Realizowane projekty unijne

W latach 2017 – 2019 w naszej szkole będziemy realizować razem z Powiatem Lubelskim dwa kolejne projekty unijne pod nazwami: „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” oraz „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”.

Dla uczniów proponujemy następujące działania:

  • Kurs na prawo jazdy kategorii B
  • Kurs na prawo jazdy kategorii B+E
  • Kurs spawacza metodą MIG MAG
  • Kurs spawacza metodą TIG
  • Kurs - operator drona
  • kurs operatora wózków widłowych z uprawnieniami UDT
  • Kurs ECDL Core
  • Staże i praktyki
  • Zajęcia „Akademia Techniki Motoryzacyjnej” oraz wyjazd na Targi Motoryzacyjne w Poznaniu i do zakładu produkującego pojazdy
  • Zajęcia z języka angielskiego i matematyki.

 


Miło nam także poinformować, iż kolejna grupa 54 uczniów wyjedzie w roku szkolnym 2017/2018 na staże zawodowe do Włoch i Portugalii w ramach programu Erasmus+.

 


"Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim"

Informacja o projekcie

Dokumenty rekrutacyjne

„Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”

Informacja o projekcie

Dokumenty rekrutacyjne


 

 
Wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego

W dniach 3-7 września 2017r. odbył się wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego, zorganizowany przez pana posła do PE Krzysztofa Hetmana. Uczniowie z klasy II TMR: Artur Kowalik, Piotr Zarajczyk i Michał Wertel oraz pani Sylwia Adamczyk-Mizgała wyruszyli wraz z młodzieżą ze szkół powiatu lubelskiego do Brukseli, aby zobaczyć na własne oczy Parlament Europejski. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili centrum Brukseli. Spacerowali po Dzielnicy Europejskiej i podziwiali Katedrę Św. Michała i Guduli, Mont des Arts, Pałac Sprawiedliwości, Pałac Królewski, Park Królewski oraz budynki Instytucji Europejskich. W Parlamencie Europejskim wysłuchali prelekcji na temat pracy i roli Parlamentu oraz odwiedzili salę plenarną na której debatują posłowie. Kolejną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Brugii, miasta zwanego „Wenecją północy,” gdzie można było przepłynąć się łódką i spróbować najlepszych belgijskich wyrobów czekoladowych. Takie wyjazdy na długo pozostają w pamięci.


 
„Every person has name...”

„Every person has name...” - to motto Ironi Aleph the and Science High School of – Modiin - szkoły z Izraela.

Nasi uczniowie przygotowani przez panie Barbarę Budziłowicz i Katarzynę Suchańską ponownie spotkali się z rówieśnikami izraelskimi tym razem na wspólnych warsztatach integracyjnych w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie.

Młodzież obecnych na spotkaniu szkół powitała pani dyrektor Lucyna Mądry. Następnym punktem spotkania były zajęcia integracyjne w wyznaczonych grupach. Tematem warsztatów była postać Janusza Korczaka ale najpierw było poznanie i zapisanie imion uczniów w języku polskim i hebrajskim oraz krótkie opowieści o swojej rodzinie i zainteresowaniach.

Po warsztatach integracyjnych młodzież ponownie spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie nasi uczniowie w strojach ludowych zaprezentowali poloneza i kilka piosenek biesiadnych. Najwięcej emocji wzbudził wspólny taniec z Izraelczykami a także prezentacje przygotowane przez uczniów z LO i szkoły w Modiin.


 

 
Doceniamy pracę rolników

Na początku września w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Bystrzycy Starej odbyły się dożynki parafialne. W tym roku organizatorem dożynek była pierwsza grupa mieszkańców Piotrowic.

Jak zwykle uczniowie naszej szkoły uhonorowali pracę rolników przygotowując wieniec dożynkowy i uczestnicząc wraz z pocztem sztandarowym w mszy dziękczynnej. Opiekunami młodzieży podczas uroczystości byli: pan Mariusz Adamczyk, panie Barbara Budziłowicz i Aneta Klimek. Sztandar szkoły wprowadzili uczniowie: Jarocki Mateusz i Wnuk Damian klasa IV Ts oraz Wójcik Karol z klasy II Tmr, zaś z wieńcem byli Wilkołazka Natalia klasa II Th i Wertel Michał klasa III Tmr.


 
NARODOWE CZYTANIE „WESELA” S. WYSPIAŃSKIEGO

8 września br. uczniowie z naszej szkoły brali udział w Narodowym Czytaniu – ogólnopolskiej akcji publicznego czytania wybitnych polskich dzieł literackich.

Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę i wzmocnienie narodowej tożsamości. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

„Chłop potęgą jest i basta”, „świętości nie szargać”, „miałeś chamie złoty róg” te kwestie z „Wesela” weszły na trwałe do repertuaru potocznej polszczyzny. Pretekstem do napisania dzieła był ślub Lucjana Rydla przyjaciela Wyspiańskiego, z wiejską dziewczyną Jadwigą Mikołajczykówną. Uroczystość odbyła się 20 listopada 1900 roku w bazylice Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, a przyjęcie weselne w Bronowiczach.

Wyspiański w Weselu przedstawił obraz społeczeństwa polskiego przełomu XIX i XX wieku. Pokazał niezdolność narodu do działania, przełamania marazmu i bierności. Według autora przyczyną tego stanu jest brak porozumienia między inteligencją a chłopami. Już w akcie I w scenach dialogowych mamy tego dowód. Bohaterowie nie potrafią się porozumieć. Dziennikarz bagatelizuje zainteresowanie Czepca światową polityką, Radczyni zagaduje Kliminę o pracę na roli, zdradzając ignorancję w tych sprawach.

W postaci dramatu doskonale wcielili się uczniowie klas III TH i III TS. Za organizację wydarzenia były odpowiedzialne: B. Kamińska i M. Dec.

Jeszcze tego samego dnia nasi uczniowie w pięknych, ludowych strojach gościnnie wystąpili w Publicznej Szkole Podstawowej Im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej.


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 101