UWAGA !!!

Zapraszamy rodziców lub opiekunów prawnych na zebranie, które odbędzie się 16 września 2018r. (niedziela) o godz. 09:30.


 
Rozpoczęcie roku szkolnego

„Wakacje, znów będą wakacje,
Na
pewno mam rację…
wakacje będą znów
!”
                    
Kabaret OTTO

 Tymczasem w poniedziałek 3 września br. powróciliśmy do Piotrowic, by Mszą Św. w Kościele Parafialnym w Bystrzycy Starej, a następnie spotkaniem w sali gimnastycznej rozpocząć nowy rok szkolny… Grono naszych uczniów znacznie się powiększyło (o ponad 80 osób) i wynosi grubo ponad 300 uczniów kształcących się w Technikum (w zawodzie technik architektury krajobrazu i technik hotelarstwa), Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Technikum Samochodowym oraz w Branżowej Szkole I Stopnia i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Pan dyrektor Janusz Baran przedstawił nauczycieli, ze szczególnym uwzględnieniem wychowawców klas pierwszych, podał interesujące uczniów informacje o szkole. Następnie wszyscy uczniowie udali się na spotkania w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.

Warto dodać, iż podczas wakacji, kiedy wszyscy uczniowie odpoczywali, na terenie naszego Zespołu trwały prace konserwatorskie, porządkowe i remonty. Na szkolnych warsztatach kontynuowano prace budowlane i modernizację pomieszczeń sanitarnych i biurowych.
I tak: wymieniono urządzenia diagnostyki samochodowej, wymieniano instalacje elektryczne i oświetleniowe. W budynku głównym szkoły odmalowano łazienki chłopców, w niektórych salach lekcyjnych i szatniach wymieniono wentylację i je odmalowano. Pomalowano również pomieszczenia kuchenne wraz z zapleczem.

Również w przyszkolnym internacie odmalowano sale mieszkalne, wymieniono rolety okienne, zasłony prysznicowe, doposażono aneks kuchenny…

Wszystko to zrobiono dla Was – Droga Młodzieży, by w murach ZSTR było Wam przyjemniej, milej, wygodniej…

Kochani Uczniowie, życzymy Wam, aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień. By, każdy dzień spędzony w szkole był dniem owocnym, przynoszącym nowe doświadczenia i wiedzę, którą w przyszłości spożytkujecie jak najlepiej.

Aby do wakacji :-)


 
Projekt „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W naszej szkole, w bieżącym roku szkolnym, kontynuowany będzie projekt „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”. Tym razem będą to zajęcia wyrównawcze z matematyki oraz z doradztwa edukacyjno – zawodowego przeznaczone dla 10 osób uczących się w Technikum Mechanizacji Rolnictwa oraz indywidualne konsultacje psychologiczne dla 10 osób uczących się w naszym Zespole. Zajęcia wyrównawcze z języka angielskiego

Dla każdego ucznia, do dyspozycji podczas zajęć matematycznych, zostały zakupione podręczniki oraz materiały piśmiennicze ułatwiające pracę, a także 22 laptopy i 2 drukarki 3D. Zachęcamy do udziału w projekcie i zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi.

Szkolny koordynator – M. Pruchnicka


 
„Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

„To za nami, za nami już jest…
Co przed nami, przed nami, kto wie…”
czyli o podsumowaniu projektu „Kreatywna edukacja w powiecie lubelskim”

W minionym roku szkolnym 2017-2018 w ZSTR w Piotrowicach realizowanym był m.in. projekt KREATYWNA EDUKACJA W POWIECIE LUBELSKIM.

W ramach tych zajęć w naszej szkole odbyły się zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki oraz zajęcia z doradztwa edukacyjno – zawodowego. Uczniowie do zajęć otrzymali materiały piśmiennicze oraz podręczniki. Szkoła została również doposażona w laptopy oraz drukarki 3D, którym wielu uczniów podczas uczestnictwa w Dniach Otwartych Drzwi czy imprez lokalnych przyglądała się z zachwytem i niedowierzaniem.

W nowym roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się nowy nabór do kolejnych grup. Jednak biorąc pod uwagę fakt, iż NIE SAMĄ NAUKĄ UCZEŃ ŻYJE szczegóły zamieścimy na szkolnej stronie internetowej oraz na tablicach informacyjnych pod koniec sierpnia. A teraz… NIECH ŻYJĄ WAKACJE! J

Szkolny koordynator projektu: Małgorzata Pruchnicka


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 1 z 108