?To za nami, za nami już jest, co przed nami, przed nami kto wie??

Cieszy nas fakt, że z roku na rok zwiększa się liczba osób zamieszkujących w przyszkolnym internacie: obecnie ponad 25 dziewcząt zamieszkuje cztery kompleksy mieszkalne, a w kolejnych dziewięciu mieszkają chłopcy.

Mieszkańcy internatu - Ci którzy lubią organizować czy bawić się - na nudę na pewno nie mogą narzekać. Czas przeznaczony na wzajemne poznanie się i zintegrowanie mieszkańców tradycyjnie rozpoczęliśmy od INTERNACKICH OTRZĘSIN, które w tym roku odbyły się 17 września. Na pierwszaków czekały znane zadania oraz nietuzinkowe konkurencje.W dniu następnym MIAŁ BYĆ GRILL? Niestety pogoda nam nie dopisała, ale spotkaliśmy się w świetlicy, gdzie młodzież miała możliwość zaprezentowania swoich umiejętności sportowo ? zręcznościowych, wokalnych, inwencji twórczej, błyskotliwości umysłu i innych.

W kolejnych dniach dziewczęta z klas I i II Technikum Hotelarskiego i Technikum Architektury Krajobrazu przygotowały BARWNE KOMPOZYCJE z jesiennego materiału przyrodniczego.

23 września włączając się do akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA wspólnie porządkowaliśmy najbliższą okolicę i "Odkrywaliśmy Czystą Polskę".

30 września obchodziliśmy DZIEŃ CHŁOPAKA. Po krótkiej części artystycznej były słodkie frykasy czyli gofry przygotowane przez dziewczęta.

1 października przypadał MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI, podczas którego swój muzyczny talent zaprezentowali uczniowie klasy I Technikum Samochodowego. W innym dniu czas wolny spędzaliśmy na świeżym powietrzu, a chętni wychowankowie próbowali swoich sił i korzystali z bezpłatnej JAZDY KONNO.

Więcej o internacie znajdziesz w zakładce Internat. Zapraszamy do śledzenia naszych aktualności.


 
Kolejna wizyta w renomowanych lubelskich hotelach.

03 października uczniowie kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do dwóch renomowanych trzygwiazdkowych lubelskich hoteli: MERCURE i VICTORIA. Uczniowie klasy pierwszej zainaugurowali tym samym swoją przygodę z prawdziwym hotelarstwem, zaś ich starsi koledzy utrwalali dotychczas zdobytą wiedzę . Dzięki uprzejmości dyrekcji i pracowników hotelu MERCURE należącego do francuskiej grupy ACCOR, wszyscy mieli okazję poznania kolejnego (po hotelach: Europa, Victoria, Huzar, Campanile, Pod Kasztanami) obiektu hotelarskiego, jego pracowników i zasad funkcjonowania. Ponadto, po raz kolejny skorzystaliśmy z gościnności hotelu VICTORIA w Lublinie, gdzie zobaczyliśmy ?naszych przy pracy?, czyli praktykantów z klasy III technikum hotelarstwa, którzy od 11.09.2013 r. realizują tam praktykę zawodową. W obydwu obiektach oprowadzono nas ?od piwnicy po strych? i przekazano niezwykle cenne informacje o funkcjonowaniu poszczególnych działów hotelowych.


 
150. rocznica Powstania Styczniowego

W dniu 04.10.2013 roku młodzież naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w obchodach 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Uroczystość odbyła się w  w Kościele Trójcy Przenajświętszej i Nawiedzenia NMP Kiełczewicach. Podczas akademii młodzież przybliżyła wszystkim klimat tamtych czasów oraz życiorysy miejscowych mieszkańców biorących udział w powstaniu. Następnie odbyła się Msza Św. w intencji powstańców oraz ich rodzin. Ostatnią częścią programu było poświęcenie mogiły nieznanego powstańca na miejscowym cmentarzu.


 

 
?Pierwsze koty za płoty?

Jak to mówią: ?pierwsze koty za płoty? ? o słuszności tego powiedzenia przekonali się nasi pierwszoklasiści , którzy 24 września podczas tzw. otrzęsin zostali przetestowani przez starszą brać uczniowską i przyjęci przez nich do grona uczniów ZSTR w Piotrowicach. Wzorem ubiegłych lat rytuał ten miał postać różnego rodzaju zabaw integracyjnych, konkursów sprawnościowych, sprawdzano też wiedzę, umiejętności plastyczne i muzyczne.

Nasze ?pierwszaczki? okazały się bardzo zwinnymi i błyskotliwymi ?kotkami?, z dużym dystansem i poczuciem humoru. Świetnie bawili się nie tylko uczestnicy zabaw, ale i prowadzący imprezę - uczniowie klasy drugiej technikum hotelarskiego.


 
Ostatnie starty zawodników "POM-ISKRA" Piotrowice

czytaj więcej ...


 

 
« pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia »

Strona 101 z 124