Zakończenie roku szkolnego


 
UWAGA UCZNIOWIE SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH !!!!!

REKRUTACJA 2013


 
Spotkanie edukacyjne ?Pod Kasztanami?

14 czerwca uczniowie klas I i II technikum hotelarstwa uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym w hotelu ?Pod Kasztanami? w Zemborzycach. Dzięki uprzejmości właścicieli mieli możliwość zapoznania się z zasadami obsługi konsumenta, które prezentował i omawiał pracujący w przyhotelowej restauracji ?Portofino? Pan Bartłomiej (zawodowy barman i kelner). Kolejna część spotkania poświęcona była pracy w hotelu. Po obiekcie oprowadziła nas jego właścicielka, Pani Małgorzata Stachyra. Uczniowie zapoznali się tam z zadaniami recepcjonistów i Pań pokojowych. Te ostatnie prezentowały m.in. prawidłowe ścielenie łóżek, sprzątanie pokoi i sanitariatów.

W hotelu ?Pod Kasztanami? spotkaliśmy się z ciepłym przyjęciem i ogromną życzliwością zarówno ze strony jego właścicieli, jak i pracowników. Niezmiernie usatysfakcjonowani spotkaniem umówiliśmy się już na kolejne - w przyszłym roku.


 
Akcja Honorowego Oddawania Krwi

13 czerwca w naszej szkole gościli pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Lublinie z doktorem Kazimierzem Ćwierzem na czele. Akcję zorganizaował Pan Mariusz Dudzicz przy wpółpracy parafii NMP Królowej Polski w Bystrzycy Starej.

Honorowymi dawcami byli uczniowie naszej szkoły oraz mieszkańcy Piotrowic. Krew chciało oddać 27 osob, ostatecznie z róźnych powodów zdrowotnych oddało 16. Łącznie zebrano 8 litrów krwi. Krew zostanie przeznaczona na leczenie skutków wypadków wakacyjnych w rolnictwie.

Atmosfera była bardzo miła i rodzinna. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniki się do zorganizowania akcji, a przede wszystkim tym, którzy oddali krew. Bo jak mówił papież Jan Paweł II ?Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.?

To ostatnia akcja w roku szkolnym 2012/2013. I już teraz zapraszamy wszystkich chętnych w następnym roku.


 
« pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia »

Strona 111 z 132