UWAGA !!!

Zapraszamy rodziców lub opiekunów prawnych na zebranie, które odbędzie się 25 listopada 2018r. (niedziela) o godz. 09:30.

Zmiana terminu zebrania dla klasy I TG (technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu) i II TS (technik pojazdów samochodowych) na 18 listopada 2018r. - godz. 10:00


 
PATRIOTYCZNY SPEKTAKL „DZIADY” CZ. III NA STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 5 listopada br. gościliśmy w naszej szkole grupę teatralną „Forma” z Białegostoku. Na przedstawienie stawili się chętni wrażeń, a więc wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. Mieliśmy przyjemność obejrzeć spektakl pt. „Dziady” cz. III A. Mickiewicza. Na naszych oczach komponowana była scenografia, ukazała się cela więzienna. Pojawiły się również sugestywne kostiumy, płaskie lalki, gadające głowy, a nawet animacje rysunkowe robione na żywo – wszystko z myślą o młodzieży, która może uważać dzieło za trudne. Celem przedstawienia było przybliżenie najważniejszych problemów dramatu, głównie od strony bohaterów, ich dylematów, rozterek, ambicji. Za organizację przedstawienia odpowiedzialne były panie polonistki: p. M. Dec i p. B. Kamińska.


 
Wieczornica Poetycka w Internacie

O „Tej co nie zginęła”. Pod tymi słowami zapewne podpiszą się wszyscy uczestnicy i widzowie Wieczornicy Poetyckiej. Z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości zorganizowaliśmy w Internacie spotkanie poetyckie. W czwartek 8 listopada w zacienionej świetlicy zebrali się wszyscy wychowankowie, by przy cichej muzyce F. Chopina wysłuchać recytacji patriotycznych wierszy. Nie zabrakło m. in. „Inwokacji” A. Mickiewicza, hymnu „Smutno mi, Boże…” J. Słowackiego czy też utworu L. Szumana „Leć orle biały”. Uczniowie z klas pierwszych wszystkie utwory pięknie zaprezentowali. W klimatycznej atmosferze, na chwilę, cofnęliśmy się w czasie, a dokładnie o sto lat, kiedy to Polska stawała się wolna i niepodległa. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały XIX wiek zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa, za tę wielką sprawę walczyli i ginęli.

Spotkanie zorganizowały: p. M. Dec, p. B. Kamińska, p. Ewelina Kołodziejczyk.


 
40 - lecie szkolnego klubu sportowego TROPS

"Powiedz mi, to zapomnę. Naucz mnie, to może zapamiętam. Zaangażuj mnie, to się nauczę " 

                                                                                                          Benjamin Franklin

Obsługa podczas Jubileuszu 40 - lecia szkolnego klubu sportowego TROPS w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Bystrzycy Starej - uczniowie z klasy I oraz II TH  spisali się na medal :). Kompozycje kwiatowe przygotowali uczniowie I TAK pod okiem pani Patrycji Janeczek.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 112