespoły z Niemiec, Bełżyc, Bychawy, Pszczelej Woli i drużyna z Ukrainy, Rejon Pustomyty.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, gdzie drużyny grały swoje mecze systemem ?każdy z każdym?. Zawodnicy zapewnili nam sporo emocji podczas gry, ponieważ mecze były bardzo zacięte i wyrównane.Podczas całego turnieju atmosfera była bardzo wesoła, o czym świadczą reakcje zawodników, którzy wspomagali dopingiem te drużyny, które znajdowały się na boisku.

Finał turnieju odbył się w niedzielę 18 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.


 
Honorowi krwiodawcy

7 litrów krwi dla ofiar katastrofy kolejowej

Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami, wywołała wielkie poruszenie wśród uczniów naszej szkoły. Poruszeni tragedią ofiar postanowili włączyć się w akcję pomocy ? oddając krew niezbędną dla ratowania ich życia i zdrowia. 9 marca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie 15 uczniów oraz ich opiekun ?sor? Mariusz Dudzicz oddało łącznie 7 litrów krwi.

Nasi honorowi krwiodawcy w Panoramie Lubelskiej


 
Dzień Kobiet

8 marca, jak co roku, męska części naszego grona we współpracy z uczniami przygotowała ?niespodziankę? z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet. Przygotowany przez nich montaż słowno-muzyczny utrzymany był w konwencji kabaretowej, zaś szczególne zainteresowanie wzbudziły ?przepowiednie? wróżki Esmeraldy. Wszystkie przedstawicielki płci pięknej zostały obdarowane pięknymi życzeniami oraz czekoladkami i kwiatami. Imprezę uświetnił szkolny zespół muzyczny ?Czesław?, który serwował zebranym znane przeboje.


 
Mistrzostwa Województwa LZS w podnoszeniu ciężarów

W dniach 18-19.02.2012 na obiektach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS i Puchar Starosty Powiatu Lubelskiego Juniorów. Do rywalizacji o laury LZS przystąpiło 72 zawodników i 26 zawodniczek z 9 klubów województwa lubelskiego.


 
Rocznica 13 grudnia

Upamiętnienie 30-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia 1981 roku Rada Państwa wprowadziła na obszarze całego kraju stan wojenny. Od tamtych wydarzeń minęło 30 lat ? dla jednych wspomnienia tamtych dni są wciąż żywe, dla innych, szczególnie młodych osób są one niestety mało znane. Dlatego też zadaniem nas dorosłych jest przekazywanie świadectwa o tamtych wydarzeniach, edukowanie oraz wyjaśnienie młodzieży tragizmu bratobójczej walki.

W ZSTR w Piotrowicach upamiętniliśmy tą okrągłą rocznicę swoistym happeningiem ? na każdej przerwie uczniowie ?rzucani byli? w wir wydarzeń z okresu stanu wojennego ? przygaszone światło, multimedialny pokaz, fragmenty filmów dokumentalnych i relacji telewizyjnych, okolicznościowe gazetki oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów transparenty, a w tle piosenki Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego oraz zespołu Lombard. Sprzeciw wobec decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego wyraziliśmy nosząc oporniki i rozdając ?bibułę? z hasłami antykomunistycznymi.


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 126 z 132