Wyjazd do hoteli ...

Lobby, recepcja, restauracja, sala konferencyjna, pokój hotelowy, strefa Spa & Wellness ….....czyli HOTEL. Nauka w klasie hotelarskiej to nie tylko teoria ale przede wszystkim praktyka, w związku z tym,w ostatnich dniach młodzież z klasy I TH, miała możliwość zobaczyć kilka lubelski Hoteli od „kuchni”. Zwiedziliśmy Hotel Huzar, Hotel Victoria, Hotel Piano oraz Hotel Forum. Było ciekawie, zabawnie i eksluzywnie :)


 
VIII Powiatowe Biegi Uliczne

7 października w Motyczu odbyły się VIII Powiatowe Biegi Uliczne, gdzie rywalizacja toczyła się indywidualnie i w sztafetach. Nasi uczniowie wzięli udział w rywalizacji sztafet oraz w biegu indywidualnym.

Nasza reprezentacja składała się z 9 zawodników: Karol Brodziak, Kamil Bednarczyk, Dawid Kwiatkowski, Bogusław Kaniewski, Wiktor Prus, Paweł Świątek, Michał Szymczyk, Arkadiusz Wójcik i Paweł Żuchnik.

W sztafecie szkół ponadgimnazjalnych nasi chłopcy zajęli czwarte miejsce, walcząc o miejsce na podium do ostatnich metrów.

Dużą niespodzianką jest czwarte miejsce naszego ucznia w biegu indywidualnym Karola Brodziaka i piąte miejsce naszego absolwenta Tomasza Fedoniuka, którym należą się wielkie brawa za osiągnięty wynik.

Gratulacje dla wszystkich, którzy wzięli udział już w VIII Powiatowych Biegach Ulicznych, za zaangażowanie i walkę sportową do ostatnich metrów.


 
W stacji Krwiodawstwa ...

W stacji Krwiodawstwa byliśmy po raz 43. Tym razem było nas 9 osób, a krew oddało 6 osób. Jak zawsze było bardzo miło i sympatycznie. Będąc w stacji krwiodawstwa poznaliśmy nową Dyrektor RCKiK Panią Elżbietę Puacz, z którą chwilę porozmawialiśmy. Pani Elżbieta w imieniu pacjentów podziękowała nam za oddaną krew i zaprosiła abyśmy przyjeżdżali częściej. Następny wyjazd do stacji krwiodawstwa odbędzie się za 2 miesiące, na który wszystkich zapraszamy.


 
Integracja klas pierwszych

Wrzesień – pierwszy miesiąc nauki w nowej szkole już za nami. Nowa droga do szkoły, koledzy, nauczyciele, nowa klasa oraz nowe wymagania. Dla uczniów klas pierwszych to także nowe plany, marzenia, ale też obawy i niepewność.

Aby było łatwiej zaaklimatyzować się, co roku organizujemy dla uczniów wycieczkę integracyjną. Jest ona doskonałą okazją do bliższego poznania się z innej perspektywy. Uczy tolerancji, zrozumienia, empatii… co wpływa na powstanie szacunku dla odmiennego sposobu życia kolegów i koleżanek. Spotkania takie kształtują umiejętność współpracy i obcowania z innymi. Podczas takich spotkań można przełamać swoją nieśmiałość, zaprezentować siebie, swoje cechy charakteru, poczuć się pewnie w nowej grupie rówieśniczej.

W uroczym miejscu, jakim jest „Dolina Bystrzycy” wychowawcy klas pierwszych: Technikum w zawodach technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu - p. Patrycja Janeczek, Technikum Mechanizacji Rolnictwa – p. Mirosław Adamczyk i Technikum Samochodowego – p. Sylwester Lis zorganizowali spływ kajakowy po rzece Bystrzyca, połączony z ogniskiem. Był to doskonały sprawdzian wspólnego działania, odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych oraz okazja do wspólnej zabawy – nawet na „dmuchańcach” – wszak każdy dorosły ma w sobie coś z dziecka :-)

Integracja była bardzo udana, a czas poświęcony na przyjemności w pełni wykorzystany.

Patrycja Janeczek


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 114