Aktualności
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca, czyli PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY – DZIEŃ WAGAROWICZA. Z tego powodu w internacie odwołano nauki własne. Aby odgonić zimę , a przywitać wiosnę zorganizowaliśmy dzień wiosennych łamigłówek. Do zabawy zgłosiły się trzy 4-osobowe drużyny. Zadaniem uczestników było ułożenie rozsypanych przysłów, wymyślanie najdłuższego zdania rozpoczynającego się na literę „o”. Kolejne zadanie polegało na odnalezieniu na rysunku 10 różnic. Nie zabrakło ulubionej rozgrywki, czyli kalambur. Na wszystkich uczestników czekały nagrody, czyli słodycze. Mamy nadzieję, że dzięki głośnym i radosnym śmiechom udało się nam przepędzić zimę.


 
8 marca Dzień Kobiet

Wszystkim paniom, koleżankom, przyjaciółkom, dziewczętom męska część internatu składa najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta, dużo uśmiechu, samych radości, jeszcze więcej zdrowia i pomyślności.


 
Turniej warcabowy

Turniej warcabowy odbył się 7 marca 2018 w świetlicy internatu. Ochotnicy tj.: Bartek Adamczyk, Miłosz Jurkowski, Jakub Głogowski, Radosław Maj, Kamil Rodoś, Paweł Rolla, Damian Mazurek, Jan Fidzina zmierzyli się ze sobą. Po zaciętej rywalizacji wyłoniliśmy półfinałową czwórkę. Do ścisłego finału zakwalifikowali się Damian Mazurek i Paweł Rolla. Zwycięzcą okazał się Damian Mazurek.


 
„ARS, czyli jak dbać o miłość”

Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego pt. „ARS, czyli jak dbać o miłość”. Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu: „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych”, współfinansowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Wyjątkowość programu „ARS, czyli jak dbać o miłość?” polega na nowoczesnym  podejściu do profilaktyki uzależnień, opartym o wartości uznawane przez młodych ludzi. Głównym celem programu jest ograniczenie używania substancji psychoaktywnych przez młodzież (np. alkoholu, tytoniu, narkotyków i dopalaczy), także w kontekście przyszłych ról rodzicielskich.

Zajęcia edukacyjne realizowane są w Internacie w godzinach popołudniowych. Struktura programu oparta jest na 3 częściach. Do tej pory odbyły się dwie część programu: „Życie i dobre zdrowie podstawowym warunkiem ludzkiej miłości” oraz „Czy używanie substancji psychoaktywnych może popsuć ludzką miłość?” Pierwsze z nich odbyło się 23 stycznia 2018 r. zaś drugie 08. 03. 2018 r.

Program spotkał się z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży, głownie z uwagi na uniwersalną tematykę. Pomaga młodym ludziom uświadomić sobie, jakie niebezpieczeństwa niosą ze sobą szkodliwe używki. Ponadto uzmysławia, że zdrowe i dobre, pełne miłości życie –to życie bez środków psychoaktywnych.


 
Wigilia w Internacie

Czas Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najważniejszych wydarzeń w ciągu roku. Przygotowania do Wigilii w Internacie trwały przez dwa tygodnie. Zwieńczeniem była uroczysta kolacja, która odbyła się w poniedziałek 18. 12. 2017 r. Tego dnia cała brać, czyli Wychowawcy Internatu oraz Uczniowie zgromadzili się w stołówce punktualnie o 18.00.

Świętowanie zaczęliśmy od wysłuchania montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez naszych wychowanków pod bacznym okiem p. I. Lipiec. Następnym punktem tego ważnego wieczoru było przełamanie się opłatkiem, z wychowankami, kolegami, koleżankami oraz złożenie życzeń.

Następnie zasiedliśmy do suto zastawionych stołów, na których nie zabrakło czerwonego barszczu, ryby oraz makowca. Skoro była to Wigilia, nie obyło się więc bez kolęd – gromko zabrzmiały w całym Internacie. Uroczystość odbyła się w bardzo miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 41