UCZNIOWIE TURYSTYCZNIE NA OLIMPIADZIE LZS

18 października uczniowie naszej szkoły brali udział w Wojewódzkiej Olimpiadzie Turystyczno – Krajoznawczej LZS, która odbywała się na terenie Dęblina. Uczestnicy musieli zmierzyć się z 4 km trasą, na której mieli wyznaczone punkty, gdzie musieli rozwiązać testy i zmagać się z wyznaczonymi zadaniami.

Uczniowie na początek musieli wykreślić profil trasy, następnie rozwiązać test ze znajomości Tatr i Podhala, rozwiązać zadanie na temat Słowacji, udzielić informacji o Unii Europejskiej, określić odległości metodą na oko oraz udzielić pierwszej pomocy.

Trzeba było wykazać się wiedzą i pokonać trasę w odpowiednim czasie, co nasi uczniowie w składzie: Aniela Fornal, Marta Kwapińska, Elwira Rozwadowska, Skiba Weronika, Sójka Magdalena, Natalia Wilkołazka, Monika Żydek i Mateusz Tarkowski pod kierownictwem nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Bieleckiego zrobili bardzo dobrze i zajęli wysokie 3 miejsce na Wojewódzkiej Olimpiadzie LZS.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na szlaku turystycznym.


 
Pierwszaki w Sandomierzu

19.10.2016 klasa I tg wyjechała na wycieczkę integracyjną do Sandomierza. To jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast polskich, niegdyś jedno z największych. Wielowiekowy rozkwit Sandomierza widoczny jest do dziś w licznych budowlach miejskich i sakralnych. Razem z przewodnikiem przez ponad pięć godzin zwiedzaliśmy zespół architektoniczno-krajobrazowy Starego Miasta, który zachował układ urbanistyczny z II połowy XIV wieku. Zwiedzaliśmy podziemną trasę turystyczną, czyli słynne sandomierskie lochy, w których znajdowały się podziemne składy kupieckie z XV-XVII wieku ciągnące się pod kamieniczkami w Rynku o długości około 500 metrów. Wchodziliśmy na Bramę Opatowską i z tarasu widokowego oglądaliśmy panoramę Sandomierza. Atrakcją była zbrojownia rycerska, w której uczestnicy wycieczki mogli przymierzać starodawne stroje, wypróbować różnorodne narzędzia tortur, broń rycerską. XIV-wieczna katedra gotycka zachwyciła wszystkich układem przestrzennym i bogatą dekoracją rzeźbiarską we wnętrzu. Do kolejnego zabytku kościoła św. Jakuba doszliśmy wąwozem lessowym o stromych ścianach dochodzących do 10 m wysokości. Powstał on w wyniku erozji skały i odsłonił korzenie rosnących na zboczach drzew. Nie zapomnieliśmy także o przejściu przez „Ucho Igielne”, by spełniły się wszystkie najskrytsze życzenia. Zmęczeni i pełni wrażeń wracaliśmy do domu, ale mamy nadzieję, że jeszcze wrócimy do tego urokliwego miasta. 


 

 
POWIAT LUBELSKI „SAMORZĄDOWY LIDER EDUKACJI ” 2016

12 października br. Pan Paweł Pikula, Starosta Lubelski wraz z Panią Beatą Janiszewską – Brudzisz, Naczelnikiem Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Społecznych w imieniu Powiatu Lubelskiego odebrali Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji 2016” oraz Wyróżnienie „Prymus” przyznane w szóstej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw przez Komisję Ekspertów, reprezentujących środowiska akademickie, powołaną przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC.

Finałowa Gala odbyła się w Sali Białej Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Podczas jej trwania reprezentantom powiatów i gmin z całego kraju wręczono Certyfikaty poświadczające pozytywny wynik ewaluacji w dziedzinie jakości i efektywności lokalnej polityki oświatowej. Certyfikaty wręczali prof. Dariusz Rotta, wykładowca Uniwersytetu Śląskiego i przewodniczący Komisji Certyfikacyjnej Programu „Samorządowy Lider Edukacji” oraz Pani Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji” jest jednym z najbardziej prestiżowych, elitarnych i rozpoznawalnych certyfikatów jakości, jakie może otrzymać jednostka samorządu  terytorialnego. 

Certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji”, potwierdza, że Powiat Lubelski podejmuje nowoczesne, efektywne, innowacyjne i wartościowe społecznie działania w dziedzinie lokalnej polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą. W sposób szczególny dba o rozwój szkolnictwa na swoim terenie, wyróżnia się pod względem inwestycji w oświatę i jej infrastrukturę, wspiera innowacje edukacyjne oraz propaguje „dobre praktyki” w dziedzinie nauki, szkolnictwa i kultury. Wyróżnienie „Prymus” dla Powiatu Lubelskiego potwierdza, że Powiat Lubelski w procedurze certyfikacyjnej uzyskał najwyższą liczbę punktów rankingowych. Wyróżnienie stanowi dowód, iż nagrodzona w nim jednostka terytorialna należy do grona najbardziej innowacyjnych, efektywnych i skutecznych polskich samorządów w dziedzinie polityki edukacyjnej i zarządzania oświatą.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 77