"Pamięć dla przyszłości"

31 maja był kolejnym już dniem pamięci jaki zorganizowaliśmy w naszej szkole.

Zainspirowani słowami Jana Pawła II: ?Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości? podejmujemy działania by przybliżyć młodzieży wydarzenia, które ukształtowały naszą teraźniejszość oraz nasz narodowy charakter. Uroczystość zorganizowana pod hasłem ?Pamięć dla przyszłości? miała na celu przybliżenie hitlerowskiej zbrodni Holocaustu, jej ofiary, a także przekazanie świadectwa ocalałych z Zagłady oraz dobra czynionego przez ludzi, którzy zasłużyli na miano ?Sprawiedliwych wśród Narodów Świata". Termin naszego spotkania nie był przypadkowy, mija bowiem prawie rok od uroczystości pt. ?Pamięć, która trwa?, podczas której upamiętniliśmy ofiary Holocaustu z terenu gminy Strzyżewice, oddaliśmy cześć Sprawiedliwym oraz przyjmując krzewy winorośli zobowiązaliśmy się do przekazywania pamięci o tamtych wydarzeniach.


Więcej…
 
Porządkowanie miejsc pamięci

23 i 24 maja uczniowie z klas III TM i II TS pod okiem opiekunów uporządkowali teren wokół głazu upamiętniającego grupę ludności żydowskiej zamordowaną przez hitlerowców w czasie II wojny światowej oraz przyległy do niego obszar wokół krzyża ustawionego zgodnie z chrześcijańskim zwyczajem przy rozstaju dróg za młynem w Piotrowicach. Uczniowie poświęcili kilka godzin na wykoszenie, wygrabienie i wykarczowanie tego terenu i przywrócenie mu należytego wyglądu.Były to już kolejne porządki w tym miejscu, bowiem teren ten od czerwca ubiegłego roku (od uroczystości upamiętniającej pod hasłem ?Pamięć, która trwa? połączonej z poświęceniem głazu i tablicy), znajduje się pod opieką uczniów ZSTR w Piotrowicach.


 
Olimpiada Techniki Samochodowej

W sobotę 14 maja odbył się finał XII Olimpiady Techniki Samochodowej. W tym roku odbył się on w siedzibie firmy Bosch w Warszawie, przy ul. Jutrzenki 105. W finale uczestniczyło 10 najlepszych wyłonionych sposród 456 uczniów.

Czwarte miejsce zajął Piotr Kapica uczeń IV klasy Technikum Smochodowego w Piotrowicach. Również czwarte miejsce zajęła szkoła w klasyfikacji zespołowej - 140 pkt. (Piotr Kapica - 94 pkt,; Krzysztof Wnuczek - 46 pkt. i Piotr Samol - 45 pkt.; opiekun: Krzysztof Fijołek).

Finaliści mieli wykonać dwa zadania:

Zadanie 1 polegało na dokananiu oceny stanu technicznego czujnika położenia kątowego wału rozrządu (fazy rozrządu) w silniku o zapłonie iskrowym firmy Opel.

Zadanie 2 dotyczyło diagnozawania ustawienia świateł mijania samochodu Opel Astra.

Szczegółowe informacje o Olimpiadzie na stronie www.automotoserwis.com.pl


 
Salon Toyoty i Muzeum motocykli

Dnia 17.05.2011 r. odbył się wyjazd uczniów klasy III ts z wychowawcą Krzysztofem Fijołkiem na lekcję do salonu Toyoty w Lublinie. Na przykładzie Toyoty Prius został omówiony temat: działanie hybrydowego układu napędowego.

Druga część wycieczki to zwiedzanie Muzeum motocykli WSK Świdnik i modelarni.


 
Castrol Professional Academy

W dniu 28 i 29 marca 2011 r. odbyla się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego Castrol Professional Academy. Chęć udziału zgłosiło 726 uczniów podzielonych na 242 3-osobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Samochodowego: Piotr Kapica, Piotr Samol i Józef Sokół. Opiekunem był pan Krzysztof Fijołek.

Nasz zespół uzyskał 172 punkty i zajął X miejsce wśród 242 grup z całej Polski.


 
« pierwszapoprzednia101102103104105106107następnaostatnia »

Strona 105 z 107