Otwarcie "Dziennego Domu Seniora" w Piotrowicach
W miniony poniedziałek (11 marca) uczniowie klasy pierwszej i trzeciej, uczący się w zawodzie technik hotelarstwa, mieli po raz kolejny okazję zaprezentować swoje umiejętności oraz zdobyć praktyczne doświadczenie. Młodzież brała udział w uroczystości z okazji otwarcia "Dziennego Domu Seniora" w Piotrowicach - nasi uczniowie przygotowali salę na poczęstunek, który odbył się w pobliskim Dworku K. Koźmiana, a także obsługiwali zebranych gości.
 
Konferencja Szkół Powiatowych w Bychawie

8 marca br. w Zespole Szkół im. ks. Antoniego Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się VII Powiatowa Konferencja Szkół Zawodowych pod hasłem „SZKOŁA BRANŻOWA SZANSĄ NA DOBRY START I PEWNĄ PRZYSZŁOŚĆ”.

Odbiorcami prezentacji oferty edukacyjnej szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Lubelski była młodzież gimnazjalna i uczniowie szkół podstawowych. Oficjalnego otwarcia dokonał Starosta Lubelski Zdzisław Antoń, który zachęcał do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół na rok 2019/2020.

W Konferencji uczestniczyła również Pani Katarzyna Nowosad, Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Lublinie oraz liczni prelegenci.

W trakcie Konferencji uczniowie mieli również okazję zapoznać się ze stoiskami wystawienniczymi poszczególnych szkół Powiatu Lubelskiego, Lubelskiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Powiatowego Urzędu Pracy w Lublinie oraz Narodowego Banku Polskiego – Oddział Okręgowy w Lublinie. Młodzież mogła uzyskać szczegółowe informacje na temat poszczególnych szkół, kierunków kształcenia oraz spróbować specjałów przygotowanych przez uczniów.

My także byliśmy obecni na Konferencji. Młodzież z klasy I i III Technikum Hotelarstwa i Technikum Architektury Krajobrazu wraz z uczniami klasy III Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki przygotowali stoisko wystawiennicze. Uczniowie klasy pierwszej TH raczyli kandydatów do szkoły średniej aromatyczną kawą, parzoną w profesjonalnym ekspresie, egzotyczną herbatą z dodatkiem goździków, pomarańczy, limonki i cytryny oraz słodkimi pączusiami. Atrakcją naszego stoiska był także symulator jazdy samochodowej, gdzie młodzież chętnie próbowała swoich sił. I oczywiście jak zawsze przy promocji – nasza młodzież spisała się na medal !!!


 

 
Pracujemy w Portugalii


 
Pracujemy we Włoszech


 
Wycieczka do Rzymu

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 127