Staże zagraniczne - wycieczka do Porto

W ubiegłą sobotę odbył się pierwszy z zaplanowanych wyjazdów – wycieczka do Porto. Zwiedzanie zaczęliśmy od piwnic Winiarni Offley, w której wytwarzane jest tradycyjne wino „porto”. Następnie udaliśmy się na rejs po rzece Douro, podczas którego podziwialiśmy piękną panoramę miasta. Po obiedzie i krótkim odpoczynku kontynuowaliśmy zwiedzanie: przeszliśmy przez Ponte Luis I, czyli most łączący Vila Nova de Gaia ze Starym Miastem (wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO). Podczas spaceru po Starym Mieście zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Porto, m.in. Katedrę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, wieżę Torre dos Clerigos, zabytkowy dworzec oraz główny plac miasta, na którym odbywają się lokalne uroczystości. Powróciliśmy do Apulii zmęczeni, ale zachwyceni miastem i jego klimatem.


 
AGROTECH Kielce 2017


 

 
Portugalia przywitała nas słońcem…

W niedzielę 12 marca kolejna grupa 18 uczniów wraz z opiekunkami Barbarą Budziłowicz i Justyną Górczyńską-Świtaj wyleciała na staż w ramach projektu Erasmus+ do Portugalii. Podróż samolotem dostarczyła uczniom wielu wrażeń, tym większych, że lecieli do Porto z przesiadką w Lizbonie i dzięki  temu mieli możliwość podziwiania Portugalii nocą. Grupa została zakwaterowana w Apulii w Centro Social Joao Paulo II, który jest położony niemal nad samym oceanem.

Następnego dnia wszyscy uczniowie zostali zapoznani ze swoimi miejscami pracy, zaś potem udali się na zwiedzanie Barcelos.

Wtorek był już pierwszym dniem pracy. 8 uczniów z Technikum Mechanizacji Rolnictwa pracuje w gospodarstwie ogrodniczym, gdzie pomagają m.in. przy sadzeniu sałaty, brokułów, cebuli, itp.
7 uczniów z Technikum Samochodowego pracuje w warsztatach samochodowych przy naprawie m.in. pojazdów i zakładaniu instalacji gazowych.
Natomiast 3 uczennice Technikum w zawodzie technik hotelarstwa zapoznają się z pracą w różnych działach hotelu w miejscowym Centro Social Joao Paulo II i Apulia Praia Hotel.

Po pracy młodzież, korzystając z pięknej pogody, relaksuje się nad oceanem.


 
Staże zagraniczne - Włochy

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 86