Kiermasz książki używanej

W dniach 13-14 września (środa-czwartek) w naszej szkole odbędzie się kiermasz książki używanej. Podczas kiermaszu można sprzedać i zakupić książki do wszystkich przedmiotów. Każdą książkę na stronie przedniej należy podpisać, wpisać klasę i cenę.
Książki należy przynosić do Patrycji Borowicz (klasa III ZSZ) lub Weroniki Rycak (klasa III TH) do pokoju nr 7 w internacie, ostatecznie do pana Mariusza Dudzicza.


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018


 
GOTOWANIE DLA RELAKSU ! INTEGRACJA PRZEZ GOTOWANIE ! KUCHNIA DLA WNIKLIWYCH ! REGIONALNE PRODUKTY! WARSZTATY KULINARNE !!!

„Człowiek nie żyje, aby jeść, ale je, aby żyć” (Sokrates). W dniu 07.06.2017 r.  w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne, w których brali udział uczniowie z I klasy Technikum o profilu TECHNIK HOTELARSTWA. Zostaliśmy wybrani do udziału w zajęciach przez Agencję Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Lublinie co jest dla naszych uczniów i szkoły ogromny wyróżnieniem.

Celem warsztatów była promocja kuchni Lubelszczyzny, produktów regionalnych oraz prezentacja technik nowoczesnej dekoracji wykonanych potraw. Uczniowie pod kierunkiem szefa kuchni Pana Artura Wawra z Warszawy wraz z nauczycielem Panią Joanną Rozdzialik przygotowali następujące potrawy:

  1. Zupa cebulowa z serem korycińskim
  2. Chłodnik lubelski
  3. Kaczka faszerowana z suszonymi owocami , placki z kaszy, modra kapusta
  4. Policzki wołowe, puree z ziemniaków z oliwą truflową i karmelizowana cebulą
  5. Pierogi z kaszą gryczaną i wędzonym twarogiem z jogurtem naturalnym
  6. Jabłka grójeckie z kruszonką cynamonową

Spotkanie zakończyło się degustacją wspólnie przygotowanych dań – PYSZNE :-)


 
Dzień Dziecka i kolejna Radość dla Sąsiada :-)

DSC 0818
W minionych dniach w naszej szkole przeprowadziliśmy kolejną zbiórkę w ramach akcji „Radość dla Sąsiada”.
Tym razem, chcieliśmy, aby poprzez symboliczną złotówkę najpierw wrzuconą do kolorowej puszki, a później zamienioną na zabawki edukacyjne, artykuły higieniczne, zakupy spożywcze podarować odrobinę radości z okazji Dnia Dziecka dwuletniemu Szymonowi – Sąsiadowi.

I tym razem Nas nie zawiedliście – dzięki Wam uzbieraliśmy prawie 450 złotych!

Przygotowane prezenty powędrowały w czwartkowe południe do Szymonka, który jak to dziecko, rządzi się swoimi prawami i właśnie ucinał sobie drzemkę…, ale miło było widzieć radość na twarzy Taty Szymona.
Zanim się rozejdziemy na letni wypoczynek, odpowiadając na potrzeby malca i Jego Taty niebawem dostarczymy jeszcze Szymonowi szafkę na buciki (dzięki Waszym dobrym sercom fundusze na ten cel już mamy zabezpieczone).

Całej Społeczności Szkolnej za okazane wsparcie oraz dwóm Michałom: Flisowi i Pęcakowi za pomoc przy organizowaniu akcji oraz poświęcony czas serdecznie DZIĘKUJEMY.

JN&MP


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 101