Za sto dni matura?

Jak każdego roku o tej porze, tak też 19 stycznia 2013 roku - na sto dni przed maturą - młodzież z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach hucznie świętowała bal studniówkowy. Oprócz przyszłych maturzystów i ich sympatii uroczystość uświetnili swoją obecnością nauczyciele i pracownicy szkoły na czele z panem Dyrektorem oraz Rodzice. Padło wiele ciepłych słów i podziękowań pod adresem Grona Pedagogicznego zarówno ze strony młodzieży, jak też przedstawiciela Rady Rodziców. Uroczysty polonez poprowadzony przez pana Dyrektora z Małżonką oficjalnie rozpoczął Studniówkę, a potem wszyscy doskonale bawili się do białego rana.


 
Kulig

29 stycznia 2013 roku korzystając z pięknej pogody, klasa pierwsza technikum samochodowego wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę integracyjną do Rudnika Kol. W zaprzyjaźnionym gospodarstwie pana Marka Bożka uczniowie przesiedli się do sań zaprzęgniętych w konie, które pomknęły przez malownicze krajobrazy ośnieżonych okolic. Po kuligu, grupa ogrzewała się przy ognisku popijając gorącą herbatę, a także posiliła się samodzielnie upieczonymi kiełbaskami.

Uczniowie z niecierpliwością czekają na zorganizowanie następnego kuligu.


 

 
Turniej w piłkę halową

Pierwszy występ w historii szkoły dziewczyn na turnieju piłki nożnej halowej odbył się 22 stycznia w Zespole Szkół Zawodowych w Bełżycach. Udział wzieło pięć szkół ponadgimnazjalnych, wszytkie drużyny zagrały systemem ?każdy z każdym?.

Przed pierwszym meczem widać było lekki strach u dziewczyn, który z meczu na mecz mijał i można było zaobserwować większe rozłuźnienie, co powodowało lepszą grę i zabawę na boisku.

Nasze reprezentantki zajęły piąte miejsce w turnieju i zdobyły cenne oświadczenie w piłce nożnej halowej, co na pewno zaprocentuje na przyszłe lata.

Skład naszej drużyny to: Wiśniewska Anna, Polakowska Marlena, Sadło Weronika, Niewinna Agnieszka, Jankowska Katarzyna, Syroka Karolina, Novak Olena, Żydek Sylwia.

Gratulacje dla wszytkich dziewczyn za dobrą postawę i odwagę na turnieju.


 
Podium na Igrzyskach

12 grudnia 2012 roku odbyły się Halowe Igrzyska LZS Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennicy Różanej. Trzeba powiedzieć, że jest to impreza bardzo fajna, ale także trudna, ponieważ należy wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami sportowymi.

Wszystko zaczęło się od piłki siatkowej, gdzie udział brała dziewczyna z chłopakiem.  Nastepnie zawodnicy rywalizowali w torze przeszkód i slalomie z piłką do kosza i piłki nożnej, gdzie trzeba było wykazać się dużą sprawnością i zwinnością. Ciekawą konkurencją były skoki dodawane, gdzie trzy zawodniczki i trzech zawodników musiało uzyskać jak największą odległość skacząc z miejsca. Następnie odbył się: rzut do kosza, bieg po kopercie, bieg ze skakanką oraz widowiskowa konkurencja jaką jest przeciąganie liny.

Naszą szkołę reprezentowali: Kijek Izabela, Pośnik Karolina, Wiśniewska Anna, Rycak Karolina, Pietroń Jakub, Kifner Jakub, Sagan Rafał, Dziachan Jarosław, Buczek Bartłomiej, Bogusławski Dawid, Matraszek Krzysztof, wszyscy pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Bieleckiego.

Zajęliśmy trzecie miejsce w Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych, za które uczniowie odebrali puchar i pamiątkowe medale.


 
Ewangelia w kolorach...

03 stycznia 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach odbyło się rozdanie nagród w powiatowym konkursie plastycznym pt. "Ewangelia w kolorach...". Wyróżnienie zdobyła uczennica klasy II TH - Dagmara Sprawka. Gratulujemy !!!


 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 118 z 132