Mistrzostwa Województwa LZS w podnoszeniu ciężarów

W dniach 18-19.02.2012 na obiektach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS i Puchar Starosty Powiatu Lubelskiego Juniorów. Do rywalizacji o laury LZS przystąpiło 72 zawodników i 26 zawodniczek z 9 klubów województwa lubelskiego.


 
Rocznica 13 grudnia

Upamiętnienie 30-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia 1981 roku Rada Państwa wprowadziła na obszarze całego kraju stan wojenny. Od tamtych wydarzeń minęło 30 lat ? dla jednych wspomnienia tamtych dni są wciąż żywe, dla innych, szczególnie młodych osób są one niestety mało znane. Dlatego też zadaniem nas dorosłych jest przekazywanie świadectwa o tamtych wydarzeniach, edukowanie oraz wyjaśnienie młodzieży tragizmu bratobójczej walki.

W ZSTR w Piotrowicach upamiętniliśmy tą okrągłą rocznicę swoistym happeningiem ? na każdej przerwie uczniowie ?rzucani byli? w wir wydarzeń z okresu stanu wojennego ? przygaszone światło, multimedialny pokaz, fragmenty filmów dokumentalnych i relacji telewizyjnych, okolicznościowe gazetki oraz własnoręcznie wykonane przez uczniów transparenty, a w tle piosenki Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego oraz zespołu Lombard. Sprzeciw wobec decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego wyraziliśmy nosząc oporniki i rozdając ?bibułę? z hasłami antykomunistycznymi.


 
Mikołajkowe Show

12 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Bystrzycy Starej. Postanowiliśmy zafundować im małą chwilę relaksu i beztroskiej zabawy po stresującym dla nich okresie próbnych egzaminów gimnazjalnych.

Okazją do tego spotkania były ?Mikołajki?, czyli święto które wszystkim kojarzy się z prezentami i spełnianymi życzeniami. Niespodzianka jaką przygotowaliśmy dla gimnazjalistów zaskoczyła chyba ich wszystkich ? nie dość, że przenieśliśmy się w czasy przedszkolne, to jeszcze obok tradycyjnego Mikołaja, przybyli do nas ?Mikołaj-sportowiec?, ?Mikołaj-skate? oraz ?Mikołaj-romantyk?. Jeszcze większe zdumienie wywołał fakt, że część prezentów trzeba było sobie wywalczyć w bardzo specyficznych konkurencjach, tj. przyszywanie guzików na czas, jedzenie cytryny, wiązanie krawatów czy sznurowanie butów w rękawicach bramkarskich. Wszyscy świetnie się bawili, bowiem zmagania były naprawdę emocjonujące i zabawne. Na koniec, żeby tradycji stało się za dość, wszyscy obecni zostali obdarowani przez Mikołaja i Śnieżynki słodyczami oraz pączkami. Obie strony zgodnie stwierdziły, że ta ?tradycja? powinna być kontynuowana. A więc do zobaczenie w przyszłym roku!.


 

 
Spotkanie z kierwonikiem USC
?Rodzina w świetle prawa? - spotkanie z kierownikiem USC

?Tradycją już w naszej szkole stały się spotkania z Panią Barbarą Zdybel ? kierownikiem USC w Strzyżewicach. Także i w tym roku szkolnym (02 listopada) , uczniowie klas trzecich mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji Pani Kierownik dotyczącej prawnych aspektów zawarcia małżeństwa oraz powstania i funkcjonowania rodziny. Uczniowie wykorzystali to spotkanie do uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań dotyczących m.in. przeszkód w zawarciu małżeństwa, instytucji separacji czy prawnych skutków rozwodu. Nieocenioną wartość ma praktyczna strona takiej lekcji ? jej uczestnicy mają okazję zapoznać się z wzorami podstawowych dokumentów, przećwiczyć ich wypełnianie oraz dostają konkretne wskazówki jakie kroki podjąć np. by wziąć tzw. ślub konkordatowy czy zarejestrować nowonarodzone dziecko.


 
Szkolne Mikołajki

 

 

 

 

Niedługo  każdemu dam prezencik mały.
By o Mikołaju wszyscy pamiętali.
Bardzo wiele osób na mnie dzisiaj czeka.
Szkoda, że tak prędko nam ten czas ucieka.


 

 

 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 125 z 131