EKO-PUNKT ? czyli CHRONIĄC ŚRODOWISKO, POMAGAMY INNYM

W ubiegłym roku szkolnym w Internacie ZSTR utworzony został EKO ? PUNKT w ramach którego zbieraliśmy:

  • makulaturę - wymieniliśmy ją na papier xero,
  • zużyte baterie ? przekazaliśmy je przedszkolakom, którzy wymienili baterie na zabawki i pomoce edukacyjne,
  • pllastikowe nakrętki, przekazaliśmy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Teraz uderzamy ze zdwojoną siłą!

czytaj więcej ...


 
Remont budynków szkoły ZSTR w Piotrowicach

Miło nam poinformować o kolejnych modernizacjach przeprowadzonych w naszej placówce. Tym razem skupiono się na budynkach warsztatów szkolnych. Uporządkowano teren wokół tych ważnych dla szkoły zawodowej miejsc, a następnie ocieplono budynek obróbki ręcznej i warsztat służący do remontów maszyn rolniczych i ciągników. Następnie, obok odnowionych pomieszczeń, zorganizowano parking samochodowy dla pracowników i uczniów.

Remont kosztował ponad 120000 zł. Środki zapewniło Starostwo Powiatowe w Lublinie. Jednak, dzięki wpłatom na Radę Rodziców oraz innym własnym środkom, szkoła mogła dołożyć około 15 tysięcy złotych. Do tego należy nadmienić, że część prac wykonali instruktorzy praktycznej nauki zawodu i uczniowie.

Opisane działania remontowe nie tylko poprawiły estetyczny wygląd szkoły, ale przyczynią się do zmniejszenia zużycia gazu podczas jesiennych i zimowych chłodów.


 
Wyjazd na paintball - miejscowość Borkowizna w gminie Strzyżewice - 12 września 2013r.


 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Witamy rok szkolny 2013/14

Miło nam zawiadomić, że bieżący rok szkolny powitaliśmy w większym gronie. W sumie w szkole dziennej i zaocznej na pierwszy dzwonek czekało 278 uczniów. Tym samym liczba kształcącej się w ZSTR młodzieży wzrosła o 51 osób w stosunku do ubiegłego roku.

Gęściej zaludniony jest też przyszkolny internat ? od września pęka w szwach od 95 osób zamieszkujących świeżo wyremontowane i nowocześnie umeblowane pomieszczenia.

Jakie proponujemy kierunki kształcenia? Jeśli chodzi o technikum:

- technik pojazdów samochodowych,

- technik mechanizacji rolnictwa,

- technik hotelarstwa,

- technik architektury krajobrazu ( nowość ! )

Do tego oferujemy naukę w zasadniczej szkole zawodowej. Można tu zdobyć kwalifikacje do wykonywania zawodów: mechanika pojazdów samochodowych i mechanika-operatora pojazdów i maszyn rolniczych.

            W naszym gronie, wraz z nowymi kierunkami kształcenia, powitaliśmy kolejne dziewczęta ? w sumie uczy się ich już około czterdziestu.

ŻYCZYMY UDANEGO ROKU SZKOLNEGO


 

 
« pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia »

Strona 102 z 124