Szkolenia dla przyszłych hotelarzy

W ramach zdobywania nowych umiejętności i kwalifikacji zorganizowaliśmy dla uczniów klasy II technikum hotelarskiego dwa szkolenia. 06 czerwca przeprowadzone zostały zajęcia z obsługi kasy fiskalnej, zaś 08 czerwca zgłębiano tajniki obsługi klienta. Uczniowie nie tylko odbywali zajęcia praktyczne, ale dostali tez materiały szkoleniowe w postaci multimedialnych prezentacji, filmów instruktażowych oraz tradycyjnych informatorów.


 
Kurs operatorów kombajnów zbożowych

W dniach od 20 maja do 12 czerwca 2013 przeprowadziłem drugą część kursu  obsługę i jazdę  kombajnem zbożowym dla uczniów klasy trzeciej.  Wymagania dla kandydatów to  prawo jazdy kategorii B lub T. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu operatora kombajnów zbożowych.
 Gratuluję wszystkim kursantom, życzę im bezpiecznej pracy w trakcie żniw.

- prowadzący II część szkolenia Krzysztof Fijołek


 
Majówka w Przedsiębiorstwie Romanowski

W dniach 15-16 maja 2013 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć w Przedsiębiorstwie Romanowski w Sędławkach k/ Bartoszyc, województwo Warmińsko-Mazurskie. Wyjazd edukacyjny był przygotowywany ze strony firmy przez Pana Mirosława Nabereżnego, specjalistę do spraw marketingu zaś ze strony szkoły przez nauczycielkę Panią Barbarę Budziłowicz.

Celami wycieczki były:

-zapoznanie się z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa,

-obejrzenie siedziby firmy i serwisu ciągników i maszyn rolniczych marki McKormick,

-jazda próbna ciągnikami rolniczymi,

-obejrzenie gospodarstw rolnych, stadniny koni oraz hotelu i pensjonatu prowadzonych przez przedsiębiorstwo,

-spotkanie z właścicielami przedsiębiorstwa,

Przedsiębiorstwo Romanowski jest jednym z największych w branży rolniczej w Polsce. Powierzchnia upraw to około 13tys. hektarów (największy obszar jednego pola to 860 hektarów). W skład przedsiębiorstwa wchodzi: 5 gospodarstw rolnych, w których uprawia się pszenicę , rzepak i bobik, obora krów mlecznych i opasów, serwis ciągników i maszyn rolniczych z 49 punktami sprzedaży w Polsce, piekarnia, stacja tankowania paliw, stadnina koni, hotel Dworek i pensjonat.

Dzięki życzliwości właścicieli, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z tak wielką firmą, przetestować jakość sprzedawanych ciągników marki McKormick, zobaczyć jedno z gospodarstw, zamieszkać w Pensjonacie Lutry nad jeziorem, spróbować chleb i ciasto wypiekane w firmowej piekarni.

Pierwszy dzień pobytu zakończył się spotkaniem z Panem Romanem Romanowskim i grilem nad jeziorem.Drugiego dnia obejrzeliśmy stadninę koni oraz hotel Dworek. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Świętej Lipki i zwiedziliśmy Wilczy Szaniec. DNasz pobyt był bardzo intensywny i zaowocował nawiązaniem współpracy między szkołą, a przedsiębiorstwem. Jej rodzaj i charakter będzie dopracowany w najbliższym czasie przez obie strony.


 
Tegoroczni maturzyści


 
Wycieczka na Dni Ziemi i akcję Teatru NN ? Listy do Henia

Po wyjątkowo długiej zimie w końcu zawitała wiosna. Doskonała pogada aż kusiła, by zorganizować lekcje ? w plenerze?. Akurat 19 kwietnia były zaplanowane Dni Ziemi na wydziale NoZiGP (Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej). Skorzystaliśmy z zajęć grupowych ? praca z mapą i planowaniem przestrzennym ? i wykładów. Szczególne zainteresowanie wzbudziła prelekcja dr Grzegorza Iwanickiego Bałkańskim szlakiem nad Adriatyk. Po obejrzeniu zachwycających slajdów z wycieczki, udaliśmy się na Krakowskie Przedmieście, by dołączyć do corocznej akcji Teatru NN. Dotyczy ona upamiętnienia zagłady narodu żydowskiego w czasie II wojny światowej poprzez przedstawienie historii chłopca ? Henryka Żytomirskiego. W ten sposób uczniowie mogli wyobrazić sobie Zagładę, która dotknęła konkretne osoby, a nie anonimowy tłum. Na Krakowskim Przedmieściu przed budynkiem banku ? obecnie PKO SA ? 5 lipca 1939 został sfotografowany mały chłopiec ? zdjęcie zrobił mu ojciec. W roku 1942 Henio zginął w obozie na Majdanku, uśmiercony w komorze gazowej razem z innymi dziećmi i starcami. Dziś, by uczcić jego pamięć i poruszyć młodzież na sprawy Holocaustu, wzięliśmy udział w akcji ?Pisania listów do Henia? - w miejscu, w którym powstało ostatnie zdjęcie chłopca. Następnie udaliśmy się na ulicę Szewską, pod kamienicę, w której mieszkała rodzina Żytomirskich.

W ten sposób młodzież naszej szkoły emocjonalnie odczuła, jakie skutki niesie nacjonalizm narodowy, brak tolerancji i nienawiść rasowa...


 
« pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia »

Strona 104 z 124