Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca uczniowie naszej szkoły, tak jak wszystkich szkół w Polsce zakończyli kolejny rok nauki. Rok szkolny 2011/2012 był bardzo pracowity, przyniósł nam wiele nowych wyzwań, doświadczeń, ale i możliwość. Cieszy fakt, iż nasi uczniowie i w tym roku osiągnęli liczne sukcesy.

Najlepszym uczniem w szkole trzeci rok z rzędu ze średnią 5,08 został Łukasz Rutkowski z klasy III Technikum Samochodowego. Tuż za nim uplasowali się  Łukasz Kołodziejczyk z klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Rafał Sulowski z klasy II  Technikum Samochodowego.

Nagrody  specjalne  ?Wincent 2012? otrzymali:

  • Krzysztof Kurzyna ? w kategorii Najlepszy Mechanik Samochodowy
  • Łukasz Rutkowski ? za wzorową postawę, bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie społeczności szkolnej
  • Krystian Piłat ? za szczególne osiągnięcia sportowe.

Ponadto nagrody rzeczowe i upominki książkowe otrzymali najlepsi uczniowie  każdej z klas oraz uczestnicy konkursów przedmiotowych, a także osoby angażujące się w życie szkoły i internatu


 
Dni Otwarte w IUNiG w Puławach

31 maja 2012 roku uczniowie I i II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa uczestniczyli w Tygodniu Otwartych Drzwi Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa ? Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Podczas pobytu uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i badaniami prowadzonymi  przez IUNG-PIB w Puławach oraz wysłuchali wykładów i obejrzeli prezentacje dotyczące wcześniej wybranych tematów.

Z listy tematyki szkoleniowej  naukowcy IUNG zaprezentowali następujące tematy:

-systemy uprawy roli i siewu - wykład prowadzony przez dr J. Smagacza dotyczący porównań uprawy płużnej, uprawy uproszczonej i siewu bezpośredniego. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się również o zadaniach uprawy roli we współczesnym rolnictwie,

-produkcja biomasy na cele energetyczne ?prezentacja przedstawiona przez dr M. Matykę. W prezentacji zwrócono uwagę na przepisy prawne związane  z zasadami wprowadzania energii odnawialnej i biopaliw oraz porównania właściwości różnych roślin uprawianych w celach energetycznych,

-środki poprawiające właściwości gleby i biostymulatory stosowane w uprawie roślin ? prezentacja przedstawiona przez dr A. Kocoń. Wykład dotyczył zasad nawożenia tradycyjnego i  dokarmiania dolistnego roślin oraz znaczenia mikropierwiastków w uprawie roślin.

Po wykładach uczniowie obejrzeli szklarnie w których prowadzone są doświadczenia wazonowe i mikropoletkowe a pani dr D. Leszczyńska opowiedziała o celach i  metodach prowadzonych badań.

Pobyt w IUNG-PIB w Puławach zakończył się zwiedzaniem Stacji Meteorologicznej, po której oprowadził uczniów mgr T. Jóźwicki.

Po kilku godzinach spędzonych w ?atmosferze naukowej? korzystając z ładnej pogody pojechaliśmy na mały rekonesans do Kazimierza na gofry, lody i pizzę.


 
Wizyta w renomowanych hotelach

15 maja młodzież z klasy I-ej ucząca się w zawodzie technik hotelarstwa gościła w czterogwiazdkowym Hotelu Europa oraz trzygwiazdkowym Hotelu Victoria w Lublinie.

Dzięki uprzejmości dyrekcji oraz pracowników obydwu obiektów nasi uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki swej przyszłej pracy. Zobaczyli m.in. pokoje o różnych standardach - od ?zwykłego? ekonomicznego po luksusowe apartamenty (np. prezydencki w Hotelu Europa), recepcje, sale konferencyjne, restauracje, Klub Bohema czy Klub Muzyczny. Z tej dydaktycznej ?wycieczki? wrócili bogatsi o wiele cennych informacji odnośnie historii obiektów, wymogów standaryzacyjnych, wyposażenia, zasad obsługi gości, kwestii bezpieczeństwa itp. Mieli również okazję zobaczyć, jak w praktyce wygląda praca recepcji, sal konferencyjnych, obsługi pięter czy pracowników restauracji.

Najciekawsze dla młodzieży okazały się opowieści o specyfice organizacji pobytu gości szczególnych np. pary prezydenckiej J. i. A. Kwaśniewskich czy pewnej tajlandzkiej księżniczki oraz różnego rodzaju perypetie związane z pobytem grup z państw odmiennych kulturowo i religijnie np. z Izraela czy krajów arabskich. Na szczególne podkreślenie zasługuje gościnność, serdeczność i otwartość naszych gospodarzy ? tajemnice Hotelu Victoria zdradzała nam sama Pani Dyrektor Katarzyna Czopor oraz Kierownik działu konferencji-Dariusz Szubartowski, zaś w Hotelu Europa opiekę nad nami roztoczyły Pani Kierownik Recepcji i Pani Kierownik Marketingu.


 
Zakończenie klas czwartych

Pożegnanie klas maturalnych

27 kwietnia uczniowie klas maturalnych zakończyli nie tylko rok szkolny 2011/2012,ale również czteroletni okres nauki w naszej szkole. Podczas uroczystej ceremonii podsumowano  4 lata nauki w Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Samochodowym. Były chwile refleksji, ale też i dumy, bowiem najlepsi absolwenci uhonorowani zostali dyplomami oraz  nagrodami książkowymi m.in. za bardzo dobre wyniki w nauce, reprezentowanie szkoły w finałach  Olimpiady Techniki Samochodowej oraz Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Natomiast za wybitne osiągnięcia sportowe uczniowie otrzymali pamiątkowe statuetki. Zasłużone oklaski oraz dyplomy odebrali także Honorowi Dawcy Krwi.

Uczeń Technikum Samochodowego, Paweł Caboń, w imieniu absolwentów  złożył podziękowania Dyrekcji Szkoły, Gronu Pedagogicznemu, Wychowawcom Internatu, Pracownikom warsztatów i wszystkim pracownikom szkoły, za wspólne lata spędzone razem w murach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach. Za przekazaną wiedzę , cenne rady, pomoc, ale też życzliwą i przyjazną atmosferę. Dodał, że  ma nadzieję, iż wszystko to pozostanie w pamięci nauczycieli i uczniów na całe życie.

Naszym absolwentom życzymy wielu sukcesów w ich dalszej drodze życiowej, zarówno w sferze osobistej, jak i zawodowej.


 
 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 122 z 131