Tydzień z Witosem

W tym roku szkolnym postanowiliśmy odejść od tradycyjnej formy obchodów Dnia Patrona szkoły ? Wincentego Witosa. Zamiast uroczystej akademii urządziliśmy ?Tydzień  z Witosem?. W dniach 26-31 października odbył się cykl przedsięwzięć związanych z przybliżeniem uczniom osoby patrona. Można powiedzieć, że wyszliśmy z Wincentym Witosem do ?ludu?.

Rozpoczęliśmy od  rozmieszczenia w różnych miejscach szkoły podobizny Witosa z dość intrygującymi  pytaniami ?Czy wiesz kto to jest??, ?Czy wiesz kim był??. Następnego dnia na drzwiach sal rozmieściliśmy jego biografię. Kolejnym przedsięwzięciem było przypomnienie najważniejszych myśli i sentencji patrona ? również poprzez ich umieszczenie na drzwiach sal lekcyjnych ? uznaliśmy, że w taki sposób nawet mimowolnie uczniowie zapoznają się z nimi. Kolejną formą promowania Witosa była okolicznościowa tablica ze zdjęciami z różnych okresów jego życia oraz wystawa prac uczniów pt. ?Oblicza Witosa?. Punktem kulminacyjnym tej części było wykonanie portretu naszego patrona przez ucznia klasy IV TS Krzysztofa Kurzynę, który podczas przerw wypalił ją na oczach kolegów na sosnowej desce. W ramach ?Tygodnia z Witosem? odbył się jeszcze konkurs wiedzy o patronie i projekcja filmu biograficznego.


WYNIKI ?Konkursu wiedzy o patronie szkoły Wincentym Witosie?

Konkurs został przeprowadzony 25.10.2012 roku. Wzięło udział 11 uczniów klas pierwszych.

Zadaniem uczestników było udzielenie odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych i 1 otwarte.

Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła - 25.

Zwycięzcy:

I miejsce ? Anna Wiśniewska          kl. I TH                        22 punkty

II miejsce ? Weronika Sadło            kl. I TH                       19 punktów

III miejsce ? Dawid Bogusławski     kl. I TH                       18 punktów

Wyniki pozostałych uczestników:

Karol Gorzym                                    kl. I TS                       17 punktów

Karolina Syroka                                kl. I TH                       10 punktów

Radosław Rymarz                             kl. I TS                       10 punktów

Mariusz Wojtan                                 kl. I TS                       10 punktów

Staszowski Marcin                             kl. I TS                         9 punktów

Kamil Szaja                                        kl. I TS                         8 punktów

Krzysztof Szafraniec                         kl. I TS                         7 punktów

Jarosław Sosnówka                           kl. I TS                         5 punktów


 
"Dary jesieni"

Dekoracje wykonane w stylu florystycznym z liści, owoców i warzyw przez uczniów z w ramach ?Klubu Przedsiębiorczego Ucznia?.


 

 
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Hrubieszów

Udana wyprawa do Hrubieszowa

W sobotę 20.10.2012r. w Hrubieszowie rozegrano Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w podnoszeniu ciężarów. Bardzo dobre występy zanotowali młodzi adepci podnoszenia ciężarów z ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNIKI ROLNICZEJ W PIOTROWICACH wspierani gimnazjalistami z Bystrzycy Starej. W punktacji klubowej zajęli VI m.

Wśród dziewcząt w kat 53kg. Iza Kijek z wynikiem 56 kg. w dwuboju zajęła III m W kat 58 kg. Karolina Pośnik zajęła IV m z wynikiem 64 kg. i w kat 63kg. Roksana Adamska zajęła VIII m z wynikiem 54 kg.

Chłopcy wywalczyli dwa medale w kat +85 kg. Dawid Bogusławski zajął III m z wynikiem 172 kg. drugi medal wywalczył Rafał Siek startujący w kat. 69 kg. wynikiem 165 kg. zajął I I m. W kat.45 kg. Budzyński Kamil z wynikiem 61 kg. zajął VI m, a Michał Chrześcijan z wynikiem 45 kg. zajął XI m W kat. 56 kg. Bartek Bąk zajął VI m z wynikiem 120 kg., Piechnik Marcin z wynikiem 72 kg. zajął XVI m, a Maciej Chrześcijan z tym samym wynikiem był XVII. W kat.62 kg. Mikuła Konrad zajął XIV m z wynikiem 105 kg.,a Grzegorz Przech z wynikiem 92 kg. był XIX. W kat. 69 kg. Smoleń Karol był X z wynikiem 115 kg.,a XI m. zajął Pietrzak Damian z wynikiem 108 kg.. W kat.77 kg. Damian Skorupa z wynikiem 105 kg.był IX, a Mateusz Jarocki z wynikiem 61 kg. zajął XVI m. W kat 85 kg. Paweł Sidor był XV z wynikiem 74 kg. Eryk Gieneja startował w kat.+ 85 kg. i z wynikiem 120 kg. był X.

Były to ostatnie zawody w tym sezonie w których można było zdobyć punkty do Współzawodnictwa Dzieci i Młodzieży. W sumie zawodnicy GLKS "POM-ISKRA" Piotrowice w tym sezonie zdobyli 34 punkty.


 
Nie ma jak u ? Pani Gieni

Korzystając z pięknej pogody, 19 października, klasy I TG i I Z, wybrały się na wycieczkę integracyjną, która przybrała formę rajdu pieszego do położonego 7 km od Piotrowic gospodarstwa agroturystycznego Pani Genowefy Baran z Kiełczewic Dolnych. Trasa wiodła przez malownicze miejscowości gminy Strzyżewice, m.in. Piotrowice, Bystrzyca Stara, Pawłówek, Strzyżewice, Dębina, Rechta. Pani Gienia przyjęła nas bardzo serdecznie, przekazała wiele ciekawych informacji o najbliższej okolicy oraz zapewniła świetną zabawę. Przy okazji okazał się, że w każdym z nas ciągle tkwi trochę z dziecka- bowiem dla wszystkich największą frajdą była możliwość kontaktu z  przeuroczymi zwierzakami  z gospodarstwa, m.in. kucykiem Kubusiem i świnką wietnamską Kajtkiem, puszczanie baniek mydlanych, przebieranie się, zabawy balonikami oraz pączki. Po wyczerpującej podróży niezwykle smakowały tez samodzielnie upieczone na ognisku kiełbaski.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania dla Pani Gieni i zgodnie z umową stawimy się w zimie na KULIGU!.


 
Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

17.10.2012r. uczniowie klas pierwszych, oficjalnie stali się członkami naszej społeczności szkolnej. Uroczyste ślubowanie, które było częścią obchodów Dnia Edukacji Narodowej, odbyło się w obecności Dyrekcji szkoły, Grona Pedagogicznego i starszych kolegów. To liczne grono młodych ludzi przez najbliższe cztery lata współtworzyć będzie wizerunek szkoły oraz będzie ją reprezentować w środowisku lokalnym, regionie, kraju.

Naszym nowym uczennicom i uczniom życzymy sukcesów i radości oraz satysfakcji i zadowolenia z dokonanego wyboru.


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 121 z 132