Seminarium w Yad Vashem

W dniach 03.02-15.02 2013r. w Yad Vashem w Jerozolimie odbyło się seminarium dla nauczycieli z Lubelszczyzny poświęcone pamięci o Holokauście. Jedną z 17 osób uczestniczących w tym projekcie była nauczycielka naszej szkoły pani Barbara Budziłowicz.

Organizatorem seminarium był rząd Izraela, koordynatorami Orit Margaliot i Alex Dancyg a współorganizatorami ze strony polskiej: Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ośrodek Brama Grodzka Teatr NN.

W trakcie seminarium omawiano następujące zagadnienia:

-życie społeczności żydowskiej przed wojną,

-bezprecedensowość Holokaustu,

-getta w Europie Wschodniej, struktura, życie i przywództwo w gettach,

-antysemityzm i nietolerancja,

-Sprawiedliwi wśród Narodów Świata,

Podczas zajęć było zwiedzanie kampusu Yad Vashem (Doliny Gmin, Głównego Muzeum, Centrum Pedagogicznego, Muzeum Sztuki, Góry Herzla oraz spotkania z ocalałymi z Holokaustu (lista Schindlera) Genją i Nachumem Manor, izraelskimi przewodnikami po Polsce, księdzem Romuldem Weszkinelem ?Jacobem Wekslerem, poetą Eliazem Cohen, Karolem Yaron Beckerem.

Oprócz typowych zajęć seminaryjnych odbywały się wycieczki: do Starego Miasta w Jerozolimie, nad Morze Martwe, na Górę Masada, do Nazaretu, Kafarnaum, Kany i Betlejem.


 
Rekolekcje Wielkanocne na sali gimnastycznej w naszej szkole


 
Nowa pracownia hotelarska

Nauka w technikum hotelarskim to teoria i zajęcia praktyczne.

Zanim uczniowie rozpoczną praktykę w hotelach, przygotowują się do przyszłego zawodu w szkolnych pracowniach: gastronomicznej, recepcji i pokoju hotelowego.

W ostatnich dniach w naszej szkole udostępniono młodzieży nowe pomieszczenie, w którym znajduje się lada recepcyjna, sala obsługi konsumentów oraz stanowiska komputerowe. Sala została wyremontowana i wyposażana jest ze środków własnych szkoły. W jej stworzenie zaangażowali się dyrektor, nauczyciele, pracownicy placówki oraz młodzież. Teraz uczniowie technikum hotelarstwa będą mogli doskonalić swoje zawodowe umiejętności, m.in. przyjmowanie do hotelu VIP ? ów, obsługę systemów rezerwacji czy komunikowanie się z gościem hotelowym, nakrywanie stołów. Zajęcia w takiej pracowni pozwolą przyszłym hotelarzom nabyć umiejętności praktyczne, potrzebne do tyleż sprawnej, co miłej obsługi przyszłych klientów ? gości hotelowych. Bez wątpienia będzie to doskonała pomoc dydaktyczna. W najbliższych miesiącach rozpocznie się modernizacja następnych pomieszczeń. Już we wrześniu uczniowie technikum hotelarskiego będą mieli do swojej dyspozycji pokój hotelowy z łazienką.


 

 
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20

W sobotę 9 marca na naszych obiektach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowało 42 zawodników z siedmiu klubów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Uzyskano bardzo dużo dobrych rezultatów.

W zawodach wystartowało dziesięciu zawodników GLKS ,,POM-ISKRA?? Piotrowice uczniów Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa i Publicznego Gimnazjum w Bystrzycy Starej.

Wyniki:

Dawid Bogusławski - 188 kg ? I MIEJSCE         GRATULACJE :-)

Rafał Sulowski - 183 kg - III MIEJSCE

Damian Pietrzak - 143 kg - III MIEJSCE

Rafał Siek - 180 kg - IV MIEJSCE

Michał Chrześcijan - 62 kg - V MIEJSCE

Mateusz Chrześcijan - 57 kg - VI MIEJSCE

Mateusz Jarocki - 78 kg - VI MIEJSCE

Bartek Bąk - 140 kg - VII MIEJSCE

Karol Trepiak - 93 kg - VIII MIEJSCE

Grzegorz Przech - 130 kg - VIII MIEJSCE


 
Teraz praktyczna lekcja, a później praktyki w hotelu

Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników hoteli: Huzar (3*) i Campanile (2*) w Lublinie uczniowie technikum hotelarstwa po raz kolejny mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy w prawdziwym hotelu, spotkania z pracownikami, obserwowania ?od kuchni? ich codziennej pracy. W hotelu Huzar naszą opiekunką i przewodniczką była Pani Zofia Dębowska (Kierownik Recepcji), która nie tylko pokazała nam hotel dosłownie od parteru do 5-go piętra, ale również podzieliła swoją ogromną wiedzą na temat hotelarstwa i udzieliła wielu praktycznych wskazówek. Mieliśmy również możliwość obserwowania pracy Pań pokojowych oraz sprzętu i środków, które wykorzystują. W hotelu Campanile Pani Ewa Paszek (Asystent ds. Hotelowych) również ?pokazała? nam recepcję, pokoje, restaurację, bar, sale konferencyjne, ponadto opowiedziała nie tylko o tym obiekcie hotelarskim, ale też o funkcjonowaniu LOUVRE HOTELS GROUP, czyli jednego z Międzynarodowych Systemów Hotelowych, którego częścią składową jest sieć hoteli Campanile.

Nasi uczniowie byli zachwyceni ?gościnnością? w obydwu hotelach. Jak podkreślali uczniowie to życzliwe przyjęcie było dla nich bardzo ważne, bowiem większość z nich będzie realizowała swoje praktyki zawodowe właśnie w hotelu Huzar i Campanil.


 

 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 112 z 129