Skok na bank i nie tylko.....

15 października 60 uczniów naszej szkoły miało wyjazd edukacyjno- integracyjny zorganizowany przez wychowawców klas pierwszych.

W planie wycieczki były trzy etapy: zajęcia edukacyjne podczas Dni Otwartych Narodowego Banku Polskiego Oddział w Lublinie, obejrzenie filmu „Boże Ciało” oraz rozładowanie emocji w „Strefie wysokich lotów”.

Zajęcia edukacyjne w banku NBP to: wykład o działalności i funkcjach banku centralnego, obejrzenie wystawy „Dzieje złotego”, udział w konkursie podsumowującym zajęcia i oczywiście sprawdzenie ile waży sztabka złota, czy dwa miliony w gotówce. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić autentyczność posiadanych banknotów oraz „posiedzeć na pieniądzach” (szkoda że były to rozdrobnione zużyte setki o wartości trzech milionów złotych).

Ponieważ wejście do NBP odbyło się w dwóch turach miło nam poinformować że mieliśmy czterech laureatów konkursu wiedzy o banku, którzy wygrali albumy i monety kolekcjonerskie.

Gratulujemy i do zobaczenia podczas następnych wyjazdów.


 
Kolejna wizyta w hotelach ...
W ubiegłą środę (9 października) uczniowie klas pierwszych, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, odwiedzili lubelskie hotele: Hotel Vanilla, Hampton by Hilton oraz Hotel Piano. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w hotelu i zapoznać się zespecyfiką zawodu, jaki wybrali.
 
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Dnia 12 października br. nasi maturzyści pielgrzymowali na Jasną Górę w ramach XXXV Pielgrzymki Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej.

Na program pielgrzymki składały się: Droga Krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. w bazylice z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Eucharystii odprawionej o godz. 15.30 przewodniczył bp Józef Wróbel, biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej.

„To zaproszenie Pana Jezusa: Zostaw wszystko i pójdź za Mną przeważnie jest interpretowane jako zaproszenie do życia zakonnego albo do życia kapłańskiego, ale możemy na to zaproszenie spojrzeć szerzej - podkreślał w homilii bp Wróbel. - Oto Pan Jezus zaprasza owego młodzieńca, a w nim każdego młodego człowieka, jak i dorosłego, aby oto zostawił nieco na boku w swoim życiu to, co go pochłania całkowicie i poszedł, i szukał mądrości ewangelicznej”.

Maturzystom z naszej szkoły towarzyszyła wychowawczyni kl. IV TG pani Beata Kamińska oraz katecheta Paweł Sokołowski.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 132