MISTRZOSTWO WRÓCIŁO DO PIOTROWIC

Reprezentacja chłopców naszej szkoły 5 grudnia zdobyła Mistrzostwo Województwa Lubelskiego LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej. Nasi chłopcy w składzie: Bednarczyk Kamil, Daśko Mateusz, Flis Michał, Gnat Dawid, Rzucidło Marcin, Szymczyk Michał, Zdybel Dariusz i  Zdybel Stanisław wraz z trenerem Marcinem Bieleckim byli niepokonani wsród wszystkich drużyn.

W grupie eliminacyjnej zajęliśmy pierwsze miejsce pokonując ZSR z Siennicy 4 : 1 oraz remisując z ZSR z Różańca 1 : 1. Natomiast grupa mistrzowska przedstawiała się następujaco:

  • ZSR Pszczela Wola – ZSTR Piotrowice 0 : 2
  • ZS Nałęczów – ZSTR Piotrowice 1 : 3

Należy dodać, że najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Dawid Gnat, który zdobył też dla naszej drużyny najwięcej goli.

Całej drużynie za osiągnięty wynik i zaangażowanie należą się wielkie gratulacje.


 

 
DOMINACJA SZKOŁY W PIOTROWICACH w tenisie stołowym

W naszej szkole 29 listopada odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców.              

Zazwyczaj gospodarze bywają gościnni sportowo i nie pchają się na najwyższe lokaty, ale tym razem było inaczej, dominacja naszych reprezentantów była bezdyskusyjna, gdzie w kategorii dziewcząt wygrała Wiktoria Gąsiorowska, uczennica klasy pierwszej technikum hotelarskiego oraz w kategorii chłopców zwyciężył Mateusz Kudrelek, uczeń klasy pierwszej technikum mechanizacji rolnictwa.

Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się na wysokim poziomie, dziewczęta Monika Żydek i Sandra Skrzypczak zajęły odpowiednio VII i VIII miejsce, natomiast chłopcy, Marcin Kuropiewski zajął IV miejsce, a Adam Sykuła IX miejsce. Wszyscy grali pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Bieleckiego.

Wszystkim naszym reprezentantom składamy gratulacje z osiągniętych wyników i pełne zaangażowanie, dzięki czemu możemy cieszyć się tak z wysokich sukcesów.


 
Lekcja zawodowa w plenerze.....odwiedzamy lubelskie hotele: "Victoria", "Piano", "Hampton Hilton"

 
„Biblioteka z pomysłem”

W ramach w współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach nasza młodzież została zaproszona na spotkanie z dyrekcją i pracownikami tejże biblioteki.

Spotkanie, które odbyło się w listopadzie dotyczyło tak zwanej inicjatywy oddolnej czyli tematu czego oczekuje młodzież od biblioteki poza udostępnianiem książek.

Zajęcia rozpoczęły się wymienieniem przez uczniów skojarzeń związanych z biblioteką. Drugim etapem było zapisanie pomysłów uczniów dotyczących działań zachęcających do odwiedzania biblioteki. Z tych pomysłów do wdrożenia w nadchodzącym roku zaplanowano trzy konkretne działania. Pierwsze z nich to rozpoczęcie akcji „Książka pod choinkę”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani B. Budziłowicz przygotowali w Bibliotece Publicznej w Strzyżewicach wystawę stroików bożonarodzeniowych przy których zostały umieszczone książki/nowości czytelnicze jako pomysł na prezent lub chwilę relaksu po wielkich świątecznych przygotowaniach.

Życzymy radosnych i zaczytanych Świąt Bożego Narodzenia.


 

 
Sezon świąteczny uważamy za otwarty….

Pomimo, że dziś 29 listopad, uczennice Technikum Architektury Krajobrazu rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Padający od rana śnieg, a także nuty świątecznych melodii wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny. Bombka, kokardka, odrobina zielonych gałązek jałowca, kilka dekoracyjnych dodatków, gorący klej, nożyczki i……. gotowe. Zapraszamy do obejrzenia efektów.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 108