40 - lecie szkolnego klubu sportowego TROPS

"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę " 

                                                                                                          Benjamin Franklin

Obsługa podczas Jubileuszu 40 - lecia szkolnego klubu sportowego TROPS w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej - uczniowie z klasy I oraz II TH  spisali się na medal :). Kompozycje kwiatowe przygotowali uczniowie I TAK pod okiem pani Patrycji Janeczek.


 
:-)

"Dzień z życia klasy II hotelarskiej - obsługa podczas Wojewódzkiej Olimpiady  Turystyczno - Krajoznawczej LZS, która odbyła się w naszej szkole 18 października" 


 

 
„Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W naszej szkole obecnie prowadzony jest dziewięciogodzinny cykl zajęć z doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach realizowanego w szkole projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Uczestnikami obecnej edycji są uczennice I i II klasy Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Celem doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i zmiany decyzji edukacyjno-zawodowych uwzględniających pogłębianie poznawania samego siebie, analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji oraz własnej wiedzy, rozwijanie kompetencji społecznych sprzyjających efektywnemu funkcjonowaniu w sytuacjach zawodowych, wsparcie uczniów w sytuacji wyboru, kształtowanie umiejętności aktywnego uczestnictwa na rynku pracy, przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy i mobilności zawodowej oraz uczenia się przez całe życie i uczestnictwa w całożyciowym poradnictwie kariery.

W poprzednim roku szkolnym, w pierwszej turze takiego przedsięwzięcia uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa chłopców uczących się obecnie w III klasie Technikum Mechanizacji Rolnictwa, w drugiej również dziesięcioosobowa grupa uczących się obecnie w klasie III i IV Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu.

W obecnym roku szkolnym, oprócz grupowego doradztwa edukacyjno – zawodowego, pięć osób korzysta z cyklu indywidualnych spotkań (wrzesień – grudzień) z psychologiem, p. Iwoną Misztal. W 2019 roku  odbędą się 35 –godzinne zajęcia wyrównawcze z matematyki dla dziesięciu uczniów Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a także również pięć kolejnych osób z naszego Zespołu Szkół będzie mogło skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologicznych z p. Misztal. Niebawem rozpoczniemy rekrutację do tychże zajęć, a do udziału w nich już dziś Was- Drodzy Uczniowie- serdecznie zapraszam.

Małgorzata Pruchnicka


 

 
Dzień Edukacji Narodowej


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 114