„Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

„To za nami, za nami już jest…
Co przed nami, przed nami, kto wie…”
czyli o podsumowaniu projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W minionym roku szkolnym 2017-2018 w ZSTR w Piotrowicach realizowanym był m.in. projekt KREATYWNA EDUKACJA W POWIECIE LUBELSKIM.

W ramach tych zajęć w naszej szkole odbyły się zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki oraz zajęcia z doradztwa edukacyjno – zawodowego. Uczniowie do zajęć otrzymali materiały piśmiennicze oraz podręczniki. Szkoła została również doposażona w laptopy oraz drukarki 3D, którym wielu uczniów podczas uczestnictwa w Dniach Otwartych Drzwi czy imprez lokalnych przyglądała się z zachwytem i niedowierzaniem.

W nowym roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się nowy nabór do kolejnych grup. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż NIE SAMĄ NAUKĄ UCZEŃ ŻYJE szczegóły zamieścimy na szkolnej stronie internetowej oraz na tablicach informacyjnych pod koniec sierpnia. A teraz… NIECH ŻYJĄ WAKACJE! J

Szkolny koordynator projektu: Małgorzata Pruchnicka


 
Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli

DSC 0882

 

W Dniu Otwartych Drzwi Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, które obyły się w minioną niedzielę – 24 czerwca, uczestniczył również Zespół Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach.

Na ten dzień nauczyciele: M. Pruchnicka, J. Rozdzialik, M. Bielecki i A. Boruch przygotowali stoisko informacyjno – promocyjne. Prezentowano również Kroniki Szkolne, które wzbudzały zachwyt wśród nie tylko Naszych Absolwentów, ale i…ich dzieci, które z radością w głosie krzyczały: „Tato! to TY!” odnajdując swoich ojców na zdjęciach sprzed lat. Dostępna była również informacja o kierunkach kształcenia dla młodzieży, oraz materiały promocyjne: ulotki, smycze, długopisy. Stoisko odwiedzane było także przez obecnych uczniów, ich rodziców, ale też Absolwentów sprzed kilkudziesięciu lat, którzy z nostalgią w głosie wspominali naukę w Szkole w Piotrowicach.

Kolejną okazją do spotkania Nas w plenerze będą Gminne czy Powiatowe Dożynki zaplanowane na koniec sierpnia i początek września.


 
Niech żyją WAKACJE ... :-)

22 czerwca – długo oczekiwany przez wielu uczniów dzień wreszcie nadszedł…

Dla wielu uczniów naszego Zespołu był to bardzo dobry rok! Dyrektor Szkoły – p. J. Baran, kierownik kształcenia praktycznego – p. A. Kawałek oraz wychowawcy wręczyli wiele nagród za szczególne osiągniecia w bieżącym roku szkolnym: od świadectw z wyróżnieniem, poprzez książki: za dobre czy bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, znakomitą frekwencję czy zaangażowanie w życie internatu, statuetki za osiągnięcia sportowe do dyplomów za honorowe krwiodawstwo…
Nie sposób wymieniać wszystkich nagrodzonych pozwólcie, że wyróżnimy osoby, które otrzymały świadectwo z czerwonym paskiem: Justyna Bork – uczennica klasy II Technikum w zawodzie technik architektury krajobrazu, Dominika Mazur – uczennica klasy I Technikum w zawodzie technik hotelarstwa, Patryk Łubkowski i Michał Wójtowicz – uczniowie klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Wszystkim nagrodzonym – gratulujemy! Całej Społeczności Szkolnej: Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom administracji i obsługi życzymy zdrowych, bezpiecznych wakacji, urlopów, odpoczynku od porannego wstawania i codziennych uczniowskich czy zawodowych obowiązków…
Do zobaczenia we wrześniu!


 
Nasz wolny czas we Włoszech

Codziennie po pracy, po obiedzie mamy do dyspozycji wiele godzin dla siebie. Spędzamy je na różne sposoby. Ostatnio chłopcy zdecydowali się zdobyć szczyt Monteluco. Co prawda nie wszyscy udali się na tę wyprawę. Grupa zapaleńców miała zamiar dotrzeć do celu. Jednak nie każdy ma ochotę na intensywny ruch. Część młodzieży chętnie spaceruje po parku, pozostali przebywają w pokojach, serfując po Internecie lub rozmawiają z bliskimi. W poniedziałek mieliśmy wspaniałą okazję zaczerpnąć morskiego powietrza. Po ponad dwugodzinnej podróży dotarliśmy do San Benedetto del Tronto – pięknego kurortu nadmorskiego. Miasto zachwyca alejami z palm i kwitnącymi oleandrami. Dla niektórych morze było wyjątkowym widokiem, który widzieli po raz pierwszy. Piaszczysta plaża, ciepły piasek i woda zapewniły wszystkim wspaniały relaks. Zabawy w morzu, gra w piłkę, wyprawy na kamienistą wyspę to główne zajęcia tego dnia. Wszyscy spędziliśmy tam niezapominane chwile, nie brakowało śmiechu i żartów. Wykorzystaliśmy piękną pogodę na opalanie, co mocno dało się odczuć później, a szczególnie Radek. Nie tylko dziewczęta lubią brąz. Okazało się, że i chłopcy. Wieczorem przy kolacji wszyscy ocenialiśmy stopień włoskiej opalenizny.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 107