TRIUMF DRUŻYNY ? PLASTYKÓW? Z PIOTROWIC

Konkurs plastyczny zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Lublinie na plakat będący interpretacją hasła ?Wrota Lubelszczyzny. Informatyzacja administracji? rozstrzygnięty!

Zwyciężyła jedna z wielu prac przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Wyróżniony plakat stworzyli uczniowie klasy drugiej Technikum Hotelarskiego: Marlena Polakowska, Krzysztof Wnuk, Katarzyna Bogusławska, Patryk Król. Nad interpretacją hasła i wykonaniem ?dzieła? czuwała nauczycielka języka polskiego Katarzyna Zieleniak.

Postanowiliśmy zobrazować postęp technologii informatycznej w naszym rejonie poprzez wykorzystanie symboli najważniejszych miast Lubelszczyzny i powiązanie ich z resztą Polski oraz całą Europą. Stąd na plakacie nie tylko lubelski koziołek, ale i biały niedźwiedź z godła Chełma, czy biłgorajski łabędź unoszony na fali vi ? fi.

Pomysł i efekt okazały się zwycięskie, co nas niezmiernie cieszy. Tym bardziej, że było o co zabiegać...

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas gali stypendystów Starosty Lubelskiego.

Dziękujemy i życzymy kolejnych sukcesów...


STYPENDYŚCI STAROSTY LUBELSKIEGO ZA ROK SZKOLNY 2011/2012 TO:

  • Marlena Polakowska - klasa II Technikum Hotelarskiego
  • Grzegorz Matraszek ? klasa IV Technikum Samochodowego
  • Piłat Krystian ? klasa IV Technikum Samochodowego
  • Rafał Sulowski - klasa III Technikum Samochodowego

 
SGGW

Była to inauguracja XVI edycji konkursu pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Organizatorami konferencji byli: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Fundacja Konrada Adenauera. W konferencji, która odbyła się w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie uczestniczyło około 60 szkół o profilu rolniczym z całej Polski.

Nasza szkoła reprezentowała powiat i województwo lubelskie. Podczas konferencji wysłuchaliśmy prelekcji dotyczących:

- programu rolnośrodowiskowego w Polsce po 2013 roku

- stan przygotowań (prezentacja i omówienie Ewa Szymborska z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi),

- racjonalnego gospodarowania na użytkach zielonych zgodnie z wymogami Wspólnej Polityki Rolnej (prelekcja wygłoszona przez dr hab. Zbigniewa Wasilewskiego z Instytutu Technologiczno- Przyrodniczego w Falentach),

- prezentacji pracy konkursowej laureata XV edycji, absolwenta Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Łowiczu (temat pracy ?Usługi mechaniki maszyn rolniczych jako dodatkowe źródło dochodów gospodarstwa rolnego?).

Po wysłuchanych wykładach młodzież miała okazję zwiedzić kampus SGGW .

Konferencja zakończyła się uroczystym obiadem w studenckiej restauracji Limba.


 
Marlena Polakowska w złocie

W dniach 16-18.11.2012 w Szopienicach ? Katowicach rozgrywane były Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 17 W podnoszeniu ciężarów. Znakomicie zaprezentowała się Marlena Polakowska zawodniczka GLKS ,,POM-ISKRA?? Piotrowice, uczennica kl. II Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach. Startując w kat. wagowej do 53 kg. zdobyła złoty medal z wynikiem 130kg w dwuboju (58 -72). Drugie miejsce zajęła zawodniczka WLKS Siedlce Magdalena Mędza 114kg. (52-62), a trzecie Kinga Mróz z Gromu Więcbork z wynikiem 109 kg (48-61). Znakomity występ i zaliczone wszystkie sześć podejść. Tak dalej.


 
Akademia z okazji 11-listopada


 

 
Stypendyści

W Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie 5 listopada 2012r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2011/2012.

Z naszej szkoły stypendium otrzymali:

  • Łukasz Rutkowski ? klasa IV Technikum Samochodowego
  • Łukasz Kołodziejczyk ? klasa II Technikum Mechanizacji Rolnictwa

 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 120 z 132