Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS

UDANY DEBIUT ANI WIŚNIEWSKIEJ

W sobotę 23.02.2013 w Hrubieszowie odbyły się mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS w podnoszeniu ciężarów.

Brązowy medal mistrzostw zdobyła w swoim pierwszym starcie Ania Wiśniewska, która wystąpiła w kat.wagowej do 62 kg. Godnie zastąpiła nieobecną Marlenę Polakowską, która przebywa na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorek do lat 20 w Zakopanem.

Wśród chłopców w kat 69 kilogramów startowało trzech zawodników. Najlepsze IV m. zajął Rafał Sulowski, V m. zajął Rafał Siek, VI był Grzegorz Przech uczeń gimnazjum w Bystrzycy Starej. W kat. 85 kg. wystartował Krystian Piłat i zajął IV miejsce. W kat 56 kg. wystąpił również uczeń gimnazjum Mateusz Chrześcijan zajmując VI m. Wyniki, jakie osiągnęli nasi zawodnicy są satysfakcjonujące, bo prawie wszystkie to rekordy życiowe.

Następne zawody to Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20, które odbędą się 09.03 2013r. w Piotrowicach.


 
Ferie na sportowo ...

Od poniedziałku 11.02. w obiektach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej na dwutygodniowym zgrupowaniu sportowym przebywa Kadra Województwa Lubelskiego Juniorów i Juniorek w podnoszeniu ciężarów. Dzięki znakomitym warunkom socjalno- bytowym i bazie sportowej oprócz 22 zawodników i zawodniczek kadry drugi rok z rzędu na zgrupowaniu klubowym przebywa również 8-osobowa ekipa sztangistów z Koroszczyna. Wśród tej grupy jest również czwórka naszych zawodników: Marlena Polakowska, Rafał Sulowski, Dawid Bogusławski i Rafał Siek.

W niedzielę 17.02 Marlena Polakowska wyjeżdża na zgrupowanie Kadry Narodowej Juniorek do lat 20 do Zakopanego.

Oprócz kadrowiczów w Piotrowicach przebywała również grupa młodzieży z Ukrainy która znakomicie zintegrowała się z naszą sportową młodzieżą. Z tej okazji nasi kadrowicze zorganizowali pokaz podnoszenia ciężarów. Około osiemdziesięcioosobowej grupie młodzieży z Ukrainy wraz z opiekunami i miejscowej młodzieży swoje umiejętności mogli zademonstrować tacy zawodnicy i zawodniczki jak: Marlena Polakowska(POM-ISKRA), Emilia Malec (AZS-AWF Biała Podlaska),Marta Drożdziel (Znicz Biłgoraj),Rafał Sulowski (POM-ISKRA),Jarosław Daniluk (Orlęta Łuków) i Daniel Pilipczuk (GZOK Koroszczyn). Przy gromkich brawach pokaz poprowadził trener Antoni Kawałek z pomocą trenera Henryka Wybranowskiego i Marcina Makarskiego. Ze strony ukraińskiej swoje umiejętności artystyczne zademonstrował 10-cio letni Jura wirtuoz saksofonu. W Piotrowicach sport z kulturą w jednej idą parze.


 
Ferie młodzieży z Ukrainy

Na zaproszenie Zespołu Szkół im. ks. Kwiatkowskiego w Bychawie do Polski przyjechała grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy. W ramach współpracy ze szkołą w Bychawie w Internacie Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach zakwaterowanych zostało prawie 40 osób spod Lwowa. Oprócz zajęć zaplanowanych przez organizatorów (na basenie w Bychawie czy też wyjazdów na stok narciarski, na lodowisko), dla gości z Ukrainy Samorząd Uczniowski naszej szkoły i internatu przygotował zajęcia integracyjne. Dekoracja i zabawy nawiązywały do obchodzonych właśnie Walentynek. Dużym powodzeniem cieszyły się wszystkie konkurencje w których trzeba było wykazać się talentem plastycznym czy literackim: malowanie Walentynkowej kartki pisakiem trzymanym w buzi, układanie na czas i wyrecytowanie wiersza zawierającego słowa ?ljubow, serce i kochaju?, czy malowanie na walentynkowym balonie zakochanej miny. Nie brakowało też konkurencji zręcznościowo ? sprawnościowych: taniec w parach z balonem podtrzymywanym pupą!, układanie puzzli z miłosnym mottem, wstawanie w parach z podłogi bez użycia rąk, zbieranie do kubka porozrzucanych na stole zapałek przy pomocy dwóch zapałek, walki kogutów o zerwanie ogona przeciwnika czy też z zasłoniętymi oczami ułożenie serca z rolek papieru toaletowego?

Każdy uczestnik konkursu dostawał walentynkowe słodycze, a dla wszystkich gości (do zakwaterowanej u nas młodzieży i wychowawców dołączyła także prawie 30- osobowa grupa zakwaterowana w Bychawie) dziewczęta z Technikum Hotelarskiego przygotowały gofry w kształcie serc, jak na walentynki przystało. Na koniec imprezy Samorząd Uczniowski rozdał swoim nowym ukraińskim koleżankom i kolegom długopisy i kalendarzyki zawierające adres i logo naszej szkoły oraz przygotowane słodycze.

Po kolacji młodzież grała w bilard, tenisa stołowego, ćwiczyła w siłowni. Na sali gimnastycznej rozegrano polsko ? ukraiński mecz w siatkówkę.

Najbardziej wytrwali integrowali się randkując do późnych godzin wieczornych - ach, to pewnie przez ten WALENTYNKOWY KLIMAT?   

Wymiana  e-mail i numerów telefonów też nastąpiła - wiem, bo widziałam.


 
TURNIEJ

6 lutego 2013r. w Piotrowicach odbył się Turniej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Techniki Rolniczej. W zawodach uczestniczyło 5 drużyn:

  1. Gimnazjum Nr 1 im. Obrońców Pokoju w Bychawie
  2. Gimnazjum w Bystrzycy Starej
  3. Gimnazjum w Pszczelej Woli
  4. Gimnzajum Nr 2 im. bł. bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie
  5. Gimnazjum w Wilkołazie

TABELA KOŃCOWA TURNIEJU

  1. Gimnazjum w Pszczelej Woli           12pkt.   
  2. Gimnazjum Nr 1 w Bychawie            9pkt.
  3. Gimnzajum Nr 2 w Ciecierzynie        3pkt.
  4. Gimnazjum w Wilkołazie                   3pkt.
  5. Gimnazjum w Bystrzycy Starej        3pkt.

 

 
Turniej międzynarodowy

W dniach 02 ? 03 luty uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Halowej, który odbył się w Bychawie. W turnieju brało udział 17 drużyn, w tym drużyny z Ukrainy.

Zespoły grały w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Rywalizacja była zacięta, szczególnie w grupie ponadgimazjalnej, gdzie drużyny walczyły o miejsca do ostatniego meczu.

Chłopcy z Piotrowic zajęli 4 miejsce, a do podium zabrakło bardzo niewiele.

Skład naszej drużyny: Dziachan Jarosław, Buczek Bartłomiej, Kifner Jakub (najlepszy strzelec naszej drużyny z liczbą 5 goli), Król Patryk, Kołtun Adrian, Sagan Rafał, Sadło Kamil.

Wszytkim uczniom należą się podziękowania za występ w turnieju i walkę do ostatniej minuty.


 

 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 117 z 132