„PROFESJONALNY HOTEL” - nowy wygląd pracowni hotelarskiej :)

W naszej szkole realizowany jest projekt Edukacja Przyszłości w Powiecie Lubelskim w ramach tego projektu uczniowie mogą brać udział w zajęciach między innymi zajęcia hotelarskie pt. „Profesjonalny hotel”.

Program ten uwzględnia predyspozycje i oczekiwania uczniów, obejmuje głownie zagadnienia dotyczące pracy na recepcji hotelowej. Realizacja programu to ćwiczenia, prezentacje, wypełnianie dokumentów ale także gra aktorska, czyli przygotowywanie scenek zawodowych. W trakcie zajęć młodzież wykorzystywała zarówno tradycyjne środki dydaktyczne jak również nowoczesne takie jak: tablica interaktywna, komputer, notebooki i prezentacje multimedialne.

Głównym celem programowym było podniesienie wiedzy i umiejętności w zakresie przedmiotów zawodowych - hotelarskich.Założenia programowe:

  • nabycie praktycznych umiejętności obsługi gości w hotelu,
  • sporządzania dokumentacji dotyczącej realizacji zamówień usług dodatkowych,
  • planowania i obsługi imprez turystycznych oraz ich rozliczania,
  • zapoznanie się z użytkowaniem podstawowych elementów wyposażenia stosowanego w pracy zawodowej,
  • nawiązanie współpracy z przedsiębiorstwami z branży.

W ramach tego projektu szkoła wzbogaciła się w szereg pomocy naukowych ale przede wszystkim pracownia hotelarska zmieniła swój wygląd. Zostały zakupione:

  • lada recepcyjna
  • pomocniki kelnerskie
  • sejf depozytowy
  • stoły oraz krzesła
  • urządzenie wielofunkcyjne
 
UWAGA !!!

W czwartek 30 maja 2019r. o godzinie 16:00 odbędą się konsultacje z rodzicami. Zostaną również przedstawione procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie naszej szkoły.


 
Kurs kelnerski

Kurs kelnerski dla 10 - osób w ramach projektu "Edukacja przyszłości w powiecie lubelskim".


 
ŻEGNAJ SZKOŁO!!!

Dnia 26.04.2019 r. odbyło się zakończenie klas maturalnych.

Łezka w oku kręciła się wszystkim, szczególnie kiedy uświadomiliśmy sobie, że to ostatnie chwile spędzone w takim gronie razem. Jeszcze nie zdążyli absolwenci odejść, a już żałowali, że nie będą uczęszczać do szkoły. Część oficjalna pożegnania przyniosła wiele wyjątkowych wrażeń. Duża liczba absolwentów została nagrodzona książkami i statuetkami nie tylko za wyniki w nauce, czytelnictwo, ale i zaangażowanie w życie szkoły, internatu, wyniki sportowe oraz honorowe krwiodawstwo. Absolwenci i rodzice pięknie podziękowali dyrekcji, swoim wychowawcom oraz nauczycielom wyrażając wdzięczność za trud nauczania i wychowania. Drugą część uroczystości przejęła we władanie klasa III TG, która przygotowała parodię filmu „Titanic” oraz skecz „Szkoła”. Chłopcy zaskoczyli wyjątkowymi zdolnościami aktorskimi, wywołując fale śmiechu. Na koniec wszyscy absolwenci otrzymali pamiątkowe upominki od klas trzecich.


 
MINI TARGI EDUKACYJNE W BYCHAWSKIEJ PODSTAWÓWCE

W dniu 30 kwietnia 2019 roku Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach skorzystał z zaproszenia bychawskiej szkoły podstawowej i zaprezentowała swoja ofertę na Mini Targach Edukacyjnych.

Na ten dzień, uczennica Magda Cierlak i nauczyciele: M. Pruchnicka, J. Krzyżak przygotowali stoisko informacyjne oraz materiały promocyjne, ulotki. Podczas rozmów podawano zainteresowanym wyczerpujące informacja o kierunkach kształcenia dla młodzieży kończącej trzecia klasę gimnazjum i ósmą klasę szkoły podstawowej. Zaprezentowano również Kroniki Szkolne i inne fotografie. Dla chętnych przygotowano konkurs z nagrodami…Młodzież losowała pytania, np. Podaj imię patrona naszej Szkoły, Wskaż kierunki kształcenia w naszej Szkole, które zapewniają kwalifikacje rolnicze i inne z którymi młodzież dobrze sobie poradziła, co świadczy o znajomości naszej Szkoły :-).

Stoisko odwiedzane było także przez obecnych uczniów klas siódmych, którzy zapewniali nas o swojej obecności już w przyszłym roku szkolnym!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 123