Przyjemne z pożytecznym.....
Początek szkoły to przede wszystkim poznawanie się, zawieranie przyjaźni a także zapoznanie z kierunkiem kształcenia, przyszłym zawodem jaki młodzież wybrała. W związku z tym klasa ITH wraz z wychowawcą Panią J. Rozdzialik minionej środy integrowali się podczas wycieczki dydaktyczno-wychowawczej do lubelskiego hotelu Victoria oraz kina.
 
„Every person has name...”

To motto Ironi Aleph the and Science High School of – Modiin - szkoły z Izraela.

Już po raz kolejny młodzież naszej szkoły wzięła udział w warsztatach integracyjnych z rówieśnikami z Izraela. Nasi uczniowie przygotowani przez nauczycielki Barbarę Budziłowicz i Katarzynę Suchańską uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem była postać Janusza Korczaka.

Zajęcia odbyły się w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie.

Po warsztatach integracyjnych młodzież spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie „Jawor” zespół Uniwersytetu Przyrodniczego zaprezentował kilka ludowych tańców a zespół muzyczny z naszej szkoły (Rafał Rozwałka, Dawid Skrzypek i Natalia Wilkołazka) kilka piosenek biesiadnych.

Ponowne spotkanie dwóch narodów udowodniło że młodzi mają podobne pasje, zainteresowania są otwarci i świetnie komunikują się w języku angielskim, zaś muzyka i taniec dopełniają integracji.


 
Narodowe Czytanie w ZSTR w Piotrowicach

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji promowanej przez Parę Prezydencką. Na sali gimnastycznej, 12 września wysłuchaliśmy fragmentów polskich nowel w ramach Narodowego Czytania 2019. Lektorzy, czyli uczniowie i nauczyciele, niczym profesjonalni aktorzy wcielili się w swoje role i z wielkim zapałem zaprezentowali szkolnej publiczności fragmenty polskich nowel, m. in.: „Katarynki” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Orki” Władysława Stanisława Reymonta. Okazuje się, że teksty nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, nie wolno nam tracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii. Zorganizowane przez p. B. Kamińską, p. M. Dec i p. P. Janeczek przedsięwzięcie było ciekawym i uwrażliwiającym na literaturę doświadczeniem.


 
„To już ósma edycja...”

Kilkunastoosobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycielki B. Budziłowicz wzięła udział w Narodowym Czytaniu, którego organizatorami byli: Urząd Gminy w Strzyżewicach, Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej oraz Centrum Kultury i Promocji w Piotrowicach. Czytanie Nowel Polskich odbyło się w Dworku Kajetana Koźmiana w Piotrowicach. Nasi uczniowie: Jakub Olech, Karolina Szuba i Zuzanna Rycak prezentowali fragmenty noweli Henryka Sienkiewicza „Sachem”.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 132