"Razem bezpieczniej"

Od września do grudnia 2017r. w naszej szkole realizowany jest, we współpracy z Lubelskim Urzędem Wojewódzkim w Lublinie, kolejne przedsięwzięcie. Jest to „Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.
W ramach programu prowadzone są już następujące działania:

 • „Psycholog pomoże”.
 • „Psychoterapia jest w modzie”.
 • „Razem bezpiecznie”- grupa socjoterapeutyczna.
 • Zajęcia z samoobrony dla młodzieży.
 • Zajęcia profilaktyczne „Jak mogę spędzać czas wolny ze swoimi rówieśnikami?”
 • Zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas II nt. ”Potrzeba akceptacji społecznej, podejmowanie zachowań ryzykownych (ucieczki z domu, sponsoring, ryzykowne zachowania seksualne)”

Wkrótce realizowane będą:

 • „Mój internat. Moj dom”- Rewitalizacja świetlicy w internacie.
 • „Uzależnienia behawioralne”- warsztaty dla rodziców.
 • Wyjazd integracyjny na basen.
 • Zajęcia profilaktyczne w zakresie uzależnień behawioralnych dla uczniów klas I.
 • Zajęcia profilaktyczne dla nauczycieli na temat „Mobbing rówieśniczy-profilaktyka, diagnoza, przeciwdziałania.”

Ponieważ większość beneficjentów to mieszkańcy internatu, więcej szczegółów sukcesywnie będziemy zamieszczać w zakładce Internat do której odwiedzania serdecznie zapraszamy.  


 

 
Policja naszym gościem

09 listopada ZSTR w Piotrowicach gościł p. Elżbietę Konowałek z działu prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Prelegentce asystował starszy aspirant Tomasz Łukasik – dzielnicowy Komendy Policji w Bychawie. Prelekcja dotyczyła głównie cyberprzemocy i jej prawnych konsekwencji, skutków zażywania narkotyków i dopalaczy, zawierania znajomości z nieznajomymi z Internetu. Atrakcją dla młodzieży były alkogogle, które symulują odurzenie alkoholem oraz narkogogle symulujące odurzenie narkotykami. Doznania były szokujące… Miejmy nadzieję, że będą przestrogą dla młodzieży, która po tej prelekcji zachowa rozwagę. Dzielnicowy umożliwił młodzieży sprawdzenie stanu  trzeźwości za pomocą alkomatu. Chętni uczniowie skorzystali z tej możliwości. Osobą odpowiedzialną za zaproszenie gości i przygotowanie spotkania była wychowawczyni internatu p. Ewelina Kołodziejczyk.


 
Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla naszych uczniów

237 uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem dojrzałości z województwa lubelskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów, wśród nich znaleźli się nasi najlepsi uczniowie. Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się dnia 7 listopada 2017 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. W tym roku Technikum Mechanizacji Rolnictwa reprezentował Dawid Putowski, uczeń z klasy IV TMR , a Technikum kształcące w zawodzie technik hotelarstwa reprezentowała Łucja Sobkowicz z klasy II TH.

Dawid i Łucja odebrali dyplomy z rąk pani Teresy Misiuk, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody Lubelskiego, pana Przemysława Czarnka. Wręczający życzyli laureatom dalszych sukcesów oraz kontynuowania nauki na terenie naszego województwa, w lubelskich uczelniach. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Lubelskiej im. W. Kaniorowej. Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekała słodka niespodzianka w Sali Kolumnowej.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów w wysokości 2580 zł przyznawane jest uczniom, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


 
Wyjazd na strzelnicę "Snajper" oraz do Państowego Muzeum na Majdanku

W dniu 07.11.2017r. wyjechaliśmy na ywcieczkę do Lublina. Rano byliśmy na strzelnicy "Snajper", gdzie uczyliśmy się zasd bezpiecznego posługiwania się bronią i prawidłowego strzelania. Po naszych tarczach widać, że jak na pierwszy raz poszło nam całkiem nieźle. Po południu odwiedziliśmy historyczne miejsce: Niemiecki Obóz Koncentracyjny na Majdanku. Pani Przewodnik oprowadziła nas po barakch, komorach gazowych, piecach krematoryjnych. Poznaliśmy straszną historię tego miejsca i konkretnych ludzi. Zrozumieliśmy, że każda grudka ziemi, każdy kamień jest świadkiem tego co się tu wydarzyło.

W przyszłości pojedziemy na cały dzień, aby dokładnie poznać historię tego miejsca. Dziękujemy sorowi Dudziczowi, że zorganizował taką wycieczkę.


 
„Dzwonek na obiad”

24 października w naszej szkole odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Dzwonek na obiad”. Cała zebrana kwota, prawie 250 zł, została przekazana fundacji „Być Bardziej”. Dzięki Waszej ofiarności, dzieci pochodzące z rodzin najbardziej potrzebujących pomocy z całej Polski będą miały opłacone obiady w szkole.  Dziękujemy!!!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 105