Internat

CELE INTERNATU

 1. Celem internatu jest umożliwienie wychowankom realizacji kształcenia i wspomagania opiekuńczo - wychowawczej roli szkoły i rodziny oraz stworzenie optymalnych warunków do rozwoju zamiłowań, zainteresowań i uzdolnień.
 2. Internat zapewnia wychowankom opiekę i niezbędną pomoc w wykreowaniu właściwej postawy życiowej z uwzględnieniem godności osobistej, poczucia własnej wartości i twórczej aktywności.
 3. Internat przygotowuje wychowanków do samodzielnego dorosłego życia w rodzinie i społeczeństwie.

ZASADY KWATEROWANIA

Uczeń ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach chętny do zamieszkania w internacie powinien złożyć podanie o przydzielenie miejsca (podanie można pobrać ze strony internetowej lub w sekretariacie szkoły), a po uzyskaniu miejsca w dniu zakwaterowania mieć ze sobą:

 • odzież i bieliznę na zmianę,
 • ręczniki i środki higieny osobistej,
 • rzeczy osobiste,
 • kubek,
 • nóż,
 • talerzyk,
 • leki (jeżeli zachodzi taka konieczność).

no i... dobry humor oraz chęci do współpracy.

WARUNKI MIESZKANIOWE

Standardem są kompleksy: pokoje 3, 4 i 5-osobowe z łazienką i WC. Pokoje sypialne wyposażone są w jednoosobowe tapczany, szafki nocne, szafę ubraniową, półkę na książki oraz stolik z krzesłami. Jednocześnie w internacie może zamieszkać około 100 osób. Młodzieży zapewnia się całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad i kolację oraz całodobową opiekę wychowawców.

Ponadto do dyspozycji młodzieży jest:

 • świetlica z telewizorem, stołem bilardowym, piłkarzykami oraz tenis stołowy.
 • stołówka z telewizorem
 • aneks kuchenny z wyposażeniem, w którym masz szansę „dogodzić swojemu podniebieniu”
 • pracownia multimedialna w bibliotece
 • pokój cichej nauki

Pomieszczenia ogólne oraz balkony są monitorowane za pomocą kamer video przez całą dobę, co zapewnia bezpieczeństwo naszym mieszkańcom.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Młodzież mieszkająca w naszym internacie może uczestniczyć w proponowanych zajęciach pozalekcyjnych:

 1. korzystanie z biblioteki szkolnej i czytelni oraz Multimedialnego Centrum Informacji
 2. zajęcia sportowe w ramach sekcji: podnoszenia ciężarów, piłki nożnej, koszykówki i siatkówki
 3. korzystanie ze znakomitej bazy sportowej: siłowni, sali gimnastycznej i boiska
 4. zajęcia muzyczne
 5. młodzież może się realizować w działających sekcjach:
  • Sekcja kulturalno - oświatowa - zajmuje się kultywowaniem tradycji; rozwija zainteresowania kulturalne, muzyczne poprzez przygotowywanie inscenizacji tematycznych, wieczorków słowno - muzycznych, konkursów i wystaw oraz aktualizuje gazetkę ścienną i Kronikę Internatu
  • Sekcja higieniczno - gospodarcza - zapewnia środki potrzebne do utrzymania czystości pokoi sypialnych, sanitariatów oraz terenu wokół naszej placówki; zapewnia pomoc przy w wymianie pościeli, wyrabia nawyki higieniczno - zdrowotne.
  • Sekcja sportowa - zajmuje się podnoszeniem sprawności fizycznej wychowanków; zachęca do aktywnego spędzania czasu wolnego; rozwija sportowe zainteresowania; organizuje różnorodne formy współzawodnictwa sportowego: wewnątrz i poza szkolne
  • Sekcja artystyczna - zajmuje się wykonywaniem okazjonalnych dekoracji internatu, udziałem w konkursach plastycznych; rozwija plastyczne zainteresowania wychowanków; inspiruje do upiększania pomieszczeń internatu; wyrabia nawyki estetyczne oraz daje możliwość wykazywania się zdolnościami manualnymi

PROGRAM DNIA

630 - 645 Pobudka, toaleta poranna

645 - 715 Śniadanie

715 - 745 Porządkowanie sypialni

745 - 1400 Zajęcia szkolne i warsztatowe

1400 - 1520 Obiad

1520 - 1600 Zajęcia w grupach, czas wolny

1600 - 1835 Nauka własna

1840 - 1920 Kolacja

1920 - 2130 Zajęcia w grupach, czas wolny

2130 - 2145 Porządkowanie sypialni, toaleta wieczorna

2200 - 630 Cisza nocna

OPŁATY

Opłata za dzienną stawkę żywieniową wynosi 8, 90 zł + opłata za czesne 32 zł / m-c; Obowiązkiem wychowanka internatu jest terminowe uiszczanie opłaty za wyżywienie i czesne do 10 dnia każdego miesiąca.
Warunkiem zamieszkania jest wykupienie wyżywienia.

KONTAKT

Pokój wychowawców dyżurnych: 81 56 28 150
(do godziny 1500 sekretariat w szkole, po godzinie 1500 pokój wychowawców w internacie)