Stypendyści Lubelskiej Kuźni Talentów


 

 
Stypendyści ....

Stypenia Prezesa Rady Ministrów otrzymali Justyna Bork i Patryk Łubkowski. Gratulujemy !!!


 
Motycz Leśny czyli w Centrum Dobrego Wychowania Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo

12 grudnia grupa młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu projektu Ministerstwa Zdrowia „Poprawa zdrowia prokreacyjnego”, który w tym i poprzednim roku szkolnym koordynowała w naszym Zespole Szkół pani Małgorzata Pruchnicka.

Podsumowaniem była debata „Młodzież a zdrowie prokreacyjne”, której uczestnikami byli: Aleksandra Wierzchowska, Aleksandra Drozda, Dominika Mazur – lider grupy, Karolina Szuba, Natalia Nader, Weronika Rycak - sprawozdawca, Paweł Mańka i Dawid Kwiatkowski. Celem debaty było poznanie opinii młodzieży na temat zdrowia prokreacyjnego i uświadomienie osobistego wpływu i odpowiedzialności za zdrowie i życie. Uczestnikami byli przedstawiciele kilku szkół z województwa biorących udział w warsztatach „W stronę dojrzałości” wraz z opiekunami. Równolegle odbywał się również finał konkursu „Zdrowa dojrzałość” w którym do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się Katarzyna Warda i Magdalena Cierlak, którym do podium zabrakło bardzo, bardzo niewiele… Ale i tak przywieźliśmy nagrody! Dla szkoły wygraliśmy laserową drukarkę HP, zaś młodzież w zależności od działania i funkcji otrzymała powerbanki, słuchawki, głośniki bezprzewodowe… Wyjazd był udany. Lubelska firma Lechaa Consulting odpowiedzialna za realizację projektu, zapewniła nam bezpłatny transport, słodki kącik kawowo – herbaciany oraz smaczny, dwudaniowy obiad. Dodatkową atrakcją Centrum Dobrego Wychowania były… alpaki, Dobrze Wychowane Alpaki!!!

Małgorzata Pruchnicka


 

 
Niech spełniają się marzenia....

W ramach w współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach nasza młodzież została zaproszona na spotkanie autorskie z panią Martyną Senator. Spotkanie odbyło się 10 grudnia 2018r w dworku Kajetana Koźmiana w Piotrowicach. Autorka serii książek: „Z nicości, Z otchłani, Z popiołów” odpowiadała na pytania dotyczące początków pisarstwa, pomysłów na kolejne książki, techniki zapisywania dialogów bohaterów oraz pogodzenia pracy zawodowej, życia rodzinnego i pasji pisania.

Świątecznym prezentem a zarazem zachętą do czytania książek było wylosowanie karteczki z zapisanym marzeniem. Szczęśliwy los wybrał uczennicę klasy IV Technikum w zawodzie technik hotelarstwa, która otrzymała zestaw powieści tejże autorki. Spotkanie uwieńczone zostało pamiątkowym zdjęciem i indywidualnymi dedykacjami z autografem.


 
Mikołajki ....


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 123