Historia i tradycja u Witosa

W dniu 14 listopada br. w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach odbyły się ważne dla placówki uroczystości. Przy udziale zaproszonych gości m. in. Pana Starosty Pawła Pikuli i Naczelnik Wydziału Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych Beaty Brudzisz – Janiszewskiej, przedstawicieli lokalnej społeczności, rodziców, uczniów i pracowników szkoły, klasy pierwsze złożyły uroczyste ślubowanie.

Dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w dalszej kolejności odbyła się inscenizacja pokazująca w przekroju drogę do odzyskania wolności. W całość przedstawienia wkomponowana była prezentacja multimedialna. Nie zabrakło pieśni patriotycznych inicjowanych przez chór i szkolną orkiestrę, które pełną piersią i z zapałem wykonywali wszyscy zgromadzeni. Najwięcej emocji wzbudziły „Mury” Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu utalentowanego ucznia z klasy II TH – Grzegorza Białego

Podsumowaniem święta stało się posadzenie dębu pamięci usytuowanego obok kamienia z pamiątkową tablicą. Zaproszeni Goście, Pan Dyrektor i Kierownik Warsztatów Szkolnych dorzucili swoją cegiełkę do tego niezwykłego wydarzenia, obsypując drzewko. Na zakończenie wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami zostali poczęstowani tortem, który dodatkowo podkreślił tak ważne w ich życiu wydarzenia.


 

 
Zajęcia praktyczne - obsługa podczas akademii z okazji 11 Listopada oraz ślubowania klas pierwszych


 
Śpiewanie pieśni patriotycznych


 
"MÓJ PAŹDZIERNIKOWY RÓŻANIEC"

W konkursie wzięło udział 7 osób, które wykonały swój własny, niepowtarzalny, jedyny różaniec według oryginalnego pomysłu. Przy wyborze najładniejszego różańca głosowała cała szkoła. Pierwsze miejsce zajął różaniec ucznia klasy 2ts Maciąga Olafa. Drugie miejsce zajął różaniec uczennicy klasy 1tg Wenarskiej Natalii. Trzecie miejsce zajął różaniec uczennicy klasy 1tg Dudziak Magdaleny. Dziękuję pięknie za udział i piękne różańce.


 

Zapraszam również do udziału w konkursie Moja Szopka Bożonarodzeniowa.

46414973 1135354906643920 7155344579456139264 o


 

 
XI OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ - ETAP SZKOLNY

Laureci z najwyższą liczbą punktów:

Ex aequo miejsce I

Baran Kinga ucz. kl. III TG – liczba punktów 33

Sobkowicz Łucja ucz. kl. III TG – liczba punktów 33

Ex aequo miejsce III:

Wójcik Edyta – ucz. kl. III TG – liczba punktów 31

Wlaszczyk Kinga ucz. kl. III TG – liczba punktów 31

GRATULACJE


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 117