„Biblioteka z pomysłem”

W ramach w współpracy biblioteki szkolnej z Gminną Biblioteką Publiczną im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach nasza młodzież została zaproszona na spotkanie z dyrekcją i pracownikami tejże biblioteki.

Spotkanie, które odbyło się w listopadzie dotyczyło tak zwanej inicjatywy oddolnej czyli tematu czego oczekuje młodzież od biblioteki poza udostępnianiem książek.

Zajęcia rozpoczęły się wymienieniem przez uczniów skojarzeń związanych z biblioteką. Drugim etapem było zapisanie pomysłów uczniów dotyczących działań zachęcających do odwiedzania biblioteki. Z tych pomysłów do wdrożenia w nadchodzącym roku zaplanowano trzy konkretne działania. Pierwsze z nich to rozpoczęcie akcji „Książka pod choinkę”. Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani B. Budziłowicz przygotowali w Bibliotece Publicznej w Strzyżewicach wystawę stroików bożonarodzeniowych przy których zostały umieszczone książki/nowości czytelnicze jako pomysł na prezent lub chwilę relaksu po wielkich świątecznych przygotowaniach.

Życzymy radosnych i zaczytanych Świąt Bożego Narodzenia.


 

 
Sezon świąteczny uważamy za otwarty….

Pomimo, że dziś 29 listopad, uczennice Technikum Architektury Krajobrazu rozpoczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Padający od rana śnieg, a także nuty świątecznych melodii wprowadziły wszystkich w nastrój świąteczny. Bombka, kokardka, odrobina zielonych gałązek jałowca, kilka dekoracyjnych dodatków, gorący klej, nożyczki i……. gotowe. Zapraszamy do obejrzenia efektów.


 
Kurs obsługi kasy fislalnej

Raport dobowy, raport miesięczny, forma płatności, paragon, kod PLU, PTU, stawki VAT, storno, anulowanie paragonu? to tylko niektóre pojęcia związane z obsługą kas fiskalnych.

Celem szkolenia, które zostało zorganizowane dla uczniów Hotelarstwa, było przekazanie wiadomości i umiejętności potrzebnych do samodzielnego obsługiwania kasy fiskalnej. Młodzież otrzymała zaświadczenia oraz certyfikaty uprawniające do pracy przy obsłudze kasy fiskalnej.


 
Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

W Polsce Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu obchodzony jest od 1991 roku (czyli już 20 lat) w trzeci czwartek listopada.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie 24 listopada w ramach obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu przeprowadziła w naszej szkole kampanię edukacyjno - informacyjną mającą na celu zachęcenia palaczy do zerwania z nałogiem.

W ramach spotkania, uczniowie wysłuchali prelekcji na temat przestrzegania obowiązującego prawa w zakresie zakazu palenia tytoniu, wpływu dymu tytoniowego (biernego i czynnego palenia) na zdrowie człowieka a także skutków zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych używania tytoniu.

Ponadto uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli skorzystać z bezpłatnego badania:

  • pomiaru poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu tzw. Smokolizerem;
  • spirometrycznego;
  • mierzenia ciśnienia;
  • specjalistycznej konsultacji dla oraz skorzystania z materiałów edukacyjnych na temat szkodliwości palenia tytoniu.

Osoby chcące rzucić palenie otrzymały materiały pogłębiające wiedzę z zakresu problematyki palenia tytoniu


 
„Chcesz mieć możliwości rozwoju nowe, przyjdź na doradztwo edukacyjno – zawodowe”

W naszej szkole rozpoczął się dziewięciogodzinny cykl zajęć z doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach realizowanego w szkole projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W pierwszej turze przedsięwzięcia uczestniczy dziesięcioosobowa grupa chłopców uczących się w Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Prawie wszyscy beneficjenci są mieszkańcami internatu.

Celem doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i zmiany decyzji edukacyjno-zawodowych uwzględniających pogłębianie poznawania samego siebie, analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji oraz własnej wiedzy, rozwijanie kompetencji społecznych sprzyjających efektywnemu funkcjonowaniu w sytuacjach zawodowych, wsparcie uczniów w sytuacji wyboru, kształtowanie umiejętności aktywnego uczestnictwa na rynku pracy, przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy i mobilności zawodowej oraz uczenia się przez całe życie i uczestnictwa w całożyciowym poradnictwie kariery.

Kolejne zajęcia z doradztwa edukacyjno – zawodowego przeznaczone będą dla 10 osób uczących się w Technikum w zawodzie technik hotelarstwa lub technik architektury krajobrazu i odbywać się będą w pierwszym półroczu 2018 roku.

Ostatnia tura tego typu zajęć, tak jak pierwsza, skierowana będzie do uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa (i agrotroniki). Rozpocznie się ona w nowym roku szkolnym, tj. we wrześniu 2018.

Małgorzata Pruchnicka


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 105