Na naszych uczniów zawsze można liczyć!!

W piątek 28.09.2018 roku Gminna Biblioteka Publiczna im.Ewy Kołaczkowskiej organizowała dla uczniów klas drugich Szkół Podstawowych z terenu gminy Strzyżewice „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Coroczna impreza obejmuje gry i zabawy na świeżym powietrzu, turniej wiedzy o ziemniaku, budowanie ziemniaczanych stworów oraz integracyjnego grila z pieczonymi ziemniakami w roli głównej. W tym roku w ramach różnorodnej współpracy biblioteki szkolnej ZSTR Piotrowice i GBP Strzyżewice, uczniowie naszej szkoły przygotowywali poczęstunek dla młodszych kolegów. Pod opieką nauczycielki BBudziłowicz kiełbaski grilowali Artur Kowalik i Michał Wertel z klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa zaś Kinga Mendykowska, Katarzyna Wołoszyn i Natalia Wilkołazka przygotowywały ziemnaki i kelnerowały przy integracyjnym stole.


 
Projekt unijny „Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim”.

W tym roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów mamy następujące działania:

  • kurs spawacza metodą TIG – 10 osób
  • kurs na prawo jazdy kategorii B – 20 osób
  • kurs na prawo jazdy kategorii B+E – 10 osób
  • kurs - operator drona – 10 osób
  • kurs operatora wózków widłowych z uprawnieniami UDT – 10 osób
  • kurs ECDL Core – 10 osób
  • zajęcia „Akademia Techniki Motoryzacyjnej” – 10 osób
  • wyjazd na Targi Motoryzacyjne w Poznaniu i do zakładu produkującego pojazdy – 10 osób
  • staże i praktyki
 
Nasza szkoła czyta „Przedwiośnie” S. Żeromskiego

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W roku jubileuszu odzyskania niepodległości wszyscy zatopiliśmy się w lekturze „Przedwiośnia” S. Żeromskiego. Dzieciństwo Cezarego Baryki, sytuacja w Baku po wybuchu rewolucji czy mit o szklanych domach, to niektóre z fragmentów, które głośno przeczytali uczniowie z klas: II TS, IIITG, IV TS, IVTH oraz znakomici goście z pokoju nauczycielskiego: p. M. Pruchnicka, p. K. Suchańska oraz p. G. Szczepanik. Nie zabrakło również prezentacji o życiu Stefana Żeromskiego a także samej jego postaci, w którą wcielił się uczeń klasy III TG. Zorganizowana akcja była dowodem, że literatura narodowa jest nie tylko przedmiotem szkolnego nauczana, ale też i elementem szeroko pojętego życia społecznego. Uroczystość zorganizowały p. M. Dec, p. p. Janeczek i p. B. Kamińska.


 

 
Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego w Zespole Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie

09 września 2018 r. w amfiteatrze przy Zespole Szkół im. A. Kwiatkowskiego w Bychawie odbyła się ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie organizowana przez Starostwo Powiatowe w Lublinie oraz Dyrektora Szkoły im. A. Kwiatkowskiego. Pani M. Dec i p. M. Pruchnicka reprezentowały naszą szkołę w tym uroczystym wydarzeniu, czytając wraz z innymi gośćmi fragmenty „Przedwiośnia”. W wyjątkowym roku jubileuszu odzyskania niepodległości wszyscy zebrani chętnie wsłuchali się w lekturę powieści Żeromskiego. Uczestnicy uroczystości mieli również okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o S. Żeromskim . Werdykt konkursu okazał się szczęśliwy dla naszych nauczycielek, które zdobyły główne nagrody! Spotkanie uświetniły wspaniałe występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Henryczki”, Zespołu Tańca Ludowego UMCS w Lublinie oraz Pracowników Starostwa Powiatowego w Lublinie.


 
AKCJA – REAKTYWACJA!

W bieżącym roku szkolnym narodził się pomysł wznowienia wydawania gazetki szkolnej „Co na to Witos?”. Współpraca nauczycieli (i chęć zaskoczenia Rodziców naszych Drogich Uczniów podczas pierwszego spotkania!) zaowocowała ukazaniem się w połowie września pierwszego (po 2013r.) numeru. W związku z tym postanowiliśmy się również tu – w  Internecie podzielić z Wami tą nowinką!!! Chcieliśmy także zaprosić chętnych z naszej Społeczności szkolnej do współredagowania naszego dwumiesięcznika. Kontakt można nawiązać bezpośrednio z Zespołem Redakcyjnym lub poprzez adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zapraszamy do współpracy. Mile widziane również będą sugestie, podpowiedzi, wskazówki…

Zespół Redakcyjny „Co na to Witos?”


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 114