Warsztaty z carvingu

W dniu 19.11.2019r. w Dworku Kajetana Koźmiana w Piotrowicach miały miejsce niezwykłe warsztaty z carvingu, mające na celu zdobycie artystycznych umiejętności z zakresu dekorowania potraw, a także integrację ze środowiskiem lokalnym. Organizatorem tej imprezy była Gminna Biblioteka Publiczna im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach, na czele z Panią dyrektor Moniką Zagórską, zaś prowadzącą - zaprzyjaźniona z biblioteką i charytatywnie udzielająca się Pani Teresa Chwała.

W tym niezwykłym wydarzeniu brały udział uczennice naszej szkoły z klas pierwszych Technikum w zawodzie technik hotelarstwa oraz technik architektury krajobrazu wraz z wychowawcą internatu p. Anną Kowalik. Podczas dwugodzinnych zajęć warsztatowych dziewczęta poznały profesjonalny sprzęt wykorzystywany do carvingu, a także mogły samodzielnie wykonać swoje małe arcydzieła. Na stole pojawiały się kolejno warzywa i owoce: marchew, cebula, ogórek, papryka chili, burak czerwony, jabłko, kiwi…. zaś po kilku fachowych nacięciach powstawały dzieła sztuki. Wiemy, że jest to praca bardzo precyzyjna i wystarczy jedno nieuważne pociągnięcie noża, by zniszczyć wizję i efekt końcowy. Dziewczyny jednak walczyły do końca /bezkrwawo/, starając się nadążać za podręcznikiem oraz własną fantazją. Stworzyły kilka dobrych prac i mimo, że nie każde dzieło to arcydzieło, do internatu zaniosły dobry nastrój i chęć dalszego rozwijania talentu.

Anna Kowalik