MPJiJ w Bydgoszczy

Podczas rozgrywanych w Bydgoszczy Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorek do lat 20  wystąpiła trójka naszych zawodników.

Najlepiej zaprezentowała się Marlena Polakowska, która startując w kategorii do 59kg., zdobyła srebrny medal w dwuboju uzyskując 141 kg. I m. zajęła Katarzyna Feledyn z Wisły Puławy. Marlena zdobyła mały złoty medal w rwaniu podnosząc ciężar ważący 65 kg.

Krystian Piłat mimo uzyskania rekordu życiowego i dobrego startu w kat. 85 kg. zajął X miesce z wynikiem 238 kg. (105-133). Rafał Sulowski w kat. 69 kg. z wynikiem 175 kg.(80-95) zajął XX m.


 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

I edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Anglojęzycznej

Młodzież recytuje poezję

Czwartego kwietnia bieżącego roku w Zespole Szkół Techniki Rolniczej został zainaugurowany Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie wielu szkół. Dziękujemy za przybycie młodzieży z Zespołu Szkół w Niedrzwicy Kościelnej, Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Bełżycach, Zespołu Szkół w Krężnicy Jarej, Gimnazjum w Wojciechowie, Gimnazjum w Bystrzycy Starej. W konkursie startowała też reprezentacja naszej szkoły ? Katarzyna Bogusławska, Dawid Bogusławski i Damian Karamon.

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Do drugiej części konkursu jury wytypowało dziesięć z osiemnastu osób. Z najlepszej dziesiątki ? która recytowała drugi przygotowany tekst ( też w języku angielskim), wyłoniono zwycięzców.

Pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Bożym ze szkoły w Wojciechowie, drugie Kacper Madejek z gimnazjum w Krężnicy Jarej, trzecie ? Paulina Konieczna z bełżyckiego ?Kopernika?. Gratulujemy sukcesu uczniom i nauczycielom języka angielskiego, odpowiedzialnym za przygotowanie podopiecznych.

W recytatorskim repertuarze znalazły się między innymi takie utwory, jak : The Phoenix Arthur Christoper Benson, She Walsk In Beauty G. G. Byron, Red, Red Rose Robert Burns, Jim Halaire Belloc.

Jury, w którym zasiadły panie anglistki Eliza Jackowska, Paulina Pietras oraz pani dyrektor CKiP w Piotrowicach - Joanna Kawałek, miało niełatwe zadanie, gdyż wszyscy recytatorzy byli wspaniale przygotowani.

Jako organizatorzy cieszymy się, że konkurs udało się zainaugurować i zapraszamy na drugą edycję w przyszłym roku szkolnym.


 

 
Stypendyści Starosty Lubelskiego

27 marca wręczone zostały stypendia Starosty Powiatu Lubleskiego. Nasi stypendyści to:

  • Marlena Polakowska - stypendium sportowe
  • Kacper Ładziak - stypendium naukowe
  • Grzegorz Matraszek - stypendium sportowe
  • Krystian Piłat  - stypendium sportowe
 
Misterium Światła i Ciemności

18 marca 2013r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w upamiętnieniu 71 rocznicy likwidacji getta na Podzamczu w Lublinie. Uroczystość organizowana przez Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN, rozpoczęła się o godzinie 17.30 od odczytania nazwisk mieszkańców getta, o godzinie 18.15 symbolicznie wygaszono światła na terenie nieistniejącej już dzielnicy żydowskiej.


 
Konferencja w Starostwie Powiatowym w Lublinie

7 marca 2013r. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się konferencja poświęcona przyszłości edukacji zawodowej, w której uczestniczyli dyrektorzy szkół gimnazjalnych i wójtowie gmin Powiatu Lubelskiego. Podczas konferencji ponadgimnazjalne szkoły Powiatu Lubelskiego prezentowały własne oferty edukacyjne. Jedna forma prezentacji to szkolne stoiska, druga to pokaz multimedialny oraz część artystyczna.

Cieszymy się bardzo, że nasze stoisko i film o szkole wzbudziły wielkie zainteresowanie obecnych na konferencji osób.


 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 114 z 132