Przygoda z Portugalią

02 marca br. szesnastoosobowa grupa uczniów ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach pod opieką p. Joanny Nowakowskiej i p. Małgorzaty Pruchnickiej rozpoczęła swoją przygodę z  Portugalią. Wyjazd był efektem, uczestniczenia szkoły w programie programu Erasmus+. W ramach obecny projektu „Europejscy zawodowcy” zorganizowano dla pięćdziesięciu uczniów ZSTR trzy wyjazdy do Włoch oraz właśnie ten wyjazd do Portugalii, który chcemy Wam nieco przybliżyć.

(prezentacja z wyjazdu)


 

Więcej…
 
Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników Branży Rolniczej

Po raz pierwszy podczasPoznań Motor Show 2019 odbywały się Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników Branży Rolniczej. W finale nasi uczniowie Daniel Mikołajewicz i Damian Wojtaszko zajęli 8 miejsce GRATULACJE !!! dla zespołu i opiekunów Mariusza Adamczyka i Mirosława Adamczyka.


 
„Pamiętać – to nasz obowiązek”

Realizując słowa zawarte w tytule Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach uczcił „Dzień pamięci żołnierzy wyklętych” uroczystą akademią. Przy nastrojowej muzyce i recytacji przypomniano istotne informacje o tych, którzy zostali wyklęci przez system komunistyczny. Jeszcze raz poszli do lasu bronić ludzkości przed kradzieżami gwałtami MO, UB i NKWD. Na skutek braku reakcji aliantów na komunistyczne fałszerstwo, podziemie niepodległościowe zmuszone było przyjąć od władz komunistycznych „amnestie”, które okazały się podstępami - pułapkami. Nadal tropiono i mordowano nie tylko tych, którzy nie chcieli się ujawnić, ale także tych, którzy to uczynili. Środowiska kombatanckie, liczne organizacje patriotyczne, rodziny poległych w boju zostali zamordowani w komunistycznych więzieniach. Patrioci przez wiele lat pukali do drzwi z żądaniami, by wolna Polska oddała hołd swym synom. Odpowiedzią była cisza. Dopiero 4 lutego 2011 roku Sejm RP uchwalił ustawę o ustanowieniu 1 marca NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Symbolicznymi odgłosami strzałów oddawanych w stronę skazanych, uczniowie biorący udział w akademii przypomnieli najbardziej znane nazwiska straconych, m. in. „Inkę” (Danutę Siedzikównę). „Requem” Mozarta Kończące uroczyste spotkanie podkreśliło słowa Zbigniewa Herberta: ”Nie dajmy zginąć poległym”.


 
Egzamin z obsługi wózka widłowego


 

 
Wycieczka do Asyżu


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 127