Teatru Forma z Białegostoku

18 października gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Forma z Białegostoku, którzy przyjechali do nas ze spektaklem  powstałym na podstawie utworu Ferdydurke Witolda Gombrowicza.

Spektakl w ciekawej formie przedstawiło nam dwoje młodych aktorów tego teatru, którzy umiejętnie wcielili się w kilka niełatwych, męskich ról. Ze względu na złożoną problematykę tego utworu i jego rozmiary, aktorzy ograniczyli się do wybranych fragmentów fabuły. Przedstawili nam obraz szkoły widziany oczami Gombrowicza - jej schematyczność i sztuczną formę.

Myślę, że spektakl był ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów, gdyż niektórzy z nich mieli okazję wziąć w nim czynny udział- kilkoro uczniów zostało wywołanych do odpowiedzi przez aktorów-nauczycieli. W spektaklu uczestniczyli uczniowie całej szkoły wraz nauczycielami.


     

 
Agro Show Bednary

Już po raz kolejny uczestniczyliśmy w targach rolniczych Agro Show w Bednarach. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z najnowszymi modelami maszyn i ciągników rolniczych. Już dziś zapraszamy na wyjazd w roku 2018.


 
Konkurs MÓJ PAŹDZIERNIKOWY RÓŻANIEC

W dniach 01-24.10.2017r. w naszej szkole odbył się konkurs MÓJ PAŹDZIERNIKOWY RÓŻANIEC.

10 uczniów wykonało różaniec według własnego pomysłu:

 • Katarzyna Wołoszyn – klasa 2 Tg – różaniec z gum mamba
 • Edyta Wójcik – klasa 2 Tg – różaniec z kawy
 • Jakub Olech – klasa 2 Tg – różaniec z kolorowych supełków
 • Łukasz Hawryło – klasa 4 Tmr – różaniec z nakrętek i podkładów
 • Olaf Maciąg – klasa 1 Ts – różaniec z czerwonych serduszek
 • Bogusław Kaniewski – klasa 1 Tmr – różaniec z ziemniaków
 • Adrian Bartoszek – klasa 1 Tmr – różaniec z łańcucha do motoru
 • Ernest Sikora – klasa 1 Tmr – rózaniec z makaronu w kształcie muszelek
 • Kamil Rodoś – klasa 1 Tmr – różaniec z kawałków drewna
 • Kinga Mendykowska – klasa 2 Tg – różaniec z koralików

W dniu 24.10.17r. odbyło się głosowanie. Głosowali wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Wyniki:

 • I miejsce – różaniec Olafa Maciąga
 • II miejsce – różaniec Adriana Bartoszka
 • III miejsce – różaniec Katarzyny Wołoszyn

W grudniu odbędzie się konkurs pt. Moja Szopka Bożonarodzeniowa do wykonania której serdecznie zapraszam. Sor Dudzicz.


 

 
Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych

11 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość była połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych. Po złożeniu przysięgi przez pierwszoklasistów pan Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom za codzienny trud pracy pedagogicznej. Następnie  zabrał głos Przewodniczący Rady Powiatu - pan Antonii Skrabucha.  W swoim wystąpieniu  wyraził wdzięczność za poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.
Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości,  szkolna sala sportowa  zamieniła się w wybieg, na którym modelki (uczennice z klasy II TG) prezentowały  stroje, bez których nowoczesny nauczyciel podążający drogą rozwoju zawodowego w burzliwych czasach reformy oświatowej nie może się obejść. Na wybiegu  pojawiały się wyjątkowe i bardzo pomysłowe stroje dla nauczyciela matematyki, przyrody, historii czy języka polskiego. Uroczystość przebiegała w bardzo wesołej atmosferze. Na zakończenie uczniowie  wręczyli  wszystkim nauczycielom kwiaty i słodkie upominki.

Za organizację uroczystości odpowiedzialne były: B. Kamińska i M. Dec


 

 
Krwiodawstwo

Za nami już 40 akcja oddawania krwi przez uczniów naszej szkoły. Tym razem było nas 21 osób, krew (6,5 litra) oddało 14 osób. Wśród honorowych krwiodawców było 3 absolwentów. Zapraszamy na następną akcję za dwa miesiące.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 101