Dzień Otwartych Drzwi

dni otwarte19


 
Konferencja Szkół Zawodowych w Bychawie

konferencja19


 
Olá Portugalia! Ciao, ciao Italia :-)

Już niebawem, w marcu, w ramach programu Erasmus+ pn. „Europejscy zawodowcy”, uczniowie naszego Zespołu Szkół ponownie wyjadą na 3 – tygodniowe staże zagraniczne. Do wyjazdu przygotowują się uczniowie klas drugich i trzecich, uczestnicząc w zajęciach językowych, pedagogicznych, kulturowych oraz innych dotyczących np.: prawnych aspektów pobytu za granicą, kontaktów z migrantami, szeroko pojętego bezpieczeństwa, pierwszej pomocy… Dwie szesnastoosobowe grupy wyjadą do Włoch, jedna do Portugalii. Każdą grupą opiekuje się dwóch nauczycieli.
Uczniowie otrzymali już rozmówki językowe, po feriach zostaną im przydzielone stroje do pracy zawodowej oraz… „euro – kieszonkowe”! A potem tylko pakowanie walizek i… witaj przygodo!

Warto dodać również, że w kolejnych latach, w ramach programu Erasmus+ będziemy realizować nowy projekt pod nazwą „Zawodowcy w Europie”. W 2020 i 2021 roku po 45 osób wyjedzie na staże do Włoch i Portugalii. Celem projektu jest ułatwienie uczestnikom zdobycia wiedzy i doświadczenia poszukiwanego przez pracodawców na lokalnym i regionalnym rynku pracy, a do tego prowadzą: zdobycie nowych kompetencji zawodowych i językowych oraz podwyższenie kompetencji osobistych uczestników projektu.
Zatem Droga Młodzieży, uczęszczajcie systematycznie do szkoły, zbierajcie dobre oceny, angażujcie się w życie naszego Zespołu, następnie złóżcie odpowiedni wniosek i wyruszcie z Erasmusem+ w świat po nowe doświadczenia :-)

                                                                                                                             Małgorzata Pruchnicka


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 117