"MÓJ PAŹDZIERNIKOWY RÓŻANIEC"

W konkursie wzięło udział 7 osób, które wykonały swój własny, niepowtarzalny, jedyny różaniec według oryginalnego pomysłu. Przy wyborze najładniejszego różańca głosowała cała szkoła. Pierwsze miejsce zajął różaniec ucznia klasy 2ts Maciąga Olafa. Drugie miejsce zajął różaniec uczennicy klasy 1tg Wenarskiej Natalii. Trzecie miejsce zajął różaniec uczennicy klasy 1tg Dudziak Magdaleny. Dziękuję pięknie za udział i piękne różańce.


 

Zapraszam również do udziału w konkursie Moja Szopka Bożonarodzeniowa.

46414973 1135354906643920 7155344579456139264 o


 

 
XI OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ - ETAP SZKOLNY

Laureci z najwyższą liczbą punktów:

Ex aequo miejsce I

Baran Kinga ucz. kl. III TG – liczba punktów 33

Sobkowicz Łucja ucz. kl. III TG – liczba punktów 33

Ex aequo miejsce III:

Wójcik Edyta – ucz. kl. III TG – liczba punktów 31

Wlaszczyk Kinga ucz. kl. III TG – liczba punktów 31

GRATULACJE


 
PATRIOTYCZNY SPEKTAKL „DZIADY” CZ. III NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 5 listopada br. gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną „Forma” z Białegostoku. Na przedstawienie stawili się chętni wrażeń, a więc wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Dziady” cz. III A. Mickiewicza. Na naszych oczach komponowana była scenografia, ukazała się cela więzienna. Pojawiły się również sugestywne kostiumy, płaskie lalki, gadające głowy, a nawet animacje rysunkowe robione na żywo – wszystko z myślą o młodzieży, która może uważać dzieło za trudne. Celem przedstawienia było przybliżenie najważniejszych problemów dramatu, głównie od strony bohaterów, ich dylematów, rozterek, ambicji. Za organizację przedstawienia odpowiedzialne były panie polonistki: p. M. Dec i p. B. Kamińska.


 
Wieczornica Poetycka w Internacie

O „Tej co nie zginęła”. Pod tymi słowami zapewne podpiszą się wszyscy uczestnicy i widzowie Wieczornicy Poetyckiej. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy w Internacie spotkanie poetyckie. W czwartek 8 listopada w zacienionej świetlicy zebrali się wszyscy wychowankowie, by przy cichej muzyce F. Chopina wysłuchać recytacji patriotycznych wierszy. Nie zabrakło m. in. „Inwokacji” A. Mickiewicza, hymnu „Smutno mi, Boże…” J. Słowackiego czy też utworu L. Szumana „Leć orle biały”. Uczniowie z klas pierwszych wszystkie utwory pięknie zaprezentowali. W klimatycznej atmosferze, na chwilę, cofnęliśmy się w czasie, a dokładnie o sto lat, kiedy to Polska stawała się wolna i niepodległa. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały XIX wiek zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Spotkanie zorganizowały: p. M. Dec, p. B. Kamińska, p. Ewelina Kołodziejczyk.


 
40 - lecie szkolnego klubu sportowego TROPS

"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę " 

                                                                                                          Benjamin Franklin

Obsługa podczas Jubileuszu 40 - lecia szkolnego klubu sportowego TROPS w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej - uczniowie z klasy I oraz II TH  spisali się na medal :). Kompozycje kwiatowe przygotowali uczniowie I TAK pod okiem pani Patrycji Janeczek.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 121