Aktualności
Mikołajki na wesoło ...

Czekając z niecierpliwością na wizytę św. Mikołaja, już 05 grudnia wychowankowie naszego internatu wzięli udział w „Turnieju mikołajkowym”, by przypomnieć się temu zacnemu Jegomościowi i pokazać, że czekają na niego. W szranki stanęły dwie drużyny, złożone z reprezentantów różnych klas i zawodów. Z zapałem i dużym zaangażowaniem wykonały one różnorodne zadania m.in.. napisanie listu do Mikołaja używając tylko słów na litery K,M,P, dekorowanie pierniczków, jak najatrakcyjniejsze zapakowanie „kolegi –prezentu”, odgadnięcie „po omacku” co kryje się w mikołajowym worku, „świąteczne memory”, ucharakteryzowanie jednego z ochotników na renifera i Mikołaja oraz konkurencje sprawnościowe. Uczestnicy turnieju wykazali się dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie oraz pomysłowością i sprawnością fizyczną. Nagrodą za trud były słodkie upominki. Pomocnice św. Mikołaja nie zapomniały o pozostałych mieszkańcach internatu, którzy również otrzymali słodycze. Mamy nadzieję, że rano 06 grudnia pod poduszką, każdy z naszych wychowanków znalazł swój wymarzony prezent od Mikołaja. Szczególne podziękowania składamy wszystkim odważnym ochotnikom oraz niezawodnym prowadzącym: Kasi i Karolinie.


 

 
Warsztaty z carvingu

W dniu 19.11.2019r. w Dworku Kajetana Koźmiana w Piotrowicach miały miejsce niezwykłe warsztaty z carvingu, mające na celu zdobycie artystycznych umiejętności z zakresu dekorowania potraw, a także integrację ze środowiskiem lokalnym. Organizatorem tej imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach, na czele z Panią dyrektor Moniką Zagórską, zaś prowadzącą - zaprzyjaźniona z biblioteką i charytatywnie udzielająca się Pani Teresa Chwała.

W tym niezwykłym wydarzeniu brały udział uczennice naszej szkoły z klas pierwszych Technikum w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik architektury krajobrazu wraz z wychowawcą internatu p. Anną Kowalik. Podczas dwugodzinnych zajęć warsztatowych dziewczęta poznały profesjonalny sprzęt wykorzystywany do carvingu, a także mogły samodzielnie wykonać swoje małe arcydzieła. Na stole pojawiały się kolejno warzywa i owoce: marchew, cebula, ogórek, papryka chili, burak czerwony, jabłko, kiwi…. zaś po kilku fachowych nacięciach powstawały dzieła sztuki. Wiemy, że jest to praca bardzo precyzyjna i wystarczy jedno nieuważne pociągnięcie noża, by zniszczyć wizję i efekt końcowy. Dziewczyny jednak walczyły do końca /bezkrwawo/, starając się nadążać za podręcznikiem oraz własną fantazją. Stworzyły kilka dobrych prac i mimo, że nie każde dzieło to arcydzieło, do internatu zaniosły dobry nastrój i chęć dalszego rozwijania talentu.

Anna Kowalik


 
„Wstańcie, chodźmy” – XIX Dzień Papieski

24 października, montażem słowno-muzycznym zorganizowanym dla wychowanków naszego internatu – włączyliśmy się w obchody XIX Dnia Papieskiego. Prowadzące uroczystość, Karolina i Magda, przybliżyły zgromadzonym genezę, historię, idee tego święta, a także przesłanie tegorocznego hasła. Wezwanie „Wstańcie, chodźmy” skierowane przez Chrystusa w Ogrodzie Oliwnym do śpiących apostołów, było świadectwem Jego odwagi, wierności i gotowości do przyjęcia Kielicha męki. Jezusowe „Wstańcie, chodźmy” jest pełnym nadziei wezwaniem do wyrwania się z marazmu zwątpienia i podjęcia zwycięskiej walki z siłami grzechu i zła nie tylko w życiu własnym, ale także we wspólnocie Kościoła i narodu.

Dzień Papieski jest przede wszystkim dniem wdzięczności i duchowej łączności ze Świętym Janem Pawłem II. Na zakończenie spotkania wyświetlony został film przybliżający młodzieży osobę i nauczanie naszego wielkiego rodaka.


 
Kuchnia na miarę potrzeb

Kuchnia zawsze była wyjątkowym miejscem dla mieszkańców domu. Wygodna, praktyczna, przytulna jest przede wszystkim miejscem służącym do szybkiego i sprawnego przygotowywania posiłków. Aby ułatwić te kuchenne „szaleństwa” aneks kuchenny w internacie został doposażony w nowe sprzęty, m.in. frytkownicę, opiekacz do kanapek, toster, czajnik…

Dłuższe, jesienne wieczory sprzyjają „pichceniu”, a zapachy pizzy lub frytek przyciągają głodomorów :-)

M. Pruchnicka


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 41