ZSTR ponownie w Spoleto

20 maja 2018 r. 18-osobowa grupa wraz z dwoma opiekunkami wyleciała na staże zawodowe do Spoleto. Z klasy II TMR wyjechało 15 chłopców a wraz z nimi 3 dziewczęta z II TH. Podróż samolotem wywołała wiele emocji, tym bardziej, że większość uczniów leciała po raz pierwszy. Obawy, że ulegniemy katastrofie nie ziściły się, bezpiecznie i całkiem miękko wylądowaliśmy na płycie lotniska w Rzymie. Powitał nas ciepły deszcz, ale przywieźliśmy dobrą pogodę z Polski, więc po chwili wyszło piękne słońce. Zakwaterowani jesteśmy w dwuosobowych pokojach, w nowoczesnym budynku Casa Religiosa di Ospitalita Nazareno.Ta sielanka nie potrwa jednak długo, ponieważ po tygodniu wracamy do siedziby głównej Villa Redenta. Jedzenie jak na początek wszystkim smakuje, tym bardziej, że dwa razy dziennie serwują mięso, z czego szczególnie zadowoleni są chłopcy. Pierwszy dzień upłynął na sprawach organizacyjnych, poznawaniu miasta. Od wtorku wszyscy stawili się już do pracy. Grupa chłopców pracuje w prywatnej firmie rolnej produkującej wino i oliwę, natomiast dziewczęta w Villi Redencie. Czekamy na pierwsze wrażenia, a tymczasem przesyłamy kilka fotek. Pozdrawiamy, do miłego zobaczenia.


 

 
NASI UCZNIOWIE NA IGRZYSKACH

W niedzielę 20 maja w Pszczelej Woli odbyły się III Powiatowe Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne, w której uczestniczyło wiele gmina z naszego powiatu, a także uczniowie naszej szkoły.

Odbyło się wiele konkurencji lekkoatletycznych i zespołowych. Nasi uczniowie startowali w sztafecie szwedzkiej, w biegu na 400 m oraz w skoku w dal.

Nasza uczennica Justyna Bork w biegu na 400 m zajęła 3 miejsce, natomiast w skoku w dal 2 miejsce, i tu należą się jej ogromne gratulacje. Natomiast nasza męska sztafeta w składzie: Karol Brodziak, Dawid Kwiatkowski, Paweł Świątek i Stanisław Zdybel zajęła I miejsce, pokazując moc, wygrywając z dużą przewagą.

Wszyscy nasi uczniowie, którzy startowali, ukończyli zawody na podium i dlatego składamy im gratulacje za zaangażowanie i wolę walki.


 
Wizyta w Ogrodzie Botanicznym

W dniu 11 maja br. młodzież z Technikum Architektury Krajobrazu wyruszyła na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Towarzyszyła im piękna, wiosenna pogoda. Lubelski Ogród Botaniczny zajmuje powierzchnię prawie 22 ha i gromadzi 6700 gatunków roślin, a więc było co oglądać. W czasie wędrówki alejkami ogrodu młodzież zobaczyła przeróżne drzewa, krzewy, byliny i rośliny jednoroczne oraz dowiedziała się wielu ciekawych informacji o pochodzeniu, budowie, wymaganiach siedliskowych i znaczeniu spotkanych roślin. Rośliny górskie, bagienne, tropikalne, nadmorskie, ozdobne, lecznicze, użytkowe, a nawet biblijne… wiele z nich przepięknie kwitnie o tej porze roku.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki wywołało zwiedzanie szklarni. W jednej hodowane są kaktusy i sukulenty. Kolekcja liczy 130 gatunków i jest największą w Polsce. W drugiej szklarni mogliśmy obejrzeć rośliny wilgotnych lasów tropikalnych: storczyki, draceny, pnącza i rośliny użytkowe: wanilia, kawa, pieprz, bawełna, cytryna i inne. A piękne i ogromne palmy obudziły w młodzieży wspomnienie niedawnej wycieczki nad Adriatyk, w czasie wyjazdu do włoskiego Spoleto w ramach programu Erasmus+.

Wizyta w Ogrodzie Botanicznym była dla przyszłych architektów krajobrazu bardzo dobrą okazją do poznania i zapamiętania jak wyglądają rośliny o których uczą się na zajęciach teoretycznych. Opiekunką wycieczki była p. Patrycja Janeczek.


 

 
II TG w plenerze i strefie wysokich lotów

16 maja klasa druga technikum była na wycieczce w Lublinie. Była to nagroda za najlepszą frekwencję i średnią ocen. Zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Lubelskiej i zaliczyliśmy „Strefę wysokich lotów”.

Warto było odwiedzić skansen nie tylko , aby pozwiedzać, ale również odpocząć i zrelaksować się wśród zieleni. Było tam prześlicznie. Mnóstwo zieleni, kwiatów, pachnących bzów, śpiewających ptaków. Bardzo dobrze zachowane chaty, udostępnione do zwiedzania. Ciekawe tez prowincjonalne miasteczko, kościół, cerkiew i dworek, stare wiatraki, stodoły. Muzeum pokazuje jak ludzie żyli dawniej, ich codzienność. Skansen jest ciekawie umieszczony w przestrzeni, jest co oglądać i o czym myśleć. Sympatyczny powrót do przeszłości w czasy dawnej lubelskiej wsi, której już teraz nie ma .

Na wyjeździe nie mogło zabraknąć wyzwań, więc pojechaliśmy do parku trampolin Czy można latać nie mając skrzydeł? Można, o czym przekonaliśmy się na miejscu. Były trampoliny, gąbki i skoki aż do samego nieba. Strefa Wysokich Lotów to, jak mówią najbardziej uskrzydlony park trampolin w Lublinie i spełnił wymagania nawet najbardziej zaawansowanych skoczków. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do szkoły.


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 106