Rok szkolny 2019/2020

Wrzesień

W przeddzień uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego rozpoczęliśmy kwaterowania młodzieży w internacie. W niedzielę, 1 września, przed godziną 15 zjawiło się wielu mieszkańców internatu. Najliczniejszą grupą byli oczywiście pierwszoklasiści i ich rodzice, opiekunowie, którzy uczestniczyli w zebraniu wprowadzającym nowo przybyłą młodzież w tajniki internackiego życia…

Po spotkaniu wszyscy przyjęci wychowankowie poznali swoich wychowawców i zostali zakwaterowani w odpowiednich salach mieszkalnych. Następnie, przyszedł czas na poznanie współlokatorów i innych osób z klasy oraz poznanie internatu. Pierwsze dni pobytu w internacie to również czas dopełniania formalności, uzupełniania dokumentów, kwestionariuszy, ankiet, druków meldunkowych… To był także czas przygotowania się do szkoły: zakup książek, zeszytów, przyborów szkolnych, odpowiedniej odzieży…

Na szczęście wszystko już ogarnięte, „szkolny klimat złapany” można odpowiadać na lekcjach, pisać wypracowania i klasówki, dostawać piątki i zbierać pochwały za wzorowe zachowanie, a w wolnych chwilach się rozwijać, poszerzać horyzonty…

                                                                                                                                        Małgorzata Pruchnicka