PATRIOTYCZNY SPEKTAKL „DZIADY” CZ. III NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 5 listopada br. gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną „Forma” z Białegostoku. Na przedstawienie stawili się chętni wrażeń, a więc wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Dziady” cz. III A. Mickiewicza. Na naszych oczach komponowana była scenografia, ukazała się cela więzienna. Pojawiły się również sugestywne kostiumy, płaskie lalki, gadające głowy, a nawet animacje rysunkowe robione na żywo – wszystko z myślą o młodzieży, która może uważać dzieło za trudne. Celem przedstawienia było przybliżenie najważniejszych problemów dramatu, głównie od strony bohaterów, ich dylematów, rozterek, ambicji. Za organizację przedstawienia odpowiedzialne były panie polonistki: p. M. Dec i p. B. Kamińska.


 
Wieczornica Poetycka w Internacie

O „Tej co nie zginęła”. Pod tymi słowami zapewne podpiszą się wszyscy uczestnicy i widzowie Wieczornicy Poetyckiej. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy w Internacie spotkanie poetyckie. W czwartek 8 listopada w zacienionej świetlicy zebrali się wszyscy wychowankowie, by przy cichej muzyce F. Chopina wysłuchać recytacji patriotycznych wierszy. Nie zabrakło m. in. „Inwokacji” A. Mickiewicza, hymnu „Smutno mi, Boże…” J. Słowackiego czy też utworu L. Szumana „Leć orle biały”. Uczniowie z klas pierwszych wszystkie utwory pięknie zaprezentowali. W klimatycznej atmosferze, na chwilę, cofnęliśmy się w czasie, a dokładnie o sto lat, kiedy to Polska stawała się wolna i niepodległa. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały XIX wiek zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Spotkanie zorganizowały: p. M. Dec, p. B. Kamińska, p. Ewelina Kołodziejczyk.


 
40 - lecie szkolnego klubu sportowego TROPS

"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę " 

                                                                                                          Benjamin Franklin

Obsługa podczas Jubileuszu 40 - lecia szkolnego klubu sportowego TROPS w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej - uczniowie z klasy I oraz II TH  spisali się na medal :). Kompozycje kwiatowe przygotowali uczniowie I TAK pod okiem pani Patrycji Janeczek.


 
:-)

"Dzień z życia klasy II hotelarskiej - obsługa podczas Wojewódzkiej Olimpiady  Turystyczno - Krajoznawczej LZS, która odbyła się w naszej szkole 18 października" 


 

 
„Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W naszej szkole obecnie prowadzony jest dziewięciogodzinny cykl zajęć z doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach realizowanego w szkole projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Uczestnikami obecnej edycji są uczennice I i II klasy Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Celem doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i zmiany decyzji edukacyjno-zawodowych uwzględniających pogłębianie poznawania samego siebie, analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji oraz własnej wiedzy, rozwijanie kompetencji społecznych sprzyjających efektywnemu funkcjonowaniu w sytuacjach zawodowych, wsparcie uczniów w sytuacji wyboru, kształtowanie umiejętności aktywnego uczestnictwa na rynku pracy, przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy i mobilności zawodowej oraz uczenia się przez całe życie i uczestnictwa w całożyciowym poradnictwie kariery.

W poprzednim roku szkolnym, w pierwszej turze takiego przedsięwzięcia uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa chłopców uczących się obecnie w III klasie Technikum Mechanizacji Rolnictwa, w drugiej również dziesięcioosobowa grupa uczących się obecnie w klasie III i IV Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu.

W obecnym roku szkolnym, oprócz grupowego doradztwa edukacyjno – zawodowego, pięć osób korzysta z cyklu indywidualnych spotkań (wrzesień – grudzień) z psychologiem, p. Iwoną Misztal. W 2019 roku  odbędą się 35 –godzinne zajęcia wyrównawcze z matematyki dla dziesięciu uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a także również pięć kolejnych osób z naszego Zespołu Szkół będzie mogło skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologicznych z p. Misztal. Niebawem rozpoczniemy rekrutację do tychże zajęć, a do udziału w nich już dziś Was- Drodzy Uczniowie- serdecznie zapraszam.

Małgorzata Pruchnicka


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 117