Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej

W dniu 13 kwietna 2012 r. w Poznaniu odbył się "Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej". Do udziału w konkursie zgłosiło 49 - trzyosobowych zespołów. Wśród nich po raz pierwszy był zespół uczniów naszego Technikum Samochodowego tj. Jakub Fajst, Kamil Oleszko, Krzysztof Wnuczek, którzy zostali przygotowani przez nauczyciela przedmiotów zawodowych Krzysztofa Fijołka.

Reprezentacja szkoły uzyskała 68,50  pkt. i co dało jej XVIII miejsce w rankingu szkół kształcących techników samochodowych zakończonych maturą uczestniczących w XVIII Turnieju Wiedzy Samochodowej Poznań 2012 Polsce na 49 zespołów.


 
Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

W dniach 30.03-01.04 w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W Mistrzostwach  uczestniczyła trójka uczniów Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach zawodnicy GLKS "POM-ISKRA?? Piotrowice.

W kategorii 62 kg. Mateusz Mazur  uzyskał w dwuboju 172kg (77-95) i zajął punktowane VIII miejsce. W  kat. 69 kg. Grzegorz Matraszek zajął również  VIII m. z wynikiem 204 kg. (89-115) rekord życiowy. Startujący w kat. 77 kg. Krystian Piłat  mimo  uzyskania również rekordowych wyników 224kg. (101-123) zajął  XIII miejsce.   Starty naszych zawodników należy uznać  za bardzo  udane bo, panowie bili rekordy życiowe.


 

 
Stypendyści Starosty Lubelskiego

STYPENDYŚCI STAROSTY LUBELSKIEGO ZA I SEMESTR W ROKu SZKOLNYm 2011/2012 TO:

  • Marlena Polakowska - klasa I Technikum Hotelarskiego
  • Kacper Ładziak - klasa II Technikum Mechanizacji Rolnictwa
  • Mateusz Mazur ? klasa IV Technikum Samochodowego
  • Grzegorz Matraszek ? klasa III Technikum Samochodowego

 
Dni otwarte szkoły

29 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Gimnazjaliści, którzy nas odwiedzili, ich rodzice, nauczyciele, opiekunowie mogli:
- spotkać się z dyrektorem, nauczycielami, uczennicami i uczniami naszego Zespołu Szkół,
- zwiedzić szkołę, obejrzeć film o szkole, wystawę stroików wielkanocnych, aktualne i archiwalne zdjęcia z życia szkoły, zwrócić uwagę na gazetki,
- obejrzeć sale lekcyjne i ich wyposażenie,
- zapoznać się z ofertą kształcenia w nowym roku szkolnym,
- zobaczyć eksperymenty fizyczne wykonane przez młodzież,
- wziąć udział w różnych konkursach, np. sportowych, językowych, wiedzy o naszej szkole,
- posłuchać występu zespołu muzycznego,
- poznać stypendystów naszej szkoły,

Kolejnym miejscem, które można było obejrzeć był Internat. Zwiedzający, mogli zobaczyć jak wygląda fragment dnia w internacie: zagrać w bilarda, piłkarzyki lub inne gry stolikowe i obejrzeć kompleksy mieszkalne, świetlicę i przygotowane tam: kroniki internatu, prace młodzieży, m. in. stroiki wielkanocne, prezentację multimedialną, salę komputerową, aneks kuchenny w którym młodzież smażyła gofry i frytki. W stołówce internatu przygotowany był dla wszystkich poczęstunek Piotrowickie Oponki z ciepłą herbatką lub barszczyk z pasztecikami.

Pod koniec zwiedzania młodzież została podzielona na dwie grupy, według zainteresowań: grupa hotelarska zwiedzała pobliski Dworek Arkadia, a grupa zainteresowana kształceniem w klasach samochodowych lub mechanizacji rolnictwa zwiedzała warsztaty szkolne.

Dzisiejszy dzień uważamy za udany, było miło i do zobaczenia we wrześniu


 
Dzień Wiosny

21 marca, kalendarzowy Dzień Wiosny, postanowiliśmy wykorzystać do wspólnej zabawy, integracji oraz rywalizacji artystycznej i sportowej. Rozpoczęliśmy na sportowo- meczem grono pedagogiczne kontra uczniowie. Możliwość zmierzenia się z nauczycielami była nagrodą specjalną dla reprezentacji klasy I TS, która wygrała Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej - rozegrany dzień wcześniej. Jak nie trudno było przewidzieć, wygrali uczniowie. Kolejnym punktem programu była prezentacja osób, które postanowiły przywitać wiosnę upodabniając się do niej, czyli wzięły udział w konkursie ?Pokaż swoją wiosenną twarz?.

Następnie reprezentacje klas zmierzyły się w przeciąganiu liny ? najsilniejsza okazała się klasa III TS. Zgodnie z tradycją, ostatnim punktem programu, było przygotowanie Marzanny w ramach międzyklasowego konkursu ?Marzanna z moich snów?. Najpiękniejszą ?pannę? stworzyła klasa II TG. W związku z tym, iż szanujemy środowisko naturalne, Marzanna została ułaskawiona i nie skończyła swego żywota ani w rzece ani na stosie, ale została wystawiona na widok publiczny w szkolnym holu. Dzień Wiosny upłynął nam bardzo przyjemnie, bowiem poza świetną zabawą, była możliwość ?połasuchowania? bowiem nagrodami we wszystkich konkursach były słodycze.


 

 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 125 z 132