Nowa pracownia hotelarska

Nauka w technikum hotelarskim to teoria i zajęcia praktyczne.

Zanim uczniowie rozpoczną praktykę w hotelach, przygotowują się do przyszłego zawodu w szkolnych pracowniach: gastronomicznej, recepcji i pokoju hotelowego.

W ostatnich dniach w naszej szkole udostępniono młodzieży nowe pomieszczenie, w którym znajduje się lada recepcyjna, sala obsługi konsumentów oraz stanowiska komputerowe. Sala została wyremontowana i wyposażana jest ze środków własnych szkoły. W jej stworzenie zaangażowali się dyrektor, nauczyciele, pracownicy placówki oraz młodzież. Teraz uczniowie technikum hotelarstwa będą mogli doskonalić swoje zawodowe umiejętności, m.in. przyjmowanie do hotelu VIP ? ów, obsługę systemów rezerwacji czy komunikowanie się z gościem hotelowym, nakrywanie stołów. Zajęcia w takiej pracowni pozwolą przyszłym hotelarzom nabyć umiejętności praktyczne, potrzebne do tyleż sprawnej, co miłej obsługi przyszłych klientów ? gości hotelowych. Bez wątpienia będzie to doskonała pomoc dydaktyczna. W najbliższych miesiącach rozpocznie się modernizacja następnych pomieszczeń. Już we wrześniu uczniowie technikum hotelarskiego będą mieli do swojej dyspozycji pokój hotelowy z łazienką.


 

 
Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20

W sobotę 9 marca na naszych obiektach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów. Wystartowało 42 zawodników z siedmiu klubów. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Uzyskano bardzo dużo dobrych rezultatów.

W zawodach wystartowało dziesięciu zawodników GLKS ,,POM-ISKRA?? Piotrowice uczniów Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa i Publicznego Gimnazjum w Bystrzycy Starej.

Wyniki:

Dawid Bogusławski - 188 kg ? I MIEJSCE         GRATULACJE :-)

Rafał Sulowski - 183 kg - III MIEJSCE

Damian Pietrzak - 143 kg - III MIEJSCE

Rafał Siek - 180 kg - IV MIEJSCE

Michał Chrześcijan - 62 kg - V MIEJSCE

Mateusz Chrześcijan - 57 kg - VI MIEJSCE

Mateusz Jarocki - 78 kg - VI MIEJSCE

Bartek Bąk - 140 kg - VII MIEJSCE

Karol Trepiak - 93 kg - VIII MIEJSCE

Grzegorz Przech - 130 kg - VIII MIEJSCE


 
Teraz praktyczna lekcja, a później praktyki w hotelu

Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników hoteli: Huzar (3*) i Campanile (2*) w Lublinie uczniowie technikum hotelarstwa po raz kolejny mieli możliwość zapoznania się z tajnikami pracy w prawdziwym hotelu, spotkania z pracownikami, obserwowania ?od kuchni? ich codziennej pracy. W hotelu Huzar naszą opiekunką i przewodniczką była Pani Zofia Dębowska (Kierownik Recepcji), która nie tylko pokazała nam hotel dosłownie od parteru do 5-go piętra, ale również podzieliła swoją ogromną wiedzą na temat hotelarstwa i udzieliła wielu praktycznych wskazówek. Mieliśmy również możliwość obserwowania pracy Pań pokojowych oraz sprzętu i środków, które wykorzystują. W hotelu Campanile Pani Ewa Paszek (Asystent ds. Hotelowych) również ?pokazała? nam recepcję, pokoje, restaurację, bar, sale konferencyjne, ponadto opowiedziała nie tylko o tym obiekcie hotelarskim, ale też o funkcjonowaniu LOUVRE HOTELS GROUP, czyli jednego z Międzynarodowych Systemów Hotelowych, którego częścią składową jest sieć hoteli Campanile.

Nasi uczniowie byli zachwyceni ?gościnnością? w obydwu hotelach. Jak podkreślali uczniowie to życzliwe przyjęcie było dla nich bardzo ważne, bowiem większość z nich będzie realizowała swoje praktyki zawodowe właśnie w hotelu Huzar i Campanil.


 

 
Konkurs

Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

UWAGA !!! Rozpoczęcie konkursu o godzinie 9:00

Każdy uczący w szkole nauczyciel języka obcego zdaje sobie sprawę z wagi, jaką w procesie uczenia się i nauczania ma motywacja. Jednym z ważnych elementów składających się na jej podniesienie jest znajomość kultury i literatury. Kierując się tą myślą chcielibyśmy zaproponować Państwu i Państwa uczniom udział w

 ?Konkursie Recytatorskim Poezji Anglojęzycznej??

?Młodzież recytuje poezję?,

w którym w duchu zdrowej rywalizacji zachęcimy uczniów do poznania anglojęzycznej poezji, bogatszych środków językowych oraz do propagowania piękna żywego słowa.

Terminarz konkursu:

Etap szkolny ? 11.03.2013 r. ? 15.03.2013 r.

Etap międzyszkolny ? 04.04. 2013 r.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w konkursie proszę o zgłoszenie w terminie: do 27.03.2013 r.

Formularz zgłoszeniowy - prosimy wypełnić pismem komputerowym i odesłać na adres naszej szkoły.

Do udziału w konkursie w imieniu organizatorów zapraszają:

Dyrekcja ZSTR w Piotrowicach

Katarzyna Zieleniak- nauczyciel języka polskiego

Katarzyna Suchańska- nauczyciel języka angielskiego

 

Regulamin  i szczegółowe informacje

Formularz zgłoszeniowy


 
Uczniowie na podium w Białym Dunajcu

W dniach 28.02. ? 03.03. ośmiorio naszych uczniów w składzie Chapska Adriana, Niewinna Agnieszka, Dziachan Jarosław, Kifner Jakub, Ładziak Kacper, Sidor Piotr, Woś Wojciech, Wójtowicz Dominik brali udział w XVIII Ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim w Białym Dunajcu. Malowniczo położona miejscowość niedaleko Zakopanego gościła jedenaście województw, gdzie uczestnicy Rajdu Narciarskiego konkurowali ze sobą w różnych konkurencjach.

Należało wykazać się wiedzą na temat Podhala i okolic, gdzie nasi uczniowie dobrze sobie z tą konkurencją poradzili. Dobrze wypadliśmy też w biegu na nartach oraz w torze przeszkód na śniegu, choć tutaj nasi zawodnicy Dziachan Jarosław i Kifner Jakub mieli drobne przygody, co jednak nie pozwoliło im na uzyskanie dobrych wyników.

Świetnie spisała się nasza źeńska dwójka Chapska Adriana i Niewinna Agnieszka zajmując bardzo dobre drugie miejsce w konkursie plastycznym promującym miejscowość Biały Dunajec.

Uczniowie świetnie się spisali zajmując w końcowej klasyfikacji jako województwo lubelskie trzecie miejsce, co jest dużym osiągnięciem.

Oczywiście oprócz zmagań sportowych wszyscy aktywnie odpoczywali na stokach narciarskich, basenach termalnych, biegali i zwiedzali Zakopane.

Wszyscy zdrowi i zadowoleni wrócili w niedzielę do domów zapewniając, że za rok na pewno wrócą.


 

 
« pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia »

Strona 108 z 124