Jest cudnie...

    Podczas wakacji sale mieszkalne znajdujące się na parterze INTERNATU zostały odnowione: pokoje mieszkalne zostały odmalowane kolorami  takimi, że aż dech zapiera ;), położono nowe wykładziny, zakupiono nowe tapczany - ze ?świeżutkimi jak ciepłe bułeczki? narzutami, wstawiono szafy i szafki nocne, w oknach zawisły rolety? 

      Teren wzdłuż internatu został zagospodarowany na nowo: wysypano ozdobne kamyki i zasadzono nowe rośliny. Zyskaliśmy ładny ogród. Prace te udało się zrealizować za pieniądze rodziców,  Starostwa Powiatowego w Lublinie,  Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, a także dzięki gospodarności i zaradności naszego Pana Dyrektora - DZIĘKUJEMY!

    Iście książęce warunki sprawiły, że grono dziewcząt (chłopców również!) mieszkających w internacie znacznie się powiększyło.Po dopełnieniu formalności związanych z zakwaterowaniem i zameldowaniem młodzieży w internacie i uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego przyszedł czas na wzajemne poznanie się i zintegrowanie mieszkańców.

    Dziewczęta i chłopcy z klas pierwszych ,uczestniczyli w zajęciach grupowych z wychowawcą internatu. Spotkania  miały na celu wzajemne poznanie się:  każdy uczestnik, zaczynając od nauczyciela,  przedstawił, się,  powiedział parę słów o sobie, poprzedniej szkole lub miejscowości z której pochodzi, swoich zainteresowaniach, kulinarnych upodobaniach itp.

     Kolejne pomysły wychowawcy realizowali już przy współpracy Samorządu Internatu i poszczególnych sekcji, a były to:  dyskoteka integracyjna,  spływ kajakowy, przejażdżki rowerowe, Sprzątanie Świata, projekcje filmowe, konkurs plastyczny.

      Oprócz zajęć zorganizowanych, mieszkańcy internatu spędzają czas wolny:

- serfując po sieci na komputerach  w sali multimedialnej lub w pokojach na własnych laptopach,

- grając w piłkę lub tenisa na sali gimnastycznej,

- ćwicząc swoje mięśnie w  siłowni,

- czytając książki lub czasopisma w bibliotece,

- grając w bilarda, ? piłkarzyki?,warcaby czy inne gry stolikowe,

- oglądając telewizję w świetlicy internatu,

- przygotowując tosty, frytki i inne smakołyki w ogólnodostępnym aneksie kuchennym, 

- czytając książki, słuchając muzyki, rozmawiając, rozmyślając?

      Można tak wymieniać w nieskończoność gdyż Internat Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach  daje ogromne możliwości  młodym ludziom.

      Jeśli jeszcze nie jesteś naszym mieszkańcem , a chcesz spędzić atrakcyjnie swój czas wolny, rozwijać swoje pasje, zdolności, zainteresowania, MY mamy kilka ostatnich, wolnych miejsc, oraz wiele ciekawych propozycji . Przed nami konkurs fotograficzny, Otrzęsiny, Dzień Chłopaka, wieczorki słowno ? muzyczne, rywalizacje sportowe, dyskoteki i wiele, wiele innych!

PRZYJDŹ !   ZOBACZ !  ZAMIESZKAJ!   TO MIEJSCE CZEKA WŁAŚNIE NA CIEBIE !

Więcej o internacie znajdziesz na stronie internetowej szkoły w zakładce Internat.

 

 M. Pruchnicka


 
Paktyka zawodowa uczniów technikum samochodowego w serwisach samochodowych


 
Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca uczniowie naszej szkoły, tak jak wszystkich szkół w Polsce zakończyli kolejny rok nauki. Rok szkolny 2011/2012 był bardzo pracowity, przyniósł nam wiele nowych wyzwań, doświadczeń, ale i możliwość. Cieszy fakt, iż nasi uczniowie i w tym roku osiągnęli liczne sukcesy.

Najlepszym uczniem w szkole trzeci rok z rzędu ze średnią 5,08 został Łukasz Rutkowski z klasy III Technikum Samochodowego. Tuż za nim uplasowali się  Łukasz Kołodziejczyk z klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Rafał Sulowski z klasy II  Technikum Samochodowego.

Nagrody  specjalne  ?Wincent 2012? otrzymali:

  • Krzysztof Kurzyna ? w kategorii Najlepszy Mechanik Samochodowy
  • Łukasz Rutkowski ? za wzorową postawę, bardzo dobre wyniki w nauce oraz zaangażowanie w życie społeczności szkolnej
  • Krystian Piłat ? za szczególne osiągnięcia sportowe.

Ponadto nagrody rzeczowe i upominki książkowe otrzymali najlepsi uczniowie  każdej z klas oraz uczestnicy konkursów przedmiotowych, a także osoby angażujące się w życie szkoły i internatu


 
Dni Otwarte w IUNiG w Puławach

31 maja 2012 roku uczniowie I i II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa uczestniczyli w Tygodniu Otwartych Drzwi Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa ? Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach.

Podczas pobytu uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem i badaniami prowadzonymi  przez IUNG-PIB w Puławach oraz wysłuchali wykładów i obejrzeli prezentacje dotyczące wcześniej wybranych tematów.

Z listy tematyki szkoleniowej  naukowcy IUNG zaprezentowali następujące tematy:

-systemy uprawy roli i siewu - wykład prowadzony przez dr J. Smagacza dotyczący porównań uprawy płużnej, uprawy uproszczonej i siewu bezpośredniego. Podczas wykładu uczniowie dowiedzieli się również o zadaniach uprawy roli we współczesnym rolnictwie,

-produkcja biomasy na cele energetyczne ?prezentacja przedstawiona przez dr M. Matykę. W prezentacji zwrócono uwagę na przepisy prawne związane  z zasadami wprowadzania energii odnawialnej i biopaliw oraz porównania właściwości różnych roślin uprawianych w celach energetycznych,

-środki poprawiające właściwości gleby i biostymulatory stosowane w uprawie roślin ? prezentacja przedstawiona przez dr A. Kocoń. Wykład dotyczył zasad nawożenia tradycyjnego i  dokarmiania dolistnego roślin oraz znaczenia mikropierwiastków w uprawie roślin.

Po wykładach uczniowie obejrzeli szklarnie w których prowadzone są doświadczenia wazonowe i mikropoletkowe a pani dr D. Leszczyńska opowiedziała o celach i  metodach prowadzonych badań.

Pobyt w IUNG-PIB w Puławach zakończył się zwiedzaniem Stacji Meteorologicznej, po której oprowadził uczniów mgr T. Jóźwicki.

Po kilku godzinach spędzonych w ?atmosferze naukowej? korzystając z ładnej pogody pojechaliśmy na mały rekonesans do Kazimierza na gofry, lody i pizzę.


 
« pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia »

Strona 108 z 117