Aktualności
NAKRĘCAMY SIĘ NA POMAGANIE!

Zachęcamy wszystkich wychowanków Internatu do zbierania nakrętek, aby wesprzeć zbiórkę zorganizowaną dla Mateuszka Mianowanego z Niedrzwicy Dużej, który urodził się z jedną z najcięższych wad serduszka HLHS – zespół niedorozwoju lewej komory serduszka. Jest to jedna z najgorszych wad serca wymagająca co najmniej trzyetapowego leczenia. Na kolejny zabieg chłopczyk potrzebuje 33 tys. euro. Nakrętki prosimy wrzucać do pojemnika przy drzwiach wejściowych.

Wada serca małego Mateusza sprawia, że nie można przywrócić prawidłowej anatomii serca – serce zawsze pozostanie sercem jednokomorowym. Czterdzieści pierwszych dni swojego życia chłopczyk spędził w szpitalu Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. W sierpniu 2015 r. Mateuszek przeszedł bardzo skomplikowaną operacje ma otwartym sercu, która odbywała się w warunkach głębokiej hipotermii z czasowym zatrzymaniem krążenia pozaustrojowego. 8 stycznia 2016 roku Mateuszek przeszedł cewnikowanie serca z poszerzeniem łuku aorty. Kilka dni później dostał kwalifikację na kolejny etap operacji serduszka, która odbyła się już 11 lutego. Niestety, w wyniku operacji powstały komplikacje – bardzo duże ciśnienie tętnicze. Chłopczyk przyjmuje na stałe leki. Oprócz leków musi mieć codziennie kontrolowane parametry – saturacje, które ma na poziomie 85% (zdrowy człowiek 99-100%). Przed nim jeszcze jedna, najcięższa i miejmy nadzieję ostania operacja serca, która odbędzie już pod koniec tego roku w niemieckiej klinice w Munster. Koszt takiej operacji jest ogromy (33 tys. euro) i przewyższa możliwości finansowe rodziny.


ROK SZKOLNY 2017/2018

WITAMY


 

 
Dzień Dziecka

„Bądź dzieckiem jak najdłużej

Jak dziecko baw się, śmiej

I kochaj tak jak dziecko

I serce dziecka zawsze miej!" 

Internatowy Dzień Dziecka świętowaliśmy na świeżym powietrzu w promieniach słońca, przy smakołykach z grilla. Grill-mistrzami zostali Arkadiusz Makulus oraz Łukasz Hawryło, którzy dbali o odpowiedni stopień wysmażenia kiełbasek w towarzystwie ekspertki Patrycji Borowicz. Oprócz dobrego jedzenia wychowankowie mieli szansę wziąć udział w konkurencjach sprawnościowych. Jak widać na załączonych zdjęciach kondycja naszych wychowanków jest doskonała, a to wszystko dzięki ćwiczeniom na naszej szkolnej siłowni i dzięki ciepłemu lekkiemu zefirowi dodającemu skrzydeł…... Grawitacja nie stanowiła dla niektórych problemu J Dzień Dziecka został przygotowany przez panią Sylwię Adamczyk-Mizgała oraz panią Patrycję Janeczek.


 

 
Radość dla Sąsiada :-)

Św. Jan Paweł II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

W przedświątecznym tygodniu w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję „Radość dla Sąsiada” mającą na celu zorganizowanie świątecznej pomoc dla dwuletniego Szymona, który po niedawnej śmierci swojej Mamy, wychowuje się tylko z Tatą.

Głównym celem akcji było stworzenie paczki świątecznej (żywność trwała, środki czystości, itp.) oraz zebranie funduszy na siedzisko rowerowe dla Małego Chłopca. Wiedzieliśmy, że zawsze na Was Kochani możemy liczyć, ale Wasze wsparcie przerosło nasze oczekiwania… Zebraliśmy ponad 920 zł!
Za wyżej wymienioną kwotę, zgodnie z planem, w pierwszej kolejności został zakupiony fotelik rowerowy- ponad 150 zł. Następnie do ofiarowanych rzeczy dokupiliśmy, za kolejne ponad 150zł produkty spożywcze, artykuły chemiczne oraz świąteczne smakołyki tj. owoce, ciasto, itp.
Po konsultacji z Tatą Naszego Małego Sąsiada, pozostałą kwotę tj. 600 zł przeznaczyliśmy na zakup mebli dla Szymonka.
Paczki świąteczne i fotelik rowerowy z najlepszymi życzeniami świątecznymi przekazaliśmy Sąsiadom w przedświąteczną środę, mebli (z przyczyn od nas niezależnych) nie udało się dostarczyć przed Wielkanocą, ale dojechały do Szymona w minioną środę – 19 kwietnia. Cudownie było widzieć Kochani, Waszą radość na twarzy podczas akcji i dostarczania darów dla Rodziny… Równie miło było widzieć uśmiech na twarzy Chłopcy i Jego Taty.
Po rozmowach z Wami – Droga Młodzieży, wiemy, że to nie koniec naszej sąsiedzkiej pomocy. Cieszy nas, że macie ochotę na dzielenie się dobrem, więc zgodnie z obietnicą akcję będziemy kontynuować. Pamiętajcie – Dzień Dziecka już niedługo :-)

Całej Społeczności Szkolnej, za pomoc przy organizowaniu akcji, okazane wsparcie, nie tylko rzeczowe czy finansowe oraz poświęcony czas serdecznie DZIĘKUJEMY.


 
„WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY… ‘’

By uatrakcyjnić naszym podopiecznym czas spędzony w internacie, wychowawczynie Małgorzata Pruchnicka i Iwona Lipiec zorganizowały w świetlicy zajęcia integracyjne. Bawiliśmy się w znane i lubiane przez młodzież „Koło fortuny”, „Tabu”, „Kalambury” i „Literaki”. Rywalizowały ze sobą trzy drużyny, które za każdą poprawną odpowiedź czy bezbłędnie odgadnięte hasło otrzymywały punkty – cukierki. Wszyscy gracze zostali nagrodzeni słodyczami.   


 
Dzień Otwartych Drzwi - 9 marca 2017

Po udanej środzie – Dzień Kobiet , kolejny udany czwartek! Odwiedziło nas mnóstwo gości  - potencjalnych mieszkańców internatu, którzy wraz ze swoimi opiekunami, rodzicami przyszli, by zobaczyć jak wygląda sala mieszkalna w internacie, zapytać  o której rano trzeba wstać, by dostać  śniadanko, sprawdzić w jadłospisie co smacznego serwują panie kucharki na obiady, spróbować jak smakują gofry przyrządzane w aneksie kuchennym, obejrzeć przygotowane w wersji tradycyjnej i elektronicznej zdjęcia, porozmawiać z mieszkańcami bądź wychowawcami internatu i… dokonać niebawem właściwego wyboru czyli PRZYJŚĆ! ZOBACZYĆ! ZAMIESZKAĆ! i przekonać się , że To miejsce czeka właśnie na Ciebie!!! 


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 41