Fizyka, chemia i psychologia …KURS BARMAŃSKI

Do zostania dobrym barmanem, czyli osobą mogącą poszczycić się wiedzą i podejściem do człowieka potrzeba wiele nauki. Dlatego w naszej szkole zorganizowaliśmy Kurs Barmański dla uczniów z klas I – IV o profilu Technik Hotelarstwa. Oprócz całej masy sprzętu, który trzeba umieć wykorzystać jest niezbędne nabycie wiedzy teoretycznej, właśnie z takich dziedzin nauki jak fizyka, chemia czy psychologia. Potrzebna jest też spora wyobraźnia, której uczniom na kursie nie brakowało. Było kolorowo, egzotycznie, ciekawie, tajemniczo, smacznie i bezalkoholowo :)


 
Historia i tradycja u Witosa

W dniu 14 listopada br. w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach odbyły się ważne dla placówki uroczystości. Przy udziale zaproszonych gości m. in. Pana Starosty Pawła Pikuli i Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Beaty Brudzisz – Janiszewskiej, przedstawicieli lokalnej społeczności, rodziców, uczniów i pracowników szkoły, klasy pierwsze złożyły uroczyste ślubowanie.

Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dalszej kolejności odbyła się inscenizacja pokazująca w przekroju drogę do odzyskania wolności. W całość przedstawienia wkomponowana była prezentacja multimedialna. Nie zabrakło pieśni patriotycznych inicjowanych przez chór i szkolną orkiestrę, które pełną piersią i z zapałem wykonywali wszyscy zgromadzeni. Najwięcej emocji wzbudziły „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu utalentowanego ucznia z klasy II TH – Grzegorza Białego

Podsumowaniem święta stało się posadzenie dębu pamięci usytuowanego obok kamienia z pamiątkową tablicą. Zaproszeni Goście, Pan Dyrektor i Kierownik Warsztatów Szkolnych dorzucili swoją cegiełkę do tego niezwykłego wydarzenia, obsypując drzewko. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami zostali poczęstowani tortem, który dodatkowo podkreślił tak ważne w ich życiu wydarzenia.


 

 
Zajęcia praktyczne - obsługa podczas akademii z okazji 11 Listopada oraz ślubowania klas pierwszych


 
Śpiewanie pieśni patriotycznych


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 121