Aktualności
Rok szkolny 2018/2019

Nadszedł wrzesień…

Obecny rok szkolny, tak jak kilka minionych lat, rozpoczęliśmy od kwaterowania młodzieży w internacie w przeddzień uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego. W niedzielę, 2 września, o godzinie 15 zjawił się tłum mieszkańców internatu. Najliczniejszą grupą byli oczywiście pierwszoklasiści i ich rodzice, opiekunowie, którzy uczestniczyli w zebraniu wprowadzającym nowo przybyłą młodzież w tajniki internackiego życia…

Po spotkaniu wszyscy przyjęci wychowankowie poznali swoich wychowawców i zostali zakwaterowani w odpowiednich salach mieszkalnych. Następnie, przyszedł czas na poznanie współlokatorów i innych osób z klasy oraz poznanie internatu. Pierwsze dni pobytu w internacie to również czas dopełniania formalności, uzupełniania dokumentów, kwestionariuszy, ankiet, druków meldunkowych… To także czas przygotowania się do szkoły: zakup książek, zeszytów, przyborów szkolnych, odpowiedniej odzieży…

To także czas wytężonej pracy wychowawców internatu, którzy oprócz całego zgiełku związanego z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przygotowywali się do dodatkowych zadań i reprezentowali ZSTR na Dożynkach Wojewódzkich w Radawcu – p. Patrycja Janeczek oraz na Gminnym Święcie Plonów w Strzyżewicach, panie: Aneta Klimek i Ewelina Kołodziejczyk. Wychowawcy internatu w tych przedsięwzięciach ściśle współpracowali z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Panie Magdalena Dec i Małgorzata Pruchnicka reprezentowały Szkołę podczas ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie 2018 zorganizowanej jako Powiatowy Dzień Czytelnictwa w ZS im. Ks. A. Kwiatkowskiego w Bychawie czytając fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.

Warto również dodać, że w wakacje sale mieszkalne zostały odmalowane i wyposażone w nowe rolety, nowe poduszki… Aneks kuchenny doposażono w garnki, patelnie, czajniki i inne przybory kuchenne.

W bieżącym tygodniu, (zakładamy, że „złapaliście już szkolny klimat” J) mieszkańcy internatu wezmą udział w wieczorku zorganizowanym z okazji wspomnianego już Narodowego Czytania, zaś w kolejnym tygodniu, najprawdopodobniej we wtorek – 18 września spotkamy się na Imprezie Integracyjnej. Będzie odlotowo!

                                                                                                                                         Małgorzata Pruchnicka


 
WAKACJE :-)

Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od książek, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad morzem czy jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym 2018/2019- roku szkolnym.
Życzymy wszystkim wychowankom i pracownikom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy za cały 2017/2018 rok szkolny.

Wychowawcy Internatu ZSTR w Piotrowicach


 

 
:-)

„Jedynym sposobem,
by uniknąć zepsucia pod wpływem pochwał,
jest pracować dalej.
Innego wyjścia nie ma” Albert Einstein

Wychowankom naszego Internatu praca nie jest obca… Aktywnie uczestniczą oni we wszystkich działaniach podejmowanych w szkole: Regionalny Konkurs o Polskim Ruchu Ludowym, pożegnanie absolwentów, wyjazd na Moto Show Poznań i Volkswagen Poznań, kurs obsługi drona, kurs nauki jazdy kategorii B i i B+E, biorą udział w lekcjach w terenie np. w Ogrodzie Botanicznym, prezentują ofertę edukacyjną naszego Zespołu na targach, w gimnazjach, itd., przygotowują obsługę cateringową różnych uroczystości, a także dekoracje okolicznościowe, kwiatowe i inne…  


 
Poprawa zdrowia prokreacyjnego

6. cel operacyjny Narodowego Programu Zdrowia pt. „Poprawa zdrowia prokreacyjnego”.

Nasz szkoła (głównie mieszkańcy Internatu) przystąpiła do realizacji projektu „W stronę dojrzałości”. Są to warsztaty dla młodzieży poruszające zagadnienia zdrowia prokreacyjnego. Przedsięwzięcie powstało w wyniku realizacji zadania zleconego przez Ministra Zdrowia i dotyczy problemów, z którymi aktualnie nastoletni uczniowie się stykają.  Zadanie jest finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Działanie 2.: „Prowadzenie edukacji zdrowotnej i działalności informacyjnej i profilaktycznej dotyczącej czynników endo- i egzogennych mających wpływ na zdrowie prokreacyjne kobiet i mężczyzn, przeciwdziałanie skutkom seksualizacji dzieci i młodzieży, zachowań ryzykownych, uzależnień behawioralnych, uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz kształtowanie postaw sprzyjających zachowaniom prozdrowotnym”.

CELE PROJEKTU:

 • Kształcenie umiejętności dokonywania właściwych wyborów w zakresie zdrowego stylu życia.
 • Pozyskanie wiedzy nt. organizmu ludzkiego i zachodzących w nim zmian rozwojowych w okresie dojrzewania w perspektywie rodzicielstwa.
 • Wsparcie młodzieży w przygotowaniu się do podjęcia przyszłych ról małżeńskich i rodzicielskich. Uświadomienie i uzasadnienie potrzeby przygotowania się do przyjęcia postawy odpowiedzialnego macierzyństwa i ojcostwa.
 • Ukazanie tematyki zdrowia prokreacyjnego w aspekcie profilaktyki i leczenia niepłodności.

MODUŁ I WPROWADZENIE

 • Każdy krok ma znaczenie.
 • Styl życia a zdrowie prokreacyjne.
 • Wczesna inicjacja seksualna a zdrowie prokreacyjne.
 • Uwaga! Choroby przenoszone drogą płciową.

MODUŁ II TAJEMNICE LUDZKIEJ PŁODNOŚCI

 • Płodność wskaźnikiem zdrowia prokreacyjnego.
 • Planowanie rodziny.
 • Metody planowania rodziny.
 • Troska o rozwój dziecka poczętego.

MODUŁ III A KIEDY PŁODNOŚĆ ZAWODZI…

 • Niepłodność.
 • Ochrona zdrowia prokreacyjnego.

MODUŁ IV PODSUMOWANIE

 • Wygrać życie!
 
Prawie wszyscy beneficjenci „Kreatywnej edukacji w powiecie lubelskim” mieszkańcami internatu :-)

Doradztwo edukacyjno – zawodowe

W naszej szkole, w II semestrze bieżącego roku szkolnego, kontynuowany był dziewięciogodzinny cykl zajęć z doradztwa edukacyjno – zawodowego w ramach realizowanego w szkole projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim” . Tym razem zajęcia przeznaczone były dla 10 osób uczących się w Technikum w zawodzie technik hotelarstwa lub technik architektury krajobrazu.
W pierwszej turze przedsięwzięcia uczestniczyła dziesięcioosobowa grupa chłopców uczących się w Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Ostatnia tura tego typu zajęć, tak jak pierwsza, skierowana będzie do uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa (i agrotroniki). Rozpocznie się ona w nowym roku szkolnym, tj. we wrześniu 2018.

Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

W naszej szkole rozpoczęły się one w kwietniu. Zajęcia te, w wymiarze 35 godzin lekcyjnych, skierowane są dla dziesięcioosobowej grupy uczniów, w całości będących wychowankami internatu, uczących się w Technikum w zawodzie technik hotelarstwa lub technik architektury krajobrazu. Dla każdego ucznia, do dyspozycji podczas zajęć, został zakupiony podręcznik oraz ćwiczenia ułatwiające pracę, a także materiały piśmiennicze.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 5 z 41