„Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

„Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W naszej szkole obecnie prowadzony jest dziewięciogodzinny cykl zajęć z doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach realizowanego w szkole projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Uczestnikami obecnej edycji są chętni uczniowie I, II lub III klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Samochodowego. Celem doradztwa edukacyjno-zawodowego w szkołach ponadgimnazjalnych, jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania kariery oraz podejmowania i zmiany decyzji edukacyjno-zawodowych uwzględniających pogłębianie poznawania samego siebie, analizę informacji na temat rynku pracy i systemu edukacji oraz własnej wiedzy, rozwijanie kompetencji społecznych sprzyjających efektywnemu funkcjonowaniu w sytuacjach zawodowych, wsparcie uczniów w sytuacji wyboru, kształtowanie umiejętności aktywnego uczestnictwa na rynku pracy, przygotowanie do samodzielnego funkcjonowania na rynku pracy i mobilności zawodowej oraz uczenia się przez całe życie i uczestnictwa w całożyciowym poradnictwie kariery.

Poprzednio, w pierwszej turze takiego przedsięwzięcia uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa chłopców uczących się obecnie w III klasie Technikum Mechanizacji Rolnictwa. W drugiej i trzeciej turze doradztwa edukacyjno zawodowego udział brały również dziesięcioosobowe grupy uczniów uczących się w Technikum w zawodzie technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu.

Oprócz doradztwa edukacyjno - zawodowego w tym semestrze dla 10 uczniów z Technikum Mechanizacji Rolnictwa odbywały się zajęcia wyrównawcze z matematyki.

W miesiącu maju odbędą się ostatnie, (rozpoczęte w styczniu) konsultacje psychologiczne dla 5 osób, które w tym semestrze uczestniczyły w comiesięcznych, indywidualnych spotkania z panią psycholog.

Małgorzata Pruchnicka


 
Przygoda z Portugalią

02 marca br. szesnastoosobowa grupa uczniów ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach pod opieką p. Joanny Nowakowskiej i p. Małgorzaty Pruchnickiej rozpoczęła swoją przygodę z  Portugalią. Wyjazd był efektem, uczestniczenia szkoły w programie programu Erasmus+. W ramach obecny projektu „Europejscy zawodowcy” zorganizowano dla pięćdziesięciu uczniów ZSTR trzy wyjazdy do Włoch oraz właśnie ten wyjazd do Portugalii, który chcemy Wam nieco przybliżyć.

(prezentacja z wyjazdu)


 

Więcej…
 
Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników Branży Rolniczej

Po raz pierwszy podczasPoznań Motor Show 2019 odbywały się Ogólnopolskie Mistrzostwa Młodych Mechaników Branży Rolniczej. W finale nasi uczniowie Daniel Mikołajewicz i Damian Wojtaszko zajęli 8 miejsce GRATULACJE !!! dla zespołu i opiekunów Mariusza Adamczyka i Mirosława Adamczyka.


 
„Pamiętać – to nasz obowiązek”

Realizując słowa zawarte w tytule Zespół Szkół Techniki Rolniczej im. W. Witosa w Piotrowicach uczcił „Dzień pamięci żołnierzy wyklętych” uroczystą akademią. Przy nastrojowej muzyce i recytacji przypomniano istotne informacje o tych, którzy zostali wyklęci przez system komunistyczny. Jeszcze raz poszli do lasu bronić ludzkości przed kradzieżami gwałtami MO, UB i NKWD. Na skutek braku reakcji aliantów na komunistyczne fałszerstwo, podziemie niepodległościowe zmuszone było przyjąć od władz komunistycznych „amnestie”, które okazały się podstępami - pułapkami. Nadal tropiono i mordowano nie tylko tych, którzy nie chcieli się ujawnić, ale także tych, którzy to uczynili. Środowiska kombatanckie, liczne organizacje patriotyczne, rodziny poległych w boju zostali zamordowani w komunistycznych więzieniach. Patrioci przez wiele lat pukali do drzwi z żądaniami, by wolna Polska oddała hołd swym synom. Odpowiedzią była cisza. Dopiero 4 lutego 2011 roku Sejm RP uchwalił ustawę o ustanowieniu 1 marca NARODOWYM DNIEM PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Symbolicznymi odgłosami strzałów oddawanych w stronę skazanych, uczniowie biorący udział w akademii przypomnieli najbardziej znane nazwiska straconych, m. in. „Inkę” (Danutę Siedzikównę). „Requem” Mozarta Kończące uroczyste spotkanie podkreśliło słowa Zbigniewa Herberta: ”Nie dajmy zginąć poległym”.


 
Egzamin z obsługi wózka widłowego


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 4 z 123