Klasa Iz sprząta miejsca pamięci w Piotrowicach

Tradycją już stało się, że przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie ZSTR w Piotrowicach porządkują miejsca pamięci znajdujące się na terenie miejscowości Piotrowice ? cmentarz żołnierzy austriackich i rosyjskich z okresu I wojny światowej oraz mogiłę ofiar nazistowskiej zbrodni dokonanej na obywatelach polskich pochodzenia żydowskiego na terenie obecnej gminy Strzyżewice w latach 1942-43. W tym roku miejsca te po raz pierwszy odwiedzili i uporządkowali uczniowie klasy Iz, którzy zapalili tam również znicze - chrześcijański symbol pamięci.


 

 
Wizyta w Schronisku dla Zwierząt

30 listopada 2011 uczniowie naszej szkoły rozpoczęli akcję ?Ciepła i syta zima dla braci mniejszych? w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie mieszczącym się na ulicy Metalurgicznej 5. Do schroniska zawieziono ponad 200 kg suchej karmy oraz koce, ręczniki i inne drobne akcesoria potrzebne dla zwierząt. Uczniowie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych prowadzonych w schronisku, obejrzeli nowoczesne boksy dla psów i kotów oraz zwierzęta egzotyczne w egzotarium. W planach mają założenie Koła Przyjaciół Schroniska i dalsze wspomaganie opuszczonych zwierząt.


 

 
Wybory do Samorządu Uczniowskiego

24.11.2011 r. odbyły się wybory  do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  ZSTR w Piotrowicach. Udział wzięło w nich 121 na 183 uprawnionych do głosowania uczniów. Oddano: 108 głosów ważnych i 13 nieważnych. Klasy I-III reprezentowało w sumie 18 kandydatów.

Największą liczbę głosów zdobyli:

Koper Mateusz - kl. II tg - 19 głosów

Ładziak Kacper - kl. II tg - 17 głosów

Sprawka Dagmara - kl. I tg - 16 głosów

Woś Wojciech - kl. I tg - 16 głosów

Bogusławska Katarzyna - kl. I tg - 15 głosów

Basaj Michał- kl. III tm -15 głosów

Pałka Paweł- kl. III Tm - 14 głosów

Widomski Mateusz - kl. II tg - 14 głosów

Matacz Łukasz kl. I ts - 14 głosów

Zdybel Artur - kl. I z - 12 głosów

Pietroń Jakub - kl. I ts - 9  głosów

Banach Jarosław - kl. III tm - 9 głosów

Wyżej wymienione osoby zostały członkami SU, na zebraniu organizacyjnym rozdzielą w demokratycznym głosowaniu poszczególne funkcje.   


 
Góra grosza

Nasza Szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji ?GÓRA GROSZA?, której celem jest zebranie funduszy dla najbardziej potrzebujących Domów dla Dzieci i Rodzinnych Domów Dziecka. Po zakończonej akcji komisja "Góry Grosza" zebrała się, aby przeliczyć zebrane pieniądze. Uczniowie ze skupieniem przeliczali monety. Okazało się że, zebrano 87,39 zł w monetach od 1 grosza do 5 złotych. Nasza mała "góra grosza" dołączy do pozostałych zbieranych w innych szkołach, by przyczynić się do poprawy bytu dzieci wychowywanych poza własną rodziną.

Miło jest móc coś komuś dawać, a nie tylko otrzymywać.


 
Prawybory w ZSTR

04.10.2011 w naszej szkole odbyły się Prawybory parlamentarne 2011. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi przepisami ordynacji wyborczej do Sejmu i Senatu oraz techniczną stroną głosowania.

Dla uczniów pełnoletnich była to także ?generalna próba? przed niedzielnym głosowaniem (09.10.2011r.). Prawybory poprzedzone były akcją informacyjną, która miała na celu przybliżenie polskiej sceny politycznej i programów wyborczych poszczególnych partii.

W głosowaniu wzięło udział 121 uczniów ze 182 uprawnionych do głosowania, a więc frekwencja wyniosła 66,48 %. Oddano 112 głosów ważnych i 9 nieważnych. Uczniowie wskazywali partię, której udzielają poparcia w wyborach parlamentarnych. Wyboru dokonywali spośród partii, które zarejestrowały swoje komitety wyborcze we wszystkich okręgach wyborczych.

Oto wyniki:

  1. Ruch Palikota ? 49,10% poparcia,
  2. PiS-29,46%,
  3. PSL-11,6%,
  4. SLD ? 2,67%,
  5. PJN ? 2,67%,
  6. Polska Partia Pracy ? 2,67%
  7. PO ? 1,78%.

Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na oficjalne wyniki wyborów parlamentarnych, by porównać je z wynikami z prawyborów zorganizowanych w ZSTR w Piotrowicach.


 

 

 

 
« pierwszapoprzednia111112113114115116następnaostatnia »

Strona 111 z 116