Aktualności
Wieczerza Wigilijna

Dnia 15 grudnia 2016r. spotkaliśmy się w stołówce internatu na rokrocznej Wieczerzy Wigilijnej, aby tradycyjnie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Po wysłuchaniu części artystycznej przygotowanej przez panią Patrycję Janeczek (w której udział wzięli: Katarzyna Wcisło, Natalia Nader, Michał Pęcak, Karolina Szuba, Paulina Trzcińska, Marcin Romanek, Kamil Kawęcki) wspólnej modlitwie i wysłuchaniu fragmentu Pisma Świętego, mówiącego o Narodzeniu Pańskim, złożyliśmy sobie życzenia. Przy blasku choinki przełamaliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, a następnie zasiedliśmy do suto zastawionych stołów, udekorowanych stroikami, wykonanymi przez uczniów Technikum Architektury Krajobrazu. Jak tradycja nakazuje na wigilijnym stole pojawił się czerwony barszczyk, makowiec, śledzie i inne rybne dania przygotowane jak co roku przez panie kucharki. Czuliśmy w pełni świąteczną atmosferę. Większość z nas nie może się już doczekać powrotów do domów i świąt spędzonych w rodzinnym gronie.


 
Gra "Diamenty"

Podczas ostatniej wizyty w Internacie, Mikołaj zgubił trzy prezenty. W związku z tym postanowiliśmy o nie powalczyć grając w różne gry stolikowe. Pierwszego dnia grupa młodzieży walczyła o pierwszy prezent - niespodziankę. Rywalizację wygrała ? pokonując jedenaścioro przeciwników - Kasia Warda.


 
WIELKIE LICZENIE DARÓW W INTERNACIE! POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ?

Jak co roku, chętnie bierzemy udział w Akcji ?Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.? Od 2 do 9 grudnia na terenie szkoły i Internatu czekali na wszystkich chętnych nasi wolontariusze i przyjaciele Akcji. Wielkie liczenie darów nastąpiło w Internacie we wtorkowy wieczór. Czas na podsumowania i wnioski? JESTEŚCIE WSPANIALI!!! Udało nam się pobić zeszłoroczny rekord ? 226 kg. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu w Akcję w tym roku uzbieraliśmy prawie 387 kg darów. Dziękujemy z całego serca! A wszystkie dary przeliczali i ważyli wychowankowie Internatu w składzie: Arek Makulus, Łukasz Hawryło, Magda Cierlak, Weronika Tes i Żaneta Smagłowska pod opieką Szefa sztabu nr 31 sorki Sylwii Adamczyk. Oto szczegółowe wyniki:

Odzież

33,10 kg

Zabawki

7 kg

Środki czystości i higieny osobistej

2,38 kg

Słodycze

7 kg

Żywność długoterminowa

128,4 kg

Ziemiopłody

208,8 kg

RAZEM

386,68 kg

 


 

 
Przygotowania do Wigilii w internacie ? 12 grudnia 2016

Pod czujnym okiem naszej pani Patrycji ? nauczycielki przedmiotów zawodowych na kierunku architektura krajobrazu w poniedziałkowe popołudnie i wieczór młodzież pracowała nad przygotowaniem stroików na wigilijne stoły. Wigilia w internacie zaplanowana jest na czwartek 15 grudnia o godz. 18 w stołówce internatu. Wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy.


 

 
Wybory do Samorządu Internatu

01.12.2016r. o godzinie 16:00 w świetlicy odbyły się wybory do Samorządu Internatu. Po burzliwych wyborach przedstawicieli kandydujących z każdej klasy, mieszkańcy mieli możliwość oddania głosu na swojego kandydata zaznaczając to na karteczkach do głosowania.

Komisja w składzie: Wychowawczyni Joanna Rozdzialik - przewodnicząca oraz wychowawczyni Patrycja Janeczek - członek czuwała nad prawidłowym przebiegiem wyborów. Po głosowaniu komisja przeliczyła wszystkie głosy i wywiesiła wyniki wyborów.

Największa ilość głosów - Natalia Rudnicka uczennica klasy III TH ? Przewodnicząca

Drugie miejsce - Michał Flis uczeń klasy III TH ? Zastępca Przewodniczącego

Trzecie Miejsce ? Michał Pęcak uczeń klasy I TMR ? Skarbnik

Nowo wybrany Samorząd będzie pełnił swoją funkcję przez najbliższy rok kalendarzowy.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy zwycięzcom !!!!!!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 10 z 41