Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20

W sobotę 9 marca na naszych obiektach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowało 42 zawodników z siedmiu klubów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Uzyskano bardzo dużo dobrych rezultatów.

W zawodach wystartowało dziesięciu zawodników GLKS ,,POM-ISKRA?? Piotrowice uczniów Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa i Publicznego Gimnazjum w Bystrzycy Starej.

Wyniki:

Dawid Bogusławski - 188 kg ? I MIEJSCE         GRATULACJE :-)

Rafał Sulowski - 183 kg - III MIEJSCE

Damian Pietrzak - 143 kg - III MIEJSCE

Rafał Siek - 180 kg - IV MIEJSCE

Michał Chrześcijan - 62 kg - V MIEJSCE

Mateusz Chrześcijan - 57 kg - VI MIEJSCE

Mateusz Jarocki - 78 kg - VI MIEJSCE

Bartek Bąk - 140 kg - VII MIEJSCE

Karol Trepiak - 93 kg - VIII MIEJSCE

Grzegorz Przech - 130 kg - VIII MIEJSCE


 
Teraz praktyczna lekcja, a później praktyki w hotelu

Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników hoteli: Huzar (3*) i Campanile (2*) w Lublinie uczniowie technikum hotelarstwa po raz kolejny mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy w prawdziwym hotelu, spotkania z pracownikami, obserwowania ?od kuchni? ich codziennej pracy. W hotelu Huzar naszą opiekunką i przewodniczką była Pani Zofia Dębowska (Kierownik Recepcji), która nie tylko pokazała nam hotel dosłownie od parteru do 5-go piętra, ale również podzieliła swoją ogromną wiedzą na temat hotelarstwa i udzieliła wielu praktycznych wskazówek. Mieliśmy również możliwość obserwowania pracy Pań pokojowych oraz sprzętu i środków, które wykorzystują. W hotelu Campanile Pani Ewa Paszek (Asystent ds. Hotelowych) również ?pokazała? nam recepcję, pokoje, restaurację, bar, sale konferencyjne, ponadto opowiedziała nie tylko o tym obiekcie hotelarskim, ale też o funkcjonowaniu LOUVRE HOTELS GROUP, czyli jednego z Międzynarodowych Systemów Hotelowych, którego częścią składową jest sieć hoteli Campanile.

Nasi uczniowie byli zachwyceni ?gościnnością? w obydwu hotelach. Jak podkreślali uczniowie to życzliwe przyjęcie było dla nich bardzo ważne, bowiem większość z nich będzie realizowała swoje praktyki zawodowe właśnie w hotelu Huzar i Campanil.


 

 
Konkurs

Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

UWAGA !!! Rozpoczęcie konkursu o godzinie 9:00

Każdy uczący w szkole nauczyciel języka obcego zdaje sobie sprawę z wagi, jaką w procesie uczenia się i nauczania ma motywacja. Jednym z ważnych elementów składających się na jej podniesienie jest znajomość kultury i literatury. Kierując się tą myślą chcielibyśmy zaproponować Państwu i Państwa uczniom udział w

 ?Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej??

?Młodzież recytuje poezję?,

w którym w duchu zdrowej rywalizacji zachęcimy uczniów do poznania anglojęzycznej poezji, bogatszych środków językowych oraz do propagowania piękna żywego słowa.

Terminarz konkursu:

Etap szkolny ? 11.03.2013 r. ? 15.03.2013 r.

Etap międzyszkolny ? 04.04. 2013 r.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie proszę o zgłoszenie w terminie: do 27.03.2013 r.

Formularz zgłoszeniowy - prosimy wypełnić pismem komputerowym i odesłać na adres naszej szkoły.

Do udziału w konkursie w imieniu organizatorów zapraszają:

Dyrekcja ZSTR w Piotrowicach

Katarzyna Zieleniak- nauczyciel języka polskiego

Katarzyna Suchańska- nauczyciel języka angielskiego

 

Regulamin  i szczegółowe informacje

Formularz zgłoszeniowy


 
Uczniowie na podium w Białym Dunajcu

W dniach 28.02. ? 03.03. ośmiorio naszych uczniów w składzie Chapska Adriana, Niewinna Agnieszka, Dziachan Jarosław, Kifner Jakub, Ładziak Kacper, Sidor Piotr, Woś Wojciech, Wójtowicz Dominik brali udział w XVIII Ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim w Białym Dunajcu. Malowniczo położona miejscowość niedaleko Zakopanego gościła jedenaście województw, gdzie uczestnicy Rajdu Narciarskiego konkurowali ze sobą w różnych konkurencjach.

Należało wykazać się wiedzą na temat Podhala i okolic, gdzie nasi uczniowie dobrze sobie z tą konkurencją poradzili. Dobrze wypadliśmy też w biegu na nartach oraz w torze przeszkód na śniegu, choć tutaj nasi zawodnicy Dziachan Jarosław i Kifner Jakub mieli drobne przygody, co jednak nie pozwoliło im na uzyskanie dobrych wyników.

Świetnie spisała się nasza źeńska dwójka Chapska Adriana i Niewinna Agnieszka zajmując bardzo dobre drugie miejsce w konkursie plastycznym promującym miejscowość Biały Dunajec.

Uczniowie świetnie się spisali zajmując w końcowej klasyfikacji jako województwo lubelskie trzecie miejsce, co jest dużym osiągnięciem.

Oczywiście oprócz zmagań sportowych wszyscy aktywnie odpoczywali na stokach narciarskich, basenach termalnych, biegali i zwiedzali Zakopane.

Wszyscy zdrowi i zadowoleni wrócili w niedzielę do domów zapewniając, że za rok na pewno wrócą.


 

 
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS

UDANY DEBIUT ANI WIŚNIEWSKIEJ

W sobotę 23.02.2013 w Hrubieszowie odbyły się mistrzostwa Województwa Lubelskiego LZS w podnoszeniu ciężarów.

Brązowy medal mistrzostw zdobyła w swoim pierwszym starcie Ania Wiśniewska, która wystąpiła w kat.wagowej do 62 kg. Godnie zastąpiła nieobecną Marlenę Polakowską, która przebywa na zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorek do lat 20 w Zakopanem.

Wśród chłopców w kat 69 kilogramów startowało trzech zawodników. Najlepsze IV m. zajął Rafał Sulowski, V m. zajął Rafał Siek, VI był Grzegorz Przech uczeń gimnazjum w Bystrzycy Starej. W kat. 85 kg. wystartował Krystian Piłat i zajął IV miejsce. W kat 56 kg. wystąpił również uczeń gimnazjum Mateusz Chrześcijan zajmując VI m. Wyniki, jakie osiągnęli nasi zawodnicy są satysfakcjonujące, bo prawie wszystkie to rekordy życiowe.

Następne zawody to Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20, które odbędą się 09.03 2013r. w Piotrowicach.


 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 111 z 127