Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

W dniach 30.03-01.04 w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. W Mistrzostwach  uczestniczyła trójka uczniów Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach zawodnicy GLKS "POM-ISKRA?? Piotrowice.

W kategorii 62 kg. Mateusz Mazur  uzyskał w dwuboju 172kg (77-95) i zajął punktowane VIII miejsce. W  kat. 69 kg. Grzegorz Matraszek zajął również  VIII m. z wynikiem 204 kg. (89-115) rekord życiowy. Startujący w kat. 77 kg. Krystian Piłat  mimo  uzyskania również rekordowych wyników 224kg. (101-123) zajął  XIII miejsce.   Starty naszych zawodników należy uznać  za bardzo  udane bo, panowie bili rekordy życiowe.


 

 
Stypendyści Starosty Lubelskiego

STYPENDYŚCI STAROSTY LUBELSKIEGO ZA I SEMESTR W ROKu SZKOLNYm 2011/2012 TO:

  • Marlena Polakowska - klasa I Technikum Hotelarskiego
  • Kacper Ładziak - klasa II Technikum Mechanizacji Rolnictwa
  • Mateusz Mazur ? klasa IV Technikum Samochodowego
  • Grzegorz Matraszek ? klasa III Technikum Samochodowego

 
Dni otwarte szkoły

29 marca odbył się w naszej szkole Dzień Otwartych Drzwi. Gimnazjaliści, którzy nas odwiedzili, ich rodzice, nauczyciele, opiekunowie mogli:
- spotkać się z dyrektorem, nauczycielami, uczennicami i uczniami naszego Zespołu Szkół,
- zwiedzić szkołę, obejrzeć film o szkole, wystawę stroików wielkanocnych, aktualne i archiwalne zdjęcia z życia szkoły, zwrócić uwagę na gazetki,
- obejrzeć sale lekcyjne i ich wyposażenie,
- zapoznać się z ofertą kształcenia w nowym roku szkolnym,
- zobaczyć eksperymenty fizyczne wykonane przez młodzież,
- wziąć udział w różnych konkursach, np. sportowych, językowych, wiedzy o naszej szkole,
- posłuchać występu zespołu muzycznego,
- poznać stypendystów naszej szkoły,

Kolejnym miejscem, które można było obejrzeć był Internat. Zwiedzający, mogli zobaczyć jak wygląda fragment dnia w internacie: zagrać w bilarda, piłkarzyki lub inne gry stolikowe i obejrzeć kompleksy mieszkalne, świetlicę i przygotowane tam: kroniki internatu, prace młodzieży, m. in. stroiki wielkanocne, prezentację multimedialną, salę komputerową, aneks kuchenny w którym młodzież smażyła gofry i frytki. W stołówce internatu przygotowany był dla wszystkich poczęstunek Piotrowickie Oponki z ciepłą herbatką lub barszczyk z pasztecikami.

Pod koniec zwiedzania młodzież została podzielona na dwie grupy, według zainteresowań: grupa hotelarska zwiedzała pobliski Dworek Arkadia, a grupa zainteresowana kształceniem w klasach samochodowych lub mechanizacji rolnictwa zwiedzała warsztaty szkolne.

Dzisiejszy dzień uważamy za udany, było miło i do zobaczenia we wrześniu


 
Dzień Wiosny

21 marca, kalendarzowy Dzień Wiosny, postanowiliśmy wykorzystać do wspólnej zabawy, integracji oraz rywalizacji artystycznej i sportowej. Rozpoczęliśmy na sportowo- meczem grono pedagogiczne kontra uczniowie. Możliwość zmierzenia się z nauczycielami była nagrodą specjalną dla reprezentacji klasy I TS, która wygrała Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej - rozegrany dzień wcześniej. Jak nie trudno było przewidzieć, wygrali uczniowie. Kolejnym punktem programu była prezentacja osób, które postanowiły przywitać wiosnę upodabniając się do niej, czyli wzięły udział w konkursie ?Pokaż swoją wiosenną twarz?.

Następnie reprezentacje klas zmierzyły się w przeciąganiu liny ? najsilniejsza okazała się klasa III TS. Zgodnie z tradycją, ostatnim punktem programu, było przygotowanie Marzanny w ramach międzyklasowego konkursu ?Marzanna z moich snów?. Najpiękniejszą ?pannę? stworzyła klasa II TG. W związku z tym, iż szanujemy środowisko naturalne, Marzanna została ułaskawiona i nie skończyła swego żywota ani w rzece ani na stosie, ale została wystawiona na widok publiczny w szkolnym holu. Dzień Wiosny upłynął nam bardzo przyjemnie, bowiem poza świetną zabawą, była możliwość ?połasuchowania? bowiem nagrodami we wszystkich konkursach były słodycze.


 

 
Międzynarodowy Turniej w Piotrowicach

17 marca w sobotę odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego w piłce siatkowej. Gościły u nas zespoły z Niemiec, Bełżyc, Bychawy, Pszczelej Woli i drużyna z Ukrainy, Rejon Pustomyty.

Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, gdzie drużyny grały swoje mecze systemem ?każdy z każdym?. Zawodnicy zapewnili nam sporo emocji podczas gry, ponieważ mecze były bardzo zacięte i wyrównane.Podczas całego turnieju atmosfera była bardzo wesoła, o czym świadczą reakcje zawodników, którzy wspomagali dopingiem te drużyny, które znajdowały się na boisku.

Finał turnieju odbył się w niedzielę 18 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.


 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 120 z 127