W stacji Krwiodawstwa ...

W stacji Krwiodawstwa byliśmy po raz 43. Tym razem było nas 9 osób, a krew oddało 6 osób. Jak zawsze było bardzo miło i sympatycznie. Będąc w stacji krwiodawstwa poznaliśmy nową Dyrektor RCKiK Panią Elżbietę Puacz, z którą chwilę porozmawialiśmy. Pani Elżbieta w imieniu pacjentów podziękowała nam za oddaną krew i zaprosiła abyśmy przyjeżdżali częściej. Następny wyjazd do stacji krwiodawstwa odbędzie się za 2 miesiące, na który wszystkich zapraszamy.


 
Integracja klas pierwszych

Wrzesień – pierwszy miesiąc nauki w nowej szkole już za nami. Nowa droga do szkoły, koledzy, nauczyciele, nowa klasa oraz nowe wymagania. Dla uczniów klas pierwszych to także nowe plany, marzenia, ale też obawy i niepewność.

Aby było łatwiej zaaklimatyzować się, co roku organizujemy dla uczniów wycieczkę integracyjną. Jest ona doskonałą okazją do bliższego poznania się z innej perspektywy. Uczy tolerancji, zrozumienia, empatii… co wpływa na powstanie szacunku dla odmiennego sposobu życia kolegów i koleżanek. Spotkania takie kształtują umiejętność współpracy i obcowania z innymi. Podczas takich spotkań można przełamać swoją nieśmiałość, zaprezentować siebie, swoje cechy charakteru, poczuć się pewnie w nowej grupie rówieśniczej.

W uroczym miejscu, jakim jest „Dolina Bystrzycy” wychowawcy klas pierwszych: Technikum w zawodach technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu - p. Patrycja Janeczek, Technikum Mechanizacji Rolnictwa – p. Mirosław Adamczyk i Technikum Samochodowego – p. Sylwester Lis zorganizowali spływ kajakowy po rzece Bystrzyca, połączony z ogniskiem. Był to doskonały sprawdzian wspólnego działania, odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych oraz okazja do wspólnej zabawy – nawet na „dmuchańcach” – wszak każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka :-)

Integracja była bardzo udana, a czas poświęcony na przyjemności w pełni wykorzystany.

Patrycja Janeczek


 
Na naszych uczniów zawsze można liczyć!!

W piątek 28.09.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna im.Ewy Kołaczkowskiej organizowała dla uczniów klas drugich Szkół Podstawowych z terenu gminy Strzyżewice „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Coroczna impreza obejmuje gry i zabawy na świeżym powietrzu, turniej wiedzy o ziemniaku, budowanie ziemniaczanych stworów oraz integracyjnego grila z pieczonymi ziemniakami w roli głównej. W tym roku w ramach różnorodnej współpracy biblioteki szkolnej ZSTR Piotrowice i GBP Strzyżewice, uczniowie naszej szkoły przygotowywali poczęstunek dla młodszych kolegów. Pod opieką nauczycielki BBudziłowicz kiełbaski grilowali Artur Kowalik i Michał Wertel z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa zaś Kinga Mendykowska, Katarzyna Wołoszyn i Natalia Wilkołazka przygotowywały ziemnaki i kelnerowały przy integracyjnym stole.


 
Projekt unijny „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”.

W tym roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów mamy następujące działania:

  • kurs spawacza metodą TIG – 10 osób
  • kurs na prawo jazdy kategorii B – 20 osób
  • kurs na prawo jazdy kategorii B+E – 10 osób
  • kurs - operator drona – 10 osób
  • kurs operatora wózków widłowych z uprawnieniami UDT – 10 osób
  • kurs ECDL Core – 10 osób
  • zajęcia „Akademia Techniki Motoryzacyjnej” – 10 osób
  • wyjazd na Targi Motoryzacyjne w Poznaniu i do zakładu produkującego pojazdy – 10 osób
  • staże i praktyki
 
Nasza szkoła czyta „Przedwiośnie” S. Żeromskiego

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W roku jubileuszu odzyskania niepodległości wszyscy zatopiliśmy się w lekturze „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Dzieciństwo Cezarego Baryki, sytuacja w Baku po wybuchu rewolucji czy mit o szklanych domach, to niektóre z fragmentów, które głośno przeczytali uczniowie z klas: II TS, IIITG, IV TS, IVTH oraz znakomici goście z pokoju nauczycielskiego: p. M. Pruchnicka, p. K. Suchańska oraz p. G. Szczepanik. Nie zabrakło również prezentacji o życiu Stefana Żeromskiego a także samej jego postaci, w którą wcielił się uczeń klasy III TG. Zorganizowana akcja była dowodem, że literatura narodowa jest nie tylko przedmiotem szkolnego nauczana, ale też i elementem szeroko pojętego życia społecznego. Uroczystość zorganizowały p. M. Dec, p. p. Janeczek i p. B. Kamińska.


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 117