Dzień Chłopaka

29 września w naszej szkole obchodziliśmy ważne święto! Dzień Chłopaka.

Wszystkim uczniom i pracownikom życzymy jeszcze raz spełnienia marzeń i pogody ducha. Zapraszmy do fotogalerii by przeżyć to jescze raz ...

 
Kurs na operatora wózka widłowego

W ramach projektu „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim” 10 uczniów III klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa rozpoczęło kurs na operatora wózka widłowego. Po zajęciach składających się z części teoretycznej i praktyczne kursanci przystępują do egzaminu przed komisją Urzędu Dozoru Technicznego.


 
NASI W „PADWIE PÓŁNOCY”, CZYLI W ZAMOŚCIU

26.10.2017 r. uczniowie klas IItg, IIIts i II tmr byli na wycieczce w Zamościu. Wyjątkowość tego miasta polega na tym ,że uważa się je za idealne, bowiem zostało stworzone na planie człowieka. Głowę stanowiła rezydencja hetmana, ,płuca-Akademia Zamojska i Kolegiata, kręgosłup-ulica Grodzka przebiegająca przez Rynek Wielki aż po Bramę Lwowską. Założycielem miasta był kanclerz i hetman wielki koronny Jan Zamoyski, jedna z najwybitniejszych postaci XVI wieku. Zamość został zaprojektowany przez włoskiego architekta Bernarda Morano na wzór nowoczesnej twierdzy, którą otaczał mur z siedmioma bastionami oraz trzema bramami wjazdowymi. Położenie na szlaku handlowym przyczyniło się do rozwoju miasta. Tutaj w 1594 r. utworzono Akademię Zamojską, trzecią wyższą uczelnię w Rzeczypospolitej. Zamość zyskał miano Perły Renesansu, Padwy Północy oraz Miasta Idealnego. Stare Miasto zostało wpisane w 1992 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Nasi uczniowie zwiedzili najważniejsze zabytki Zamościa wraz z przewodnikiem, między innymi: Rynek Wielki z ratuszem ,jedną z kamienic ormiańskich ,w której znajduje się Muzeum Zamojskie, Katedrę Zamojską, Nadszaniec tarasem widokowym, Arsenał.

Wielką atrakcją okazał się Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera. W   bogatej ekspozycji zoo uczniowie obejrzeli wiele gatunków ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków.


 
Akcja "Sprzątanie Świata" - sprzątanie Piotrowic

W dniu 20 października 2017r. uczniowie klasy II i III Technikum Mechanizacji Rolnictwa uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata“. Dziękujemy pracownikom gminy w Strzyżewicach za przekazanie worków i odbiór zebranych śmieci.


 

 
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej 2017

W piątek 13 października br. w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbyła się uroczystość z okazji II Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Pan Paweł Pikula, Starosta Lubelski, serdecznie podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty za zaangażowanie i wysiłek włożony w kształcenie młodego pokolenia. W piątkowej uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, dyrektorzy i nauczyciele, a także pracownicy placówek oświatowych, dla których Powiat Lubelski jest organem prowadzącym.

Każdego roku Starosta Lubelski przyznaje nagrody dla dyrektorów i pracowników oświaty zatrudnionych w placówkach z terenu powiatu. Otrzymały je osoby wyróżniające się w sposób szczególny w swojej pracy dydaktyczno-wychowawczej. W tym roku z Naszej Szkoły wyróżniony został Pan Antoni Kawałek – kierownik kształcenia praktycznego.

Tradycyjnie dyrektorzy nagrodzili swoich nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczne i wyróżniającą pracę, wręczając pamiątkowe dyplomy i kwiaty. Dyrektor ZSTR nagrodził Panie: Iwonę Lipiec, Justynę Górczyńską – Świtaj, Patrycję Janeczek, Małgorzatę Pruchnicką oraz Panów: Adama Borucha i Antoniego Kawałka.

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do podziękowań osobom zaangażowanym w popularyzację aktywności sportowej wśród dzieci
i młodzieży w szkołach prowadzonych przez Powiat Lubelski. Z Naszej Szkoły podziękowania otrzymali: Janusz Baran, Antoni Kawałek, Marcin Bielecki i Sylwester Lis.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 101