KICI, KICI, MIAŁ, MIAŁ, czyli otrzęsiny w Piotrowicach

Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klas pierwszych technikum samochodowego, mechanizacji rolnictwa i hotelarskiego oraz klasy pierwszej ZSZ zostali przyjęci do grona braci uczniowskiej ZSTR w Piotrowicach. A że, nie chcieliśmy przyjmować w nasze szkolne szeregi "kota w worku", dlatego też uczniowie klas drugich postanowili sprawdzić , czy nowicjusze sprostają przygotowanym zadaniom i wykażą się wolą walki, hartem ducha i poczuciem humoru.

Sprawdzono przygotowanie we wszystkich przydatnych dla ucznia dziedzinach tj. wiedza o szkole (quiz), znajomość wychowawcy (rysowanie portretu), konkurencjach sportowych (m.in. bieg z przeszkodami ze szklanką mleka ręku), umiejętność komunikacji niewerbalnej (kalambury z ?kotem? w tle), gust kulinarny i współpracę w grupie (karmienie ?kotka? z zawiązanymi oczami) czy testu na precyzję (golenie ?kotka? zrobionego z balonu). Chętni mogli skorzystać również z usług ?Salonu kociej piękności? oraz menu ?Kociego Jadła?. Impreza nie miała charakteru typowych otrzęsin, była po prostu imprezą integracyjną, podczas której świetnie bawili się zarówno pierwszacy jak i ich starsi o rok koledzy, którzy by nie stwarzać niezdrowej atmosfery zwierzchności sami przebrali się za koty.


 

 
Jest cudnie...

    Podczas wakacji sale mieszkalne znajdujące się na parterze INTERNATU zostały odnowione: pokoje mieszkalne zostały odmalowane kolorami  takimi, że aż dech zapiera ;), położono nowe wykładziny, zakupiono nowe tapczany - ze ?świeżutkimi jak ciepłe bułeczki? narzutami, wstawiono szafy i szafki nocne, w oknach zawisły rolety? 

      Teren wzdłuż internatu został zagospodarowany na nowo: wysypano ozdobne kamyki i zasadzono nowe rośliny. Zyskaliśmy ładny ogród. Prace te udało się zrealizować za pieniądze rodziców,  Starostwa Powiatowego w Lublinie,  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także dzięki gospodarności i zaradności naszego Pana Dyrektora - DZIĘKUJEMY!

    Iście książęce warunki sprawiły, że grono dziewcząt (chłopców również!) mieszkających w internacie znacznie się powiększyło.Po dopełnieniu formalności związanych z zakwaterowaniem i zameldowaniem młodzieży w internacie i uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przyszedł czas na wzajemne poznanie się i zintegrowanie mieszkańców.

    Dziewczęta i chłopcy z klas pierwszych ,uczestniczyli w zajęciach grupowych z wychowawcą internatu. Spotkania  miały na celu wzajemne poznanie się:  każdy uczestnik, zaczynając od nauczyciela,  przedstawił, się,  powiedział parę słów o sobie, poprzedniej szkole lub miejscowości z której pochodzi, swoich zainteresowaniach, kulinarnych upodobaniach itp.

     Kolejne pomysły wychowawcy realizowali już przy współpracy Samorządu Internatu i poszczególnych sekcji, a były to:  dyskoteka integracyjna,  spływ kajakowy, przejażdżki rowerowe, Sprzątanie Świata, projekcje filmowe, konkurs plastyczny.

      Oprócz zajęć zorganizowanych, mieszkańcy internatu spędzają czas wolny:

- serfując po sieci na komputerach  w sali multimedialnej lub w pokojach na własnych laptopach,

- grając w piłkę lub tenisa na sali gimnastycznej,

- ćwicząc swoje mięśnie w  siłowni,

- czytając książki lub czasopisma w bibliotece,

- grając w bilarda, ? piłkarzyki?,warcaby czy inne gry stolikowe,

- oglądając telewizję w świetlicy internatu,

- przygotowując tosty, frytki i inne smakołyki w ogólnodostępnym aneksie kuchennym, 

- czytając książki, słuchając muzyki, rozmawiając, rozmyślając?

      Można tak wymieniać w nieskończoność gdyż Internat Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach  daje ogromne możliwości  młodym ludziom.

      Jeśli jeszcze nie jesteś naszym mieszkańcem , a chcesz spędzić atrakcyjnie swój czas wolny, rozwijać swoje pasje, zdolności, zainteresowania, MY mamy kilka ostatnich, wolnych miejsc, oraz wiele ciekawych propozycji . Przed nami konkurs fotograficzny, Otrzęsiny, Dzień Chłopaka, wieczorki słowno ? muzyczne, rywalizacje sportowe, dyskoteki i wiele, wiele innych!

PRZYJDŹ !   ZOBACZ !  ZAMIESZKAJ!   TO MIEJSCE CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE !

Więcej o internacie znajdziesz na stronie internetowej szkoły w zakładce Internat.

 

 M. Pruchnicka


 
Paktyka zawodowa uczniów technikum samochodowego w serwisach samochodowych


 
Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca uczniowie naszej szkoły, tak jak wszystkich szkół w Polsce zakończyli kolejny rok nauki. Rok szkolny 2011/2012 był bardzo pracowity, przyniósł nam wiele nowych wyzwań, doświadczeń, ale i możliwość. Cieszy fakt, iż nasi uczniowie i w tym roku osiągnęli liczne sukcesy.

Najlepszym uczniem w szkole trzeci rok z rzędu ze średnią 5,08 został Łukasz Rutkowski z klasy III Technikum Samochodowego. Tuż za nim uplasowali się  Łukasz Kołodziejczyk z klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Rafał Sulowski z klasy II  Technikum Samochodowego.

Nagrody  specjalne  ?Wincent 2012? otrzymali:

  • Krzysztof Kurzyna ? w kategorii Najlepszy Mechanik Samochodowy
  • Łukasz Rutkowski ? za wzorową postawę, bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie społeczności szkolnej
  • Krystian Piłat ? za szczególne osiągnięcia sportowe.

Ponadto nagrody rzeczowe i upominki książkowe otrzymali najlepsi uczniowie  każdej z klas oraz uczestnicy konkursów przedmiotowych, a także osoby angażujące się w życie szkoły i internatu


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 123 z 132