Aktualności
Kolejni zagraniczni goście w Internacie

Koniec lutego i początek marca to fajnie spędzony czas w naszym internacie, m.in. za sprawą niecodziennych gości , przez tydzień zamieszkujących z nami w internacie: studentek Marii z Brazylii i Andrei z Rumunii. Oprócz zajęć , które dziewczyny przeprowadziły lub uczestniczyły w nich w naszej szkole, licznych (choć początkowo nieśmiałych) rozmów, spacerów z sympatycznymi dziewczętami odbyło się fantastyczne spotkanie integracyjne z którego fotorelację wam przedstawiamy:  


 

 
Styczeń, luty ....

Styczeń i luty upłynął nam w internacie na ważnym punkcie w pracy wychowawczej jaki w naszym Internacie zajmuje profilaktyka.  Przeprowadzono liczne działania dotyczące np. skutków zażywania narkotyków, sięgania po alkohol czy papierosy zwłaszcza przez naszych młodych wychowanków, którzy z racji wieku są podatniejsi na szybsze wpadanie w nałóg. Nie zapomniano też o uzależnieniu od telefonów komputerów i tym podobnych „gadżetów” włączając się do akcji Dzień Bezpiecznego Internetu.
Dbaliśmy tez o gazetki tematyczne np. „Rok 2017 – rokiem Marszałka Piłsudskiego” .
Edukowaliśmy się też w zakresie „górnolotnego” słownictwa…  Oj, łatwo nie było…
Nasi wychowankowie (i wychowawcy rzecz jasna!) włożyli też sporo pracy w promocję szkoły uczestnicząc w licznych wyjazdach do szkół gimnazjalnych, różnego rodzaju targach edukacyjnych oraz w przygotowaniach do tych działań, np. mozolnym, ale wytrwałym składaniu ulotek… czy też prasowaniu odpowiedniej odzieży…
A że powszechnie wiadomo: nie  samą nauką uczeń żyje, był też czas wolny – wspólne gry, puzelki, wygłupy… Zobaczcie sami!


 
Małpki w internacie?

Długie zimowe, grudniowe wieczory sprzyjają integracji uczniów. Ale integracja to nie tylko wesoła zabawa, ale też koncentracja, precyzja, uwaga i ostrożność. A to wszystko można przeżyć uczestnicząc w grze ?Spadające małpki?, o czym niedawno przekonali się wychowankowie internatu. I mimo, że na opakowaniu jest wzmianka: ?OD 5 LAT? to nasza młodzież bawiła się wyśmienicie! W grze chodzi o to, że wkładamy małpki do palmy i wyjmujemy patyczki w kolorze, który losujemy rzucając kostką. Kto zbierze najmniej małpek, wygrywa! Rywalizacja była zacięta, a batalię wygrał Bartek Siudem!


 
I wreszcie ferie :-)

Życzymy wszystkim naszym wychowankom bezpiecznych ferii zimowych oraz relaksu i odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten zimowy czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że WSZYSCY wrócimy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Wychowawcy internatu

Jednocześnie chcemy Wam przypomnieć kilka prostych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:

  • Po pierwsze  bądźcie odpowiedzialnymi kierowcami (przestrzegajcie znaków drogowych, dozwolonych prędkości, przywidujcie) i pieszymi (bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu nie tylko po zmroku - noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach, paski odblaskowe wszyte w odzież);
  • Po drugie pamiętajcie o telefonach alarmowych - europejski numer alarmowy: 112;
  • Po trzecie myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, w kolejkach do nich, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
  • Po czwarte przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe i zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
  • Po piąte używajcie kasków chroniących głowę na nartach, łyżwach.
  • Po powrocie do Internatu czeka na was niespodzianka ? nowe gry i zabawy! Przedsmak na fotkach J


 
Bitwa morska

Trzecią rozgrywkę stolikową w Internacie (po Diamentach i Małpkach)  o ostatni już prezent zgubiony przez Mikołaja, młodzież postanowiła powalczyć strategiczną grą Bitwa morska.  Dzięki niej, dziewczęta i chłopcy, stoczyli wielką bitwę z flotą przeciwnika. Podawali współrzędne atakowanego akwenu i czekali na odpowiedź: trafiony - zatopiony czy znowu pudło... ale uważali też na kontratak przeciwnika! Gra polegała na tym, że kto pierwszy zatopi pięć okrętów czyli całą flotę przeciwnika - wygrywa! Zwycięzcą został Dawid Chojnacki. Gratulujemy!


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 41