Nasi uczniowie oddają krew ...

11 lutego nasi uczniowie z klas III i IV po raz kolejny oddawali krew w Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Tym razem - mimo śnieżnej aury - było nas 20 osób, a krew oddało 15 z nich – łącznie 6,75 litra krwi!! Następny wyjazd do stacji krwiodawstwa odbędzie się za 2 miesiące. Wszystkich chętnych gorąco zapraszamy!!


 
Prewencja

Dzień 10.02.2020r. zapisał się w kalendarzu naszej szkoły pod hasłem Prewencja. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy jak bardzo jest to niebezpieczne. Przedstawiciele Miejskiej Komedy Policji w Lublinie oraz Komisariatu Policji w Bychawie spotkali się z młodzieżą,
by poruszyć niezwykle istotny problem, który stanowią w dzisiejszych czasach narkotyki. W pierwszej części spotkania został zaprezentowany film dokumentalny o młodzieży gimnazjalnej oraz skutkach zażywania narkotyków, dopalaczy, używek. Następnie odbyła się pogadanka ukierunkowana na podniesienie świadomości prawnej związanej z narkomanią, ale także poszerzeniu wiedzy na temat zażywania tych substancji. Mundurowi apelowali do młodych ludzi o rozwagę i świadomie podejmowane decyzje, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie. Na koniec młodzież aktywnie włączyła się w dyskusję, zaś nasi goście zmierzyli się z pytaniami nie tylko dotyczącymi głównego tematu spotkania.Pani Patrycji Janeczek dziękuję za pomoc w przygotowaniach.

Anna Kowalik – organizator spotkania.


 
POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

W dniach 09.12-13.12.2019r. w naszej szkole odbyła się charytatywna akcja „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.” Zebraliśmy 15,4 kg odzieży używanej, 9,85 kg zabawek oraz żywność długoterminową. Dary zostały przekazane do Głównego Magazynu Akcji w Lublinie. Dziękujemy wszystkim pracownikom i uczniom za wsparcie akcji. Do zobaczenia za rok!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 132