Olá Portugalia! Ciao, ciao Italia :-)

Już niebawem, w marcu, w ramach programu Erasmus+ pn. „Europejscy zawodowcy”, uczniowie naszego Zespołu Szkół ponownie wyjadą na 3 – tygodniowe staże zagraniczne. Do wyjazdu przygotowują się uczniowie klas drugich i trzecich, uczestnicząc w zajęciach językowych, pedagogicznych, kulturowych oraz innych dotyczących np.: prawnych aspektów pobytu za granicą, kontaktów z migrantami, szeroko pojętego bezpieczeństwa, pierwszej pomocy… Dwie szesnastoosobowe grupy wyjadą do Włoch, jedna do Portugalii. Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli.
Uczniowie otrzymali już rozmówki językowe, po feriach zostaną im przydzielone stroje do pracy zawodowej oraz… „euro – kieszonkowe”! A potem tylko pakowanie walizek i… witaj przygodo!

Warto dodać również, że w kolejnych latach, w ramach programu Erasmus+ będziemy realizować nowy projekt pod nazwą „Zawodowcy w Europie”. W 2020 i 2021 roku po 45 osób wyjedzie na staże do Włoch i Portugalii. Celem projektu jest ułatwienie uczestnikom zdobycia wiedzy i doświadczenia poszukiwanego przez pracodawców na lokalnym i regionalnym rynku pracy, a do tego prowadzą: zdobycie nowych kompetencji zawodowych i językowych oraz podwyższenie kompetencji osobistych uczestników projektu.
Zatem Droga Młodzieży, uczęszczajcie systematycznie do szkoły, zbierajcie dobre oceny, angażujcie się w życie naszego Zespołu, następnie złóżcie odpowiedni wniosek i wyruszcie z Erasmusem+ w świat po nowe doświadczenia :-)

                                                                                                                             Małgorzata Pruchnicka


 
Przypominamy…

W bieżącym semestrze w dalszym ciągu w ZSTR realizowane są projekty „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim” oraz „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. W ramach projektów prowadzone są następujące zajęcia:

- kurs spawania metodą TIG dla 20 osób;

- prawo jazdy kategorii B+E dla 10 osób;

- prawo jazdy kategorii B dla 20 osób;

- kurs ECDL Core dla 10 osób;

- kurs obsługi wózka widłowego dla 10 osób;

- zajęcia z Akademii Techniki Motoryzacyjnej dla 10 osób;

- zajęcia wyrównawcze z matematyki dla 10 osób;

- konsultacje psychologiczne dla 5 osób;

- doradztwo edukacyjno - zawodowe dla 10 osób.

A. Klimek i M. Pruchnicka – szkolni koordynatorzy projektów


 

 
Jasełka na zebraniu z rodzicami

20190106 110112

Nagranie z jasełek na zebraniu z rodzicami


 
Warsztaty z języka rosyjskiego

Dnia 16 stycznia 2019 roku chętni uczniowie klas I, II i III technikum wraz z nauczycielami języka rosyjskiego wybrali się do Instytutu Filologii Słowiańskiej UMCS w Lublinie, aby wziąć udział w warsztatach języka rosyjskiego. Spotkanie prowadzili studenci trzeciego roku studiów, niewiele starsi od nas, dlatego kontakt mieliśmy świetny. Zajęcia odbywały się w formie zabawy, quizów, zgadywanek, a za każdą poprawna odpowiedź nagradzano nas słodkościami. Czas spędziliśmy bardzo przyjemnie, w miłej atmosferze, zdobywając jednocześnie nową wiedzę i umiejętności z zakresu języka rosyjskiego. Mamy nadzieję na kolejne tego typu wyjazdy.

W imieniu uczestników: Andzia – najbardziej aktywna uczestniczka warsztatów.


 

 
Jasełka w kościele w Bystrzycy Starej


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 123