Mikołajkowe Show

12 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klas trzecich z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Bystrzycy Starej. Postanowiliśmy zafundować im małą chwilę relaksu i beztroskiej zabawy po stresującym dla nich okresie próbnych egzaminów gimnazjalnych.

Okazją do tego spotkania były ?Mikołajki?, czyli święto które wszystkim kojarzy się z prezentami i spełnianymi życzeniami. Niespodzianka jaką przygotowaliśmy dla gimnazjalistów zaskoczyła chyba ich wszystkich ? nie dość, że przenieśliśmy się w czasy przedszkolne, to jeszcze obok tradycyjnego Mikołaja, przybyli do nas ?Mikołaj-sportowiec?, ?Mikołaj-skate? oraz ?Mikołaj-romantyk?. Jeszcze większe zdumienie wywołał fakt, że część prezentów trzeba było sobie wywalczyć w bardzo specyficznych konkurencjach, tj. przyszywanie guzików na czas, jedzenie cytryny, wiązanie krawatów czy sznurowanie butów w rękawicach bramkarskich. Wszyscy świetnie się bawili, bowiem zmagania były naprawdę emocjonujące i zabawne. Na koniec, żeby tradycji stało się za dość, wszyscy obecni zostali obdarowani przez Mikołaja i Śnieżynki słodyczami oraz pączkami. Obie strony zgodnie stwierdziły, że ta ?tradycja? powinna być kontynuowana. A więc do zobaczenie w przyszłym roku!.


 

 
Spotkanie z kierwonikiem USC
?Rodzina w świetle prawa? - spotkanie z kierownikiem USC

?Tradycją już w naszej szkole stały się spotkania z Panią Barbarą Zdybel ? kierownikiem USC w Strzyżewicach. Także i w tym roku szkolnym (02 listopada) , uczniowie klas trzecich mieli okazję wysłuchać ciekawej prelekcji Pani Kierownik dotyczącej prawnych aspektów zawarcia małżeństwa oraz powstania i funkcjonowania rodziny. Uczniowie wykorzystali to spotkanie do uzyskania odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań dotyczących m.in. przeszkód w zawarciu małżeństwa, instytucji separacji czy prawnych skutków rozwodu. Nieocenioną wartość ma praktyczna strona takiej lekcji ? jej uczestnicy mają okazję zapoznać się z wzorami podstawowych dokumentów, przećwiczyć ich wypełnianie oraz dostają konkretne wskazówki jakie kroki podjąć np. by wziąć tzw. ślub konkordatowy czy zarejestrować nowonarodzone dziecko.


 
Szkolne Mikołajki

 

 

 

 

Niedługo  każdemu dam prezencik mały.
By o Mikołaju wszyscy pamiętali.
Bardzo wiele osób na mnie dzisiaj czeka.
Szkoda, że tak prędko nam ten czas ucieka.


 

 

 
Stypendyści Starosty Lubelskiego

30 listopada 2011 roku czterech uczniów naszej szkoły odebrało stypendia Starosty Powiatu Lubelskiego.  Za bardzo dobre wyniki w nauce nagrodę otrzymał Rafał Sulowski ? klasa III Technikum Samochodowego, a za osiągnięcia sportowe: Mateusz Mazur ? klasa IV Technikum Samochodowego, Krystian Piłat i Grzegorz Matraszek ? klasa III Technikum Samochodowego.

Nagrody wręczali starosta Paweł Pikula i przewodniczący Rady Powiatu Sławomir Zygo.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!


 

 
Klasa Iz sprząta miejsca pamięci w Piotrowicach

Tradycją już stało się, że przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie ZSTR w Piotrowicach porządkują miejsca pamięci znajdujące się na terenie miejscowości Piotrowice ? cmentarz żołnierzy austriackich i rosyjskich z okresu I wojny światowej oraz mogiłę ofiar nazistowskiej zbrodni dokonanej na obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego na terenie obecnej gminy Strzyżewice w latach 1942-43. W tym roku miejsca te po raz pierwszy odwiedzili i uporządkowali uczniowie klasy Iz, którzy zapalili tam również znicze - chrześcijański symbol pamięci.


 

 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 119 z 124