Studniówka

W Piotrowicach na 100 dni przed maturą...
? na sto dni przed maturą młodzież bawiła się zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją. 18 stycznia 2014 roku w murach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej spotkali się uczniowie klasy czwartej, rodzice i nauczyciele. Odbyło się to w scenerii pięknie przystrojonej hali gimnastycznej, która na tę magiczną noc stała się salą balową. Warto zaznaczyć, że dekorację wykonali przyszli maturzyści. Gdy na zegarze wybiła godzina 20.00,  po powitaniu gości, wygłoszeniu okolicznościowych przemówień,  bal rozpoczął się tradycyjnym polonezem. Faktem stały się przywołane przez uczniów słowa Leopolda Staffa:

Już lustra dźwięk walca powoli obraca
I świecznik kołując odpływa w głąb sal.
I patrz: sto świeczników we mgłach się zatacza,
Sto luster odbija snujący się bal.

? I tak ? ta studniówkowa noc stała się jedyną w swoim rodzaju  i niezapomnianą, aż chciało się krzyknąć: Chwilo trwaj!


 
W Piotrowicach nie odpoczywają

Już tradycyjnie od kilku lat w ferie zimowe obiekty Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im W. Witosa w Piotrowicach w Piotrowicach tętnią życiem, a obsługa w pocie czoła stara się o zapewnienie młodzieży przyjemnego pobytu.

W dniach 19.01.14 - 01.02.14 na obiektach Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im W. Witosa w Piotrowicach przebywa Kadra Województwa Lubelskiego Juniorów i Juniorek w podnoszeniu ciężarów (Znicz Biłgoraj, Wisła Puławy, GOK Koroszczyn, MULKS Terespol, GLKS ,,POM-ISKRA'' Piotrowice, Orlęta Łuków i GKS Niemce). W Piotrowicach przebywają również zawodnicy na zgrupowaniach klubowych.


 

 
Projekty unijne

W ramach projektu "Szkoły dobrych umiejętności" 10 uczniów nabywa umiejętności spawania metodą TIG. Na potrzeby kursu zakupiono  m. in. spawarki TIG, szlifierkę kątową, stoły spawalnicze o łącznej wartości 29 300 zł. Kurs zakończy się egzaminem.

Pracowania diagnostyki samochodowej została doposażona w stanowisko domonstracyjne przeznaczone do ilustracji szkolenia z zakresu budowy i funkcjonowania klimatyzacji wnętrza pojazdu - System Climatronik, tester regulatorów napięcia oraz plansze dydaktyczne. Łączna wartość wymienionych pomocy dydaktycznych to 30 457 zł.

Na zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego otrzymaliśmy tablicę interaktywną dotykową, notebooka oraz projektor multimedialny o łącznej wartości 9 347 zł.

W drugim semestrze w roku szkolnym 2013/2014 10 uczniów w ramach zajęć z diagnostyki samochodowej wyjedzie na Targi Motor Show w Poznaniu oraz do Fabryki Samochodów Użytkowych Volkswagen również w Poznaniu. Odbędą się także zajęcia z grafiki komputerowej (10 osób) , ECDL - a tj. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych (10 osób), przygotowujące do matury zajęcia z matematyki (8 osób), doradztwo zawodowe (2 grupy) oraz praktyki zawodowe (30 osób).


Program Leonardo da Vinci "Na staż po doświadczenie"

"Na staż po doświadczenie"

W ramach projektu Leonardo da Vinci młodzież z Zespołu Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach już wiosną 2014 roku wyjedzie do Włoch na staże zawodowe. W przedsięwzięciu weźmie udział 36 uczniów z klas drugich i trzecich technikum o specjalnościach: technik mechanizacji rolnictwa, technik pojazdów samochodowych i technik hotelarstwa.

Nasi uczniowie odbędą staże w różnej wielkości przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych w Spoleto w Umbrii. Przez trzy tygodnie każda z trzech grup pod opieką przedstawiciela szkoły będzie poszerzać kompetencje zawodowe i uczyć się języka włoskiego na poziomie umożliwiającym komunikowanie się w pracy.

Technicy pojazdów samochodowych będą pracować w specjalistycznych serwisach, gdzie poznają nowoczesne techniki diagnozowania i naprawy samochodów.

Technicy mechanizacji rolnictwa, pracując w przedsiębiorstwach i gospodarstwach rolnych, nauczą się obsługi i naprawy skomplikowanych urządzeń i maszyn rolniczych, poznają zasady ich konserwacji i reguły BHP obowiązujące w tego rodzaju pracy.

Technicy hotelarstwa będą zgłębiać tajniki pracy w hotelach i pensjonatach, poznają najnowsze systemy informatycznej rezerwacji miejsc hotelowych i biletów lotniczych, miejscowe zasady obsługi gości zagranicznych, zapoznają się ze specyfiką pracy przy organizowaniu i obsłudze dużych imprez turystycznych i kulturalnych.

Oprócz tego młodzi ludzie poznają kulturę, tradycje i zwyczaje, zdobędą nowe kompetencje osobiste, pierwsze doświadczenia zawodowe, co wspomoże ich wiedzę teoretyczną wyniesioną ze szkoły i ułatwi późniejszy start na rynku pracy zarówno w kraju, jak też za granicą.

Ukoronowaniem trzytygodniowego pobytu będzie otrzymanie przez stażystów certyfikatów i dokumentu Europass Mobilność, które będą doskonałą zachętą do dalszego kształcenia i ważnym atutem podczas poszukiwania pracy.

Koszt projektu to 94779,00 EUR.


 

 
Stroiki ? Starostwo Powiatowe w Lublinie

W dniu 19 grudnia 2013 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublinie odbyło się Seminarium, poświęcone pieśniom, obrzędom i zwyczajom ludowym związanym ze świętami Bożego Narodzenia. Seminarium towarzyszył konkurs zatytułowany ?Najładniejsza ozdoba na choinkę oraz najładniejszy stroik świąteczny?, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Lubelskiego. Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji samodzielnego wykonywania ozdób bożonarodzeniowych oraz prezentowanie szkolnej ekspozycji świątecznej.

Jest nam bardzo miło, że jedną z głównych nagród w kategorii najładniejszy stroik świąteczny, otrzymała wykonana przez ucznia klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa, Mateusza Karamona ?Ekochoinka?, wykonana z naturalnych elementów, kojarzących się ze świętami bożonarodzeniowymi. Natomiast dwa stroiki i ozdoba na choinkę wykonane przez uczniów klasy IV Mateusza Ponieważa i I Technikum Mechanizacji Rolnictwa - Huberta Cieślickiego i Adama Pecia - dostały wyróżnienia.

Dekoracje i stroiki świąteczne wykonywane są przez uczniów naszej szkoły w ramach działającego, pozalekcyjnego Klubu Przedsiębiorczego Ucznia podczas którego prowadzone są zajęcia florystyczne. Zajęcia w klubie prowadzi nauczycielka Barbara Budziłowicz.


 
Konkurs na ?Aranżację stołu bożonarodzeniowego?

19 grudnia 2013r. w naszej szkole został przeprowadzony międzyklasowy konkurs na ?Aranżację stołu bożonarodzeniowego?. Adresowany był on do uczniów technikum hotelarstwa oraz technikum architektury krajobrazu.

Ocenie podlegały następujące elementy:
- zgodność z tematyką,
- pomysłowość i oryginalność,
- elegancja i estetyka stołu,
- prawidłowy dobór zastawy stołowej

Szkoła zapewniała stoliki, krzesła, obrusy, niezbędną zastawę stołową oraz częściowo materiały dekoracyjne. Uczestnicy mieli 60 minut na wykonanie zadania.

Wszystkie aranżacje były bardzo efektowne i pracochłonne. Jury złożone z grona pedagogicznego miało trudne zadanie. Oto wyniki:

I miejsce - zespół klasy I technikum hotelarstwa

II miejsce ? klasa II technikum hotelarstwa

III miejsce- klasa I technikum architektury krajobrazu

IV miejsce ? klasa III technikum hotelarstwa


 
« pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia »

Strona 105 z 133