II TG w plenerze i strefie wysokich lotów

16 maja klasa druga technikum była na wycieczce w Lublinie. Była to nagroda za najlepszą frekwencję i średnią ocen. Zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej i zaliczyliśmy „Strefę wysokich lotów”.

Warto było odwiedzić skansen nie tylko , aby pozwiedzać, ale również odpocząć i zrelaksować się wśród zieleni. Było tam prześlicznie. Mnóstwo zieleni, kwiatów, pachnących bzów, śpiewających ptaków. Bardzo dobrze zachowane chaty, udostępnione do zwiedzania. Ciekawe tez prowincjonalne miasteczko, kościół, cerkiew i dworek, stare wiatraki, stodoły. Muzeum pokazuje jak ludzie żyli dawniej, ich codzienność. Skansen jest ciekawie umieszczony w przestrzeni, jest co oglądać i o czym myśleć. Sympatyczny powrót do przeszłości w czasy dawnej lubelskiej wsi, której już teraz nie ma .

Na wyjeździe nie mogło zabraknąć wyzwań, więc pojechaliśmy do parku trampolin Czy można latać nie mając skrzydeł? Można, o czym przekonaliśmy się na miejscu. Były trampoliny, gąbki i skoki aż do samego nieba. Strefa Wysokich Lotów to, jak mówią najbardziej uskrzydlony park trampolin w Lublinie i spełnił wymagania nawet najbardziej zaawansowanych skoczków. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


 

 
REGIONALNY KONKURS O POLSKIM RUCHU LUDOWYM

Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach wspólnie ze Starostwem Powiatowym był organizatorem Regionalnego Konkursu Wiedzy o Polskim Ruchu Ludowym. Do udziału w tym ciekawym przedsięwzięciu zaproszono wszystkie szkoły gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne z terenu powiatu lubelskiego. Honorowy patronat nad konkursem objął Paweł Pikula - Starosta Powiatu Lubelskiego.

Na nasze zaproszenie odpowiedziało 3 szkoły gimnazjalne: z Bychawy, Bełżyc i Bystrzycy Starej oraz 3 szkoły ponadgimnazjalne: z Niemiec, Bełżyc i Piotrowic. W sumie w eliminacjach szkolnych udział wzięło 103 uczniów, a do finału zakwalifikowało się 38 osób. W finale, który odbył się 10 maja 2018r., uczestniczyło 35 uczniów z wyżej wymienionych 6 szkół. Gimnazjaliści mieli do uzyskania maksymalnie 30 punktów, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych 35 punktów.

Po ocenie prac finałowych okazało się, że I miejsce w szkołach gimnazjalnych zajął Jan Poleszak z Gimnazjum w Bystrzycy Starej z liczbą punktów 27. Drugie miejsce zajął uczeń 2 klasy szkoły gimnazjalnej z Bełżyc Maciej Samorek z 21 punktami. Trzecie miejsce zdobył Dawid Rapa z Gimnazjum w Bychawie z 20. punktami na koncie.

Zwycięzcę w kategorii szkół ponadgimnazjalnych musiała wyłonić dogrywka. Po serii pytań I miejsce z liczbą punktów 38 zajął Tomasz Dudziak, drugie miejsce wywalczyła Justyna Bork z 37 punktami, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Cierlak (36 punktów). Cała trójka to uczniowie ZSTR w Piotrowicach. Ponadto w kategorii szkół gimnazjalnych przyznano 6 wyróżnień i otrzymali je: Bartłomiej Pruchnicki, Wojciech Krzyżak, Nataliia Wenarska, Wojciech Gąska, Julia Nowak, Karolina Marzec. W szkołach ponadgimnazjalnych przyznano zaś 7 wyróżnień dla: Sandry Jeżewskiej, Sebastian Sapińskiego, Kamili Ciężkiej, Kingi Wlaszczyk, Mateusza Tarkowskiego, Radosława Kutwy, Mateusza Chrześcijana.

Dla laureatów konkursu przewidziano cenne nagrody rzeczowe. Najlepsi uczniowie walczyli o specjalną nagrodę ufundowaną przez Starostę Lubelskiego, którą w przypadku szkół gimnazjalnych był wysokiej klasy rower górski, a dla szkół ponadgimnazjalnych przewidziano skuter. Druga nagroda to smartfon, a za trzecie miejsce notebook. Osoby wyróżnione otrzymały upominki oraz pamiątkowe dyplomy i podziękowania.
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy.

Pragniemy poinformować, iż w przyszłym roku będziemy kontynuować konkursowe zmagania i już dziś zapraszamy do rywalizacji wszystkich chętnych uczniów. Składamy również serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowania uczniów do konkursu.


 

 
Krwiodawstwo

Już po raz 42 raz oddajemy krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Tym razem było nas dużo bo aż 28 osób. Krew oddało 16 osób. Oddaliśmy w sumie 7,2 litra krwi. Następna akcja będzie za 2 miesiące czyli na początku czerwca. Dziękujemy wszystkim którzy oddali krew.


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 114