Projekty unijne

W latach 2017 – 2019 w naszej szkole będziemy realizować razem z Powiatem Lubelskim dwa kolejne projekty unijne.

Dla uczniów proponujemy następujące działania:

  • Kurs na prawo jazdy kategorii B
  • Kurs na prawo jazdy kategorii B+E
  • Kurs spawacza metodą MIG MAG
  • Kurs spawacza metodą TIG
  • Kurs ECDL Core
  • Staże i praktyki
  • Zajęcia „Akademia Techniki Motoryzacyjnej” oraz wyjazd na Targi Motoryzacyjne w Poznaniu i do zakładu produkującego pojazdy
  • Zajęcia z języka angielskiego i matematyki.

Miło nam także poinformować, iż kolejna grupa 54 uczniów wyjedzie w przyszłym roku na staże zawodowe do Włoch i Portugalii w ramach programu Erasmus+.


 

 
Makiety ogrody wykonane przez uczennice Technikum Architektury Krajobrazu


 
Przyjemne z pożytecznym…

Nauka w Technikum Architektury Krajobrazu to nie tylko zajęcia teoretyczne prowadzone w murach szkolnych, ale także zajęcia w szkolnym ogrodzie. W miniony wtorek przekonały się o tym uczennice klasy I TAK. Podczas, gdy ich koleżanki i koledzy siedzieli w szkolnych ławkach, uczennice zajmowały się przyszkolnymi rabatami, usuwając niepożądane chwasty, podcinając zbyt rozrośnięte egzemplarze i utrwalając nazwy zasadzonych gatunków roślin ozdobnych, a do tego korzystały z dobrodziejstwa słonecznego czyli jednym słowem łączyły PRZYJEMNE z POŻYTECZNYM……


 
Wszechświat należy do nas, czyli znowu pod kopułą PLANETARIUM

Kosmos, Droga Mleczna, Układ Słoneczny, Supernowa, Warkocz Bereniki, a może czarna dziura lub biały karzeł. Nic nie jest już dla nas obce. Skąd to wiemy? Otóż 9 maja 2017 roku w naszej szkole ponownie gościło Planetarium „Bajkonur”, będące jednym z etapów realizowanego programu z fizyki „ Przez doświadczenie do wiedzy”.

Wielka kopuła kryła w sobie tajemnice Wszechświata. Tajemnice, które odkryła tylko nam – uczniom Zespołu Szkół Techniki Rolniczej w Piotrowicach. Kosmos, czyli przestrzeń pełna wielu dziwnych i nie do końca wytłumaczalnych zjawisk, które próbowali opisywać m.in. Galileusz, Kopernik, Kepler, czy Heweliusz, dzisiaj dla nas odkrywa swoje oblicze. Czy Wszechświat rozszerza się? Co kryją czarne dziury? Co stanie się z naszym Słońcem i jakie będą losy Ziemi? Czy jest możliwe życie na innych planetach i to nie tylko w naszym Układzie Słonecznym, ale nawet w innych galaktykach? To wiele pytań, na które tylko częściowo otrzymaliśmy odpowiedzi. Niemniej, spotkanie z astronomią w takim wydaniu było ogromnym przeżyciem i dowodem na to, że na pewno nie jesteśmy „pępkiem” Wszechświata.

Po spotkaniu pod kopułą tylko nabraliśmy apetytu na więcej. Może obserwacja nocnego nieba za pomocą specjalistycznych teleskopów zaspokoi naszą potrzebę wiedzy? Czekamy na to z niecierpliwością, a to już wkrótce się wydarzy. Zachęcamy wszystkich do udziału w kolejnej wyprawie w Kosmos.


 

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 91