Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego w Zespole Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie

09 września 2018 r. w amfiteatrze przy Zespole Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Lublinie oraz Dyrektora Szkoły im. A. Kwiatkowskiego. Pani M. Dec i p. M. Pruchnicka reprezentowały naszą szkołę w tym uroczystym wydarzeniu, czytając wraz z innymi gośćmi fragmenty „Przedwiośnia”. W wyjątkowym roku jubileuszu odzyskania niepodległości wszyscy zebrani chętnie wsłuchali się w lekturę powieści Żeromskiego. Uczestnicy uroczystości mieli również okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o S. Żeromskim . Werdykt konkursu okazał się szczęśliwy dla naszych nauczycielek, które zdobyły główne nagrody! Spotkanie uświetniły wspaniałe występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki”, Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie oraz Pracowników Starostwa Powiatowego w Lublinie.


 
AKCJA – REAKTYWACJA!

W bieżącym roku szkolnym narodził się pomysł wznowienia wydawania gazetki szkolnej „Co na to Witos?”. Współpraca nauczycieli (i chęć zaskoczenia Rodziców naszych Drogich Uczniów podczas pierwszego spotkania!) zaowocowała ukazaniem się w połowie września pierwszego (po 2013r.) numeru. W związku z tym postanowiliśmy się również tu – w  Internecie podzielić z Wami tą nowinką!!! Chcieliśmy także zaprosić chętnych z naszej Społeczności szkolnej do współredagowania naszego dwumiesięcznika. Kontakt można nawiązać bezpośrednio z Zespołem Redakcyjnym lub poprzez adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zapraszamy do współpracy. Mile widziane również będą sugestie, podpowiedzi, wskazówki…

Zespół Redakcyjny „Co na to Witos?”


 
Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą!

W czwartek 06 września 2018r. w Dworku Kajetana Koźmiana w Piotrowicach odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. Organizatorami tegorocznej ogólnopolskiej akcji byli: Urząd Gminy Strzyżewice, Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach oraz Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach.  W tym roku narodową lekturą jest „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości opublikowano listę 44 utworów zebranych w Antologię Niepodległości, która została odczytana podczas spotkania w dworku koźmianowskim. 

Kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczyciekli B. Budziłowicz czynnie brała udział w Narodowym Czytaniu. Wiersz Leopolda Staffa „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” prezentowały uczennice klasy III Technikum w zawodzie technik hotelarstwa – Weronika Skiba i Natalia Wilkołazka.


 

 
Rozpoczęcie roku szkolnego

„Wakacje, znów będą wakacje,
Na
pewno mam rację…
wakacje będą znów
!”
                    
Kabaret OTTO

 Tymczasem w poniedziałek 3 września br. powróciliśmy do Piotrowic, by Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Bystrzycy Starej, a następnie spotkaniem w sali gimnastycznej rozpocząć nowy rok szkolny… Grono naszych uczniów znacznie się powiększyło (o ponad 80 osób) i wynosi grubo ponad 300 uczniów kształcących się w Technikum (w zawodzie technik architektury krajobrazu i technik hotelarstwa), Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Samochodowym oraz w Branżowej Szkole I Stopnia i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Pan dyrektor Janusz Baran przedstawił nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem wychowawców klas pierwszych, podał interesujące uczniów informacje o szkole. Następnie wszyscy uczniowie udali się na spotkania w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

Warto dodać, iż podczas wakacji, kiedy wszyscy uczniowie odpoczywali, na terenie naszego Zespołu trwały prace konserwatorskie, porządkowe i remonty. Na szkolnych warsztatach kontynuowano prace budowlane i modernizację pomieszczeń sanitarnych i biurowych.
I tak: wymieniono urządzenia diagnostyki samochodowej, wymieniano instalacje elektryczne i oświetleniowe. W budynku głównym szkoły odmalowano łazienki chłopców, w niektórych salach lekcyjnych i szatniach wymieniono wentylację i je odmalowano. Pomalowano również pomieszczenia kuchenne wraz z zapleczem.

Również w przyszkolnym internacie odmalowano sale mieszkalne, wymieniono rolety okienne, zasłony prysznicowe, doposażono aneks kuchenny…

Wszystko to zrobiono dla Was – Droga Młodzieży, by w murach ZSTR było Wam przyjemniej, milej, wygodniej…

Kochani Uczniowie, życzymy Wam, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. By, każdy dzień spędzony w szkole był dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.

Aby do wakacji :-)


 
Projekt „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym, kontynuowany będzie projekt „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Tym razem będą to zajęcia wyrównawcze z matematyki oraz z doradztwa edukacyjno – zawodowego przeznaczone dla 10 osób uczących się w Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz indywidualne konsultacje psychologiczne dla 10 osób uczących się w naszym Zespole. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

Dla każdego ucznia, do dyspozycji podczas zajęć matematycznych, zostały zakupione podręczniki oraz materiały piśmiennicze ułatwiające pracę, a także 22 laptopy i 2 drukarki 3D. Zachęcamy do udziału w projekcie i zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi.

Szkolny koordynator – M. Pruchnicka


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 117